בואו נשמור על ילדנו – שלושה ספרים כאן לעזור לנו

ספר חדש הגיע לספרייה ועוסק בנושא הכל כך חשוב וזה המוגנות של ילדנו הקטנים. מבחינתי זוהי הזדמנות נפלאה לעלות את הנושא הזה למודעות והדרך הכי טובה לפתוח שיח עם הילדים הצעירים זה דרך הספרים.

 גופי הוא שלי/נילי זליקובסקי, אוריון הוצאת ספרים, 2019.

סופרת מוכרת בתחום "ספרי העזרה" . ב2001 יצא ספר שלה שעוזר להנגיש לילדים צעירים על מחלת הסרטן "אני ומלחמת התאים" וב1998 יצא במהדורה שלישית! הספר "עברתי ניתוח" העוסק בהכנת ילדים צעירים לניתוח. כך שברור שלספר הזה יש גב חזק ומקצועי. הספר לא קצר אבל מעביר יפה לילד את המסר כי הוא אחראי על גופו ואת החשיבות בפניה למבוגר אחראי במידה והם חווים פגיעה בין אם הפגיעה היא מילולית או בין אם היא פגיעה פיזית. איורים מקסימים של רמי מאיקס.

Nilicover

 הגוף שלי הוא ברשותי/ליאור אבורמן. סדרת הגי'רף שבלב.

מבית היוצר של "מפתחות הקסם של דידי".  תוכנית חינוכית מוכרת על ידי משרד החינוך מתוך האתר:  "שפת התקשורת לילדים" הינה שפה חווייתית המשפרת את האווירה הכללית בחיי הילד, מונעת אלימות ומעודדת את ההידברות הישירה, החברות ושיתוף הפעולה בין הילדים, ובינם לבין כל הסובבים אותם. ספר טוב וממוקד. תומר מתבקש "לשמור סוד" שאותו הוא לא כל כך מבין. כאשר הגי'רף מגיע לבקר אותו בלילה הוא בעצם מלמד אותו שהגוף שלו הוא ברשותו מלווה באיורים של הדס חורי.

הגוף-שלי-ברשותי

 הגוף שלי הוא רק שלי/יעל פדר, הוצאת שוקן לילדים, 2012.

יעל פדר הינה עובדת סוציאלית ושחקנית המתמחה בהצגות חינוכיות ובספר שלה ההתמקדות היא בעיקר בפן הגופני. אמא של תמר וגיא מספרת לנו על כל שהילדים למדו בגן על הגוף שלהם, ההבדלים בין גוף של בת לגוף של בן, מה זה "האיבר הפרטי" שלהם והגבולות האישיים שלנו. כל הספר מוצגים בעצם שאלות שהאמא שואלת את ילדיה והם עונים לה: מה זה איבר פרטי? למי מותר לגעת בגופי? מה עושים אם משהו עושה לי משהו רע לגופי?" ועוד שאלות שמתוך הסיפור מעבירים מסר מאוד ברור לילדים  בנושא. גם הספר הזה מלווה באיורים מקסימים של לי קורצווייל.

הגוף-שלי-הוא-רק-שלי-מאת-יעל-פדר

 

 

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.