בוטוקס- זה הסוד!

רבות דובר על בוטוקס ויכולותיו המופלאות, על מנת לעשות קצת סדר ולענות על שאלות בהן נתקלתי ממטופלות במשך השנים, מצ"ב מורה נבוכים לבוטוקס:

מהו בוטוקס?

בוטוליניום טוקסין (אשר מוכר יותר בשמות המסחריים “בוטוקס” או “דיספורט”) הינו חומר המחליש את פעולת השרירים ובכך מביא להפחתה והעלמת קמטים באזורים שונים בפנים. אזורי ההזרקה הנפוצים הם בשליש העליון של הפנים: בקמט בין הגבות (הנותן מראה זועף), באזור המצח ובצידי העיניים. ההזרקה אפשרית גם באזורים מסוימים בצוואר על מנת להחליש את קמטי האורך, בלחיים (קימטוטי אקורדיון),  שפה עליונה (לצימצום חשיפת החניכיים בזמן חיוך) ובאזור הפלג העליון של האף.

 

האם זהו טיפול בטוח?

בהחלט ! בוטולוניום-טוקסין הינו חומר בטוח לשימוש קוסמטי והוכח  במחקרים קליניים רבים כבלתי מזיק.

 

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול בבוטולוניום-טוקסין מתבצע על ידי הזרקת החומר באמצעות מחט דקיקה. ההזרקה קצרה ואינה כואבת. ישנם מקרים בהם ימרח הרופא משחה מרדימה או תרסיס מקרר, היוצרים אלחוש מקומי באזור ההזרקה. את תוצאת ההזרקה ניתן לראות רק לאחר מספר ימים.

 

האם ישנן תופעות לוואי?

לאחר ההזרקה ייתכנו שטפי דם זעירים או אדמומיות קלה שעוברת כעבור מספר שעות ושניתן לטשטשם בעזרת איפור.

 

האם ניתן לחזור לשיגרה אחרי הטיפול?

בהחלט! ניתן לחזור לעבודה ולסדר היום הרגיל מיד לאחר הטיפול. יחד עם זאת מומלץ להימנע מפעילות פיסית מאומצת מספר שעות שלאחר ההזרקה

 

האם רצוי לחזור על הטיפול?

כן. תוצאות הטיפול נשמרות כ-4 חודשים, וזמן זה מתארך בהזרקות  בטיפולים חוזרים. על מנת לשמור על עור רענן, מבריק ומתוח, מומלץ לחזור על הטיפול כאשר פעילות השרירים חוזרת. יש נשים שאומרות שזה מחזיק להן לחצי שנה, אני אישית מקנאה בהן. 🙂

 

האם ניתן לשלב את הטיפול עם טיפולים וחומרים נוספים?

בוודאי. על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר של מראה הפנים, מומלץ לשלב את טיפול הבוטוליניום טוקסין עם טיפולים וחומרי מילוי, חומרי המילוי ממלאים את הנפח שאובד עם הגיל, עקב הריונות או עקב ירידה במשקל , כמו כן מומלץ להשתמש בקרמים המכילים בתוכם  RETIN A על מנת לשמור על טקסטורה אלסטית ורעננה של עור הפנים.

 

"אני בת 24, האם זה גיל צעיר מידי לבוטוקס?"

בוטוקס אינו נועד לרפא את עור הפנים אלא הוא גורם להפחתת פעילות יתרה של שרירי ההבעה בפנים וכתוצאה מכך לטשטוש ואף להעלמת קמטים. אחד האזורים היותר מבוקשים הוא "קמט הזעף" הקמט שגורם לנו להראות כועסות לכן מומלץ לעשות בוטוקס בשנות ה-20.

 

"האם ניתן לעשות בוטוקס בשפתיים?"

הרבה נשים חושבות שבוטוקס הוא חומר מילוי והן טועות. בוטוקס הוא תרופה אשר מרפה את שריר הפנים ולכן בשום אופן לא ניתן למלא/לעבות שפתיים, לחיים עם בוטוקס.

 

"אני מפחדת ממראה מופתע לאחר הטיפול"

ניתן להימנע מהמראה המופתע ולמנוע אותו ע"י הזרקה נכונה לפי מבנה הפנים האישי.

 

לסיכום הזרקות בוטוקס יכולות להתאים לרוב הנשים, הן מספקות מענה מצוין לנשים (וגברים) שרוצות לטפל בקמטים וסימני הזדקנות שונים בדרך בטוחה, מהירה ומדויקת.

שלכן

נעמה קסרי