בואי וגלי את הספורט שלך

את מוצאת את עצמך שוב ושוב נרשמת למכון כושר ואז מבזבזת את המנוי בתירוצים למה את לא מגיעה… שוב פורשת ומבטיחה לחזור להתאמן… מוכר לך? אם גם את לוקה בסימפטום "המתעמלת הנעדרת" הפוסט הזה הוא חובה עבורך!

yvp5lm4d1qjban4qfypx

נכון שיש כאלו שלא אוהבות להתעמל, כאלו שחיות עם זה בשלום ויש, כמובן, את המכורות. אבל, לכל אחת יש את הספורט שלה, הספורט שנוח לה איתו וגורם לה הנאה. או במקרה של אלו שלא אוהבות להתעמל, שלא גורם להן לסבל 😉
ידוע שאם נעשה משהו שאנחנו לא נהנות ממנו, נמצא תירוצים להתחמק ממנו ובסופו של דבר נפרוש… מאחר וספורט חשוב, הן לבריאות הפיסית, הבריאות הנפשית ולא פחות חשוב – לפיגורה, צריך למצוא דרך לעשות ספורט גם אם זה לא הדבר המועדף עלינו.
אם תמצאו את הספורט שלכן, שאיתו כייף לכן, או לפחות אתן לא סובלות ממנו, תצליחו להתמיד ולהפוך את הספורט לדרך חיים. תתפלאו ,אבל ניתן לשנות הרגלים וסגנון חיים.

מאחר והיריעה קצרה, נתמקד בפעילויות ספורט המתקיימות במכוני הכושר ונגישות לרובנו. כמובן, שישנם גם פעילויות ספורטיביות רבות אחרות כגון: שחיה (מומלץ מאוד), הליכה בחוץ, טניס, כדורסל ועוד…

אז בואי וגלי מהו הספורט שלך:

פילאטיס– אם את אוהבת פעילות שלא קופצים בה ולא מזיעים בה יותר מידי ובכללי היא רגועה, אבל יעילה, פילאטיס הוא בשבילך! אם זה "מרדים" אותך תעברי לסעיף הבא…
בפילאטיס עובדים בעיקר על שרירי הליבה (מה שאומר שזה משפר את היציבה שלכן),חיזוק וגמישות המפרקים, חיזוק רצפת האגן (חשוב ביותר לנשים בכללי ובפרט לנשים לפני ואחרי לידה) וגם על הארכת השרירים.

אירובי– אם את אוהבת להזיע ולקפוץ, כי אחרת את מרגישה שלא עשית כלום, האירובי פשוט "תפור" עליך! שיעור אירובי הוא שיעור דינאמי המשלב תרגילים, תנועות וקפיצות המפתחות את סיבולת הלב-ריאה באמצעות פעילות מאומצת של קבוצות שרירים גדולות למשך זמן ממושך. הדגש בשיער זה הינו סיבולת לב ריאה וסיבולת השריר. ישנם וורסיות שונות של אירובי: זומבה, קיקבוקס, אירובי דאנס ועוד.

עיצוב– השיעורים האלו עשויים להיות אינטנסיביים, אבל בהחלט יש תחושה מתגמלת בסופן ובדרך כלל יש תוצאות לאחר תקופה יחסית קצרה. אם את נהנת להרגיש ש"עבדת", זה בחלט שיעור מצויין עבורך! זהו שיעור חשוב, אבל, יש כאלו שהוא קשה להן ומוריד להן את המוטיבציה. אם את לא ממש נהנית מהם, את יכולה להתחיל בפעילות של פילאטיס ומידי פעם להגיע לשיעורים, עד שהם יהפכו לקלים יותר עבורך.זה ימנע את רצונך לפרישה כללית. עיצוב הגוף מיועד בעיקר לחיטוב וחיזוק הגוף. בשיעורים אלו עובדים על כל קבוצות השרירים. וורסיה של שיעור עיצוב היא עיצוב דינאמי, שבה משלבים תנועות להרמת הדופק.

יוגה– אם את נהנת בפילאטיס, יש סיכוי גבוהה שתהני גם מיוגה. חשוב לציין שישנם סוגים שונים של יוגה, כאלו העוסקים יותר בנשימות ובתודעה וכאלו שהם יותר דינאמיים. חשוב להגיע לשיעור שהוא יותר מתאים לך.. לא כל אחת נהנית מנשימות, מדיטציות ותרגול תודעתי. לעומת זאת, היוגה הדינאמית, שיותר מזכירה את הפילאטיס, עובדת על יציבות, גמישות וכוח ובהחלט יכולה לעשות לך פלאים גם לגוף (מאריך שרירים) וגם לתחושת הרוגע לאחר השיעור.

ספינינג– אלו שיעורי רכיבה על אופניי כושר קבוצתיים. שיעורי ספינינג מפתחים את סיבולת הלב והריאה. מומלץ להתחיל בשיעורי מתחילים ולהקפיד על מנח נכון על האופניים על מנת להימנע מפציעות ספורט. שיעורים אלו מתאימים לאלו שאוהבות להזיע ופעילות דינאמית.

TRX– הטראנד החדש שכבש את מכוני הכושר. זהו שיעור הנעזר ברצועות שמתפקדות כחדר כושר לכל דבר. זהו שיעור דומה לשיעור עיצוב (אפילו עיצוב דינאמי בחלק מהמקרים).

כמדריכת כושר, אני מציעה שעם הזמן תשלבו סוגים שונים של שיעורים, מאחר וכל אחד עובד על דברים אחרים. אבל, יותר חשוב שתתמידו ולכן תתמקדו בספורט שעושה לכן טוב.
בנוסף טיפ קטן- תתחילו לאט… תנו לגוף שלכם להתרגל למאמצים חדשים ,תתאימו את הספורט למצבכם הבריאותי וליכולות שלכם.

אז למה אתן מחכות?

תכינו את בגדי הספורט ובואו למכון… אולי תופתעו,אבל, בגדי ספורט שאתן אוהבות עשוי להגדיל את הרצון שלכן להגיע להתעמל…

אימון נעים!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)