בוחרים עם הילדים

לוקחים את הילדים להצביע ומשם ממשיכים ליום כיף

גם אם אתם בטוחים למי תצביעו וגם אם אתם עדיין מתלבטים, יום הבחירות ממש בפתח. חשבתם איך תבלו ביום הזה עם הילדים אחרי או לפני שתלכו לקלפי להצביע ?

קודם כל בוחרים

בחירות עם הילדים – כשאתם באים למלא את חובתכם האזרחית בקלפי, אין שיעור אזרחות טוב יותר לילדים מאשר לבוא איתכם. בדרך לקלפי תוכלו להסביר לילדים בקצרה על תהליך ההצבעה ואז זו תהיה עבורם חוויה נפלאה ללוות אתכם בתהליך ואפילו להצטרף אליכם אל מאחורי הפרגוד, לשים את הפתק במעטפה ולבסוף לשלשל אותו לתיבת ההצבעה. הבנות שלי כבר מחכות לרגע.

מה עושים אחר-כך – פעילויות עם הילדים ליום הבחירות

1. טיולי פריחה וטיולים בחיק הטבע – אם לא יירד גשם, זו הזדמנות מצויינת לצאת אל הטבע ולהנות מהפריחה שהחלה אחרי הגשם. עדכוני פריחה אפשר למצוא באתר טיולי. מסלולים נוספים אפשר למצוא באתר של קק"ל.

2. פיקניק – אם מזג האוויר יאיר לנו פנים, אפשר לצאת לחיק הטבע או לפארק, לפרוש שמיכה, להביא לילדים משחקי חוץ וכמובן סלסלה עם ארוחת בוקר או ארוחת צהריים.

3. מי לא אוהב חיות (טוב, לא את כל החיות ולא בבית) – אפשר לראות חיות, למשל : בספארי (אפשר להצטרף לסיור מודרך על הבוקר), בגן החיות התנכ"י (עם פעילויות מיוחדות ליום הבחירות) וב"לגעת בחיות".

4. מוזיאונים – אם אתם מחפשים פעילות במקום סגור, תוכלו לבקר באחד המוזיאונים, למשל : במוזיאון תל אביב לאומנות, שם מציגה עכשיו תערוכה אינטראקטיבית לילדים (אמנות בכל אופן), בית התפוצות, שם מציגה התערוכה א-ב-גע-דע (רצוי לרכוש כרטיסים מראש), מדעטק בחיפה. בחלקם ישנן פעילויות מיוחדות לילדים ביום הבחירות. למשל : מוזיאון המדע בירושלים, גן המדע (מכון ויצמן) ברחובות (שימו לב, הפעילות תחת כיפת השמים ואינה מתאימה ליום גשום).

5. מפגש עם חברים – באחד הבתים. אפשר להכין ארוחה משותפת עם הילדים ולתת לכל ילד את האפשרות לבחור על איזה חלק או מנה בארוחה הוא אחראי.

ואל תשכחו, מי שמצביע – משפיע !

תשאלו את אמא של גם בפייסבוק, שם תוכלו לקבל טיפים יומיים