בוקר של הביוקר.

הפעם סלונה שלחו אותי לבוקר מפנק וטיפול פנים בספא של מלון ריץ קרלטון. במילה אחת: עונג. בשתי מילים: עונג צרוף.

כבר קרה לי לא אחת שקיבלתי טלפון מנציגת מכירות שבישרה לי ש"זכיתי" בטיפול פנים חינם.  אף פעם לא סבלתי שיחות כאלה. מאחורי הזכיה המפנקת לכאורה תמיד הסתתרה התעלקות מביכה שכל כולה מכוונת לרכישת מלאי מוצרים קוסמטיים לכל החיים באלפי שקלים. אם יש משהו שלמדתי בחיי, הוא ששינוי לא יכול לבוא ממקום של כח. ואני שונאת, אבל שונאת שמנסים לשכנע אותי בכח.

אבל כשסלונה קוראת לי למילואים לדגום טיפול פנים בספא, אין מצב שאגיד לא. כי סלונה יודעת לבחור דברים שווים באמת. כך מצאתי את עצמי בבוקר יום ראשון במרכז הלובי המפואר של מלון ריץ קרלטון בהרצליה.  מה הסיכוי שאני, גלית הקטנה (טוב, לא ממש קטנה, אוטוטו 48, כן?), מחיפה הפרובינציאלית, תדרוך בלב הסגנון והפאר הבינלאומי?

ריץ

unnamed

את פניי קיבלה ירדן, מנהלת התקשורת השיווקית של המלון. לא חיפשתי אותה. למעשה לא ידעתי את מי אני אמורה לחפש. גם לא הספקתי להתחבט בשאלה, כי היא פשוט הופיעה מולי. מאוחר יותר הבנתי שמדובר בחלק מתפישה כוללת של הרשת, שמשקיעה זמן ומשאבים כדי ללמוד את הצרכים האישיים של אורחיו עוד בטרם הביעו אותם.  אבל תכף נחזור לזה.

את הבוקר התחלתי , איך לא,  בארוחת בוקר מפנקת ומוקפדת, במסעדת הרברט סמואל. בשונה מבתי מלון שמבססים את חוויית הארוחה על כמות, כאן הדגש הוא על איכות. לא שהיה חסר משהו. הכל ישנו, הכל טרי, והכל מפנק – רק במידה. לא תראו כאן האבסה על צלחות. מידתיות היא השפע החדש.

unnamed (15)
"אני תמיד נענה למילוי מאווייו המילוליים והבלתי מילוליים של אורחיי". סעיף מספר 2 בערכי היסוד של רשת ריץ קרלטון. מה זה אומר? "זה אומר שאם אני שותה הפוך עם סויה, מישהו ישים לב, ויזכור", מסבירה ירדן. "בפעם הבאה שאגיע לארוחת הבוקר, לא אצטרך לבקש. ההפוך עם הסויה ימתין לי על השולחן".

מרבית עובדי המלון הם עולים חדשים מכל קצוות העולם: ספרד, מקסיקו, איטליה, ארגנטינה ואפילו מזרח אסיה. כולם בוגרי אולפן, כולם מחייכים עם הלב וכולם אוהבים את ישראל. גם המלון אוהב את ישראל: כל חפצי האמנות – ציורים, פסלים ואמנות דיגיטלית שמקשטת את מהבואה – כולם תוצרת כחול לבן. עונג וגאווה להביט על כל היופי הזה ולדעת שהוא משלנו.

unnamed (21)

ערכי הציונות משולבים גם בתוך תפישת השירות. "פעם אורח שלנו שכח אצלנו זוג נעליים שהיו יקרות לליבו" , סיפרה ירדן "כאשר מצאנו את הנעליים האבודות, החלטנו להכין לאורח הפתעה. שלחנו לו את הנעליים יחד עם ספר צילומים ברוח 'לאן נעלמו הנעליים', ובהם נראו הנעליים מתפללות בכותל המערבי, צפות בים המלח ומשתזפות על יאכטה במרינה של הרצליה. האורח הופתע מהמחווה ואנחנו שמחנו שיכולנו לתת לסיפור אבדן הנעליים סוף טוב ומחוייך עם נגיעות ישראליות".
אגב, זהו סיפור אחד מתוך 30 סיפורי לקוח מדליקים בשנה אשר ריץ קרלטון הרצליה מחוייבים ליצור ולהנציח.

נעליים ים המלח

הגיע זמן ספא. אני סאקרית של הדבר. רק תנו לי להרגיש מלוטפת ואני ישר מתמסרת. הפעם בחרתי טיפול פנים פרימיום FUTURE SOLUTION LX , פרי פיתוח חברת הקוסמטיקה היפנית היוקרתית והוותיקה שיסיידו, אשר פועלת באופן בלעדי בספא ריץ קרלטון. הובילו אותי לחדר נקי, רגוע ונעים, והזמינו אותי להרגיע את כפות רגליי בתוך אמבט פרחים.

unnamed (20)
אחר כך הזמינו אותי לשכב על המיטה. גיליתי שהיא מחוממת. אין דבר יותר מושלם ממיטה מחוממת ביום חורף קר. אחרי שחגגתי על המיטה, זכיתי לטיפול פנים עדין, מלטף ומפנק וקינחתי בעיסוי קרקפת, כפות ידיים וכפות רגליים.
אחרי שעה וחצי של עונג, נאלצתי להיפרד מחדר הטיפולים. כדי שהמעבר חזרה לציוויליזציה לא יהיה חד מדי, הובילו אותי לחדר מנוחה יפייפה שצופה על חוף הים. כמה ענוג היה להתעטף בשמיכה מפנקת, ללגום תה צמחים ולבהות.
unnamed (11)unnamed (9)

השעה אחת וחצי. קבעתי עם מיכל בלובי. מיכל היא אחות ליבי. אני גרה בצפון, היא גרה בדרום, אבל הלב שלנו תמיד מוצא זו את זו. אחרי שנפגשנו, התחבקנו, והסתכלנו עמוק בעיניים, שלחו לנו דרינקים מהבר. לא יודעת מה ערבבו שם, אבל זה היה טעים. זה היה סיום נהדר לבוקר מפנק. תודה ריץ, תודה סלונה, והכי תודה למיכל.

unnamed (3)

רוצה גם? קדימה לאתר הריץ.

לעוד סיפורים מהקישקע.

[youtube OG3PnQ3tgzY nolink]