בועטת את דרכי לכושר

בכל כמה חודשים מגיע רגע שבו אני מחליטה שהגיע הזמן לנער את עצמי ולהתחיל להתאמן. בחיפושיי אחר אימון שגם אהנה ממנו, החלטתי לנסות סדרת אימונים אישיים בענפים שונים

זה קורה כנראה לכולנו. אנחנו קמות בבוקר, מתקלחות, עולות על המשקל (אחרי שסחטנו כל טיפת מים מהשיער, שלא יתווסף ולו גרם אחד מיותר), מביטות במראה ומגיעות למסקנה שהגיע הזמן לקחת את עצמנו בידיים.

במראה שלי אני רואה לא רק קילוגרמים עודפים, אלא גם את היציבה שאינה מספיק זקופה, את עור הזרועות שמתחיל להיות קצת רפוי מדי ובאופן כללי, את השפעותיו של הגיל, כי אין מה לעשות, אני לא נעשית צעירה יותר ואי שם בקו האמצע שבין 40 ו-50, צריך לעשות משהו כדי שלא נתחיל להתפרק. גם בלי להביט במראה אני מרגישה את חוסר האנרגיה שאני לא יכולה לייחס רק למחסור בשעות שינה ואני יודעת שחוץ משינויי תזונה, אני צריכה גם למצוא פעילות גופנית שתתאים לי, פעילות שתסב לי הנאה, פעילות שארצה לעשות, כי בשורה התחתונה, אם לא אהנה, לא אתמיד.

אני לא מאלה ששונאות פעילות גופנית. אני מאוד אוהבת הליכות, רכיבה על אופניים ושחייה, למשל, אבל לצד פעילויות אלה, שלמרות שאני אוהבת, אני לא עושה מספיק, אני צריכה לעבוד על השרירים ולחזק אותם.

בחרתי להתחיל את מסע החיפוש אחר הפעילות המתאימה ביותר באימון אישי בעיקר כדי להתגבר על ים של חששות סובייקטיביים ואובייקטיביים שמציפים אותי לפעמים, אבל גם כדי לקבל בדיוק את האימון שמתאים לי ושיענה על הצרכים שלי ואת תשומת הלב האישית שתבטיח שאעבוד נכון ובאופן האפקטיבי ביותר.

האימון הראשון שבחרתי להתנסות בו היה עם מאמן הכושר עומר רוזנברג. עומר רק בן 38, אבל הוא הספיק לא מעט בחיים ובין השאר הוא ממייסדי הפדרציה הישראלית בקיקבוקסינג, מומחה באומנויות לחימה ומסמיך מדריכים בעולם הפיטנס. הוא גם הבעלים של מועדון Next Fitness שבתל אביב, שם נפגשנו לאימון בוקר.

עומר רוזנברג (צילום: אסף סופרין)

המועדון מעוצב בסגנון חדשני ושולט בו צבע צהוב עז שמעיר אותך יותר מחמישה ספלי אספרסו, המוזיקה הקצבית שברקע תורמת אף היא לאנרגיות הטובות (רק אפשר טיפה להנמיך?). עומר קיבל את פני בחיוך רחב שמיד הפיג חלק ניכר מחששותיי. רואים שהוא רגיל לעבוד עם אנשים, להרגיע מתאמנים חסרי ניסיון וביטחון, לעודד אותם אבל לא לוותר להם. לחששות שהבעתי הוא היה קשוב ומיד והרגיע אותי שנעבוד לפי הקצב והיכולות שלי, אבל נעבוד. עם גישה כזאת אני לא מתווכחת.

 

אימון קבוצתי במועדון Next Fitness (צילום: ניר קידר)

מיד אחרי חימום קצר על אופני כושר, התחלנו בטכניקות בסיסיות של קיקבוקסינג. עומר הסביר והדגים בכל שלב, העיר כשצריך, תיקן את הטכניקה שלי והקפיד גם לתת חיזוקים חיוביים. עבדנו לסירוגין ברצפי בעיטות ואגרופים, ששילבו עבודת שרירים עם עבודה אירובית ושיפור קואורדינציה. לחלק הזה באימון התחברתי מיד, גם הודות למעט הרקע שיש לי באמנויות לחימה. ההסברים על הטכניקה עזרו לי לעבוד בצורה מדויקת יותר (פרפקציוניסטית, אמרנו?) ועזרו לי להבין למה תנועה מסוימת צריכה להיות כך ולא אחרת. האימון אנרגטי מאוד ובמקרה שלי, היה גם טוב לאגו כי בבעיטות אני דווקא חזקה.

בחציו השני של האימון עברנו לעבוד ב-TRX. כאן יש שילוב של עבודה אינטנסיבית מאוד על שרירים יחד עם שיווי משקל. חיזוק עמוק של שרירים חשוב תמיד, במיוחד כשאנחנו כבר לא הכי צעירות ובטח אצל נשים אחרי לידות. עניין שיווי המשקל לא חזק אצלי, מה שהפך חלק מהתרגילים למאתגרים במיוחד, אבל נסבלים. מהחלק הזה אולי נהניתי פחות, אבל אין לי ספק שהוא חשוב מאוד ושעם הניסיון, גם אלמד ליהנות ממנו ממש.

אימון boot camp (צילום: ניר קידר)

לאימון אישי יש הרבה מאוד יתרונות. תשומת הלב האישית מאפשרת עבודה מדויקת יותר, האימון מותאם בדיוק לצרכים שלך ואין צורך להשוות את הביצועים עם אחרים. אולי זה חסרון לתחרותיים שבינינו, אבל לחסרי ביטחון או למתחילים, זה בהחלט יתרון. מצד שני, ישנם גם יתרונות רבים לאימון בקבוצה. לוח זמנים קבוע ומחייב, דינמיקה קבוצתית ואולי אפילו טיפ-טיפה תחרות בריאה. כמובן שאימון קבוצתי מכביד פחות על הארנק.

במועדון Next Fitness אפשר לבחור אימונים אישיים או קבוצתיים, והמגוון רחב מאוד. האימונים הקבוצתיים הם בקבוצות קטנות שלא תלכו בהן לאיבוד. השילוב האידיאלי, בשבילי לפחות, הוא שני אימונים בשבוע בקבוצה, אחד בקיקבוקסינג והשני TRX ואחת לחודש או חודשיים, תוספת של אימון אישי.

מה דעתכם? אם אתמיד, אולי גם לא אפחד יותר מדי מהמראות בסטודיו ובפעם הבאה, גם יהיה לי האומץ לפרסם פוסט שמתנוססת בו תמונה שלי, אולי בעיצומה של בעיטה לגובה?