בוא נקרא לילד בשמו

כינוי זה דבר נחמד, מתוק, המעיד בדרך כלל על קירבה או על איזה אחוות לוחמים בעקבות שינה באותו אוהל צבאי . אבל "בחייאת" הקירבה היחידה שאני רוצה עם הטרשת נפוצה שלי זה מקסימום לקרוא עליה באיזה אתר ותו לו.

 אם ישנו משהו שממש קורע אותי מצחוק ומעצבים בו זמנית זה הכישרון של אנשים להתכחש למציאות ולמצוא דרכים חלופיות /עוקפות מציאות אשר מטרתן לכאורה זה לרכך את נושא המחלה/בעיה באשר היא.

לא נכתוב צוואה- כי לא נמות, או אם נכתוב צוואה המוות ידפק אצלנו בדלת מהר יותר (כולנו מתחילים מאותה נקודת פתיחה של ביצית וזרע ומסיימים באותה נקודת סיום- מוות).

לא נבצע איבחון- כדי שלא נצטרך לשמוע מילים נוראיות.

לא נערוך בדיקת ראיה /שמיעה /דופק/ בדיקות דם – כדי לא שלא נעורר מתים מרבצם (במילים אחרות אם לא נבצע בדיקות נוכל להמשיך לספר לעצמו שאנחנו בסדר/ בריאים/ תקינים  והסביבה סתם מתעלקת עלינו בנושא).

 ישנן עוד דוגמאות למכביר.

hair and glass

(התמונה מתוך https://gratisography.com/ של הצלם ראיין מקגווייר)

השיא מבחינתי זה שקוראים למחלות שלא בשמם האמיתי

מחלת הסרטן-  זכתה לכינוי בציבור ה- מחלה.

למה לא לקרוא לה בשמה- סרטן?!

 אני מכירה לא מעט מחלות שהחולים בהם והסביבה הקרובה שלהם יכולה  לכנות אותן ה- מחלה (היא כזו בשבילם, היא הפכה את חייהם וידה עוד נטוייה!! ). מחלות שאין להם טיפול שנותן כמה ימי חסד של רגיעה, מרובם לא מתים, אך איכות החיים של החולים בהם מדרדרת לאיטה. מחלות שאין ניצחונות של התגברות על המחלה אלא ניצחונות קטנטנים (אם בכלל) שלאדם שלא שם, הוא לא מבין על מה כל המהומה: לקום מהכיסא בלי עזרה , לא לרעוד, להביא את המים לפה בלי לשפוך אותו עליך, להצליח לכופף את האצבעות, לוותר על הקטטר, לצעוד 4 צעדים בלי ליפול/ בלי מקל, להגיד מילה/ משפט ושתהיה מובן,לזכור מה רציתה להגיד/איפה אתה גר ומי לעזעזל הדמות הזו שטוענת שהיא חלק ממשפחתך הגרעינית, לסיים לאכול בלי להפיל לרצפה או לדחוף אצבע לגרון  … כאמור נצחונות קטנטנים (אם בכלל).

הגיע הזמן שכל מחלה הציבור יקרא לה בשמה האמיתי ולא בכינוי שמטרתו הוא עצימת עיניים אוזנים ופה והפחד שאם נגיד את שמה "נידבק" בה.

שוש גולן
בשנת 2005 עם שני זעטוטים, מישרה כמטפלת ברפואה משלימה, ובעל שראה את שדה התעופה יותר מאשר את הבית... פתאום באמצע שום מקום הוגדרתי כחולה בטרשת נפוצה. אני ?! חולה?! ומה זו המחלה הזו.