בואו נדבר על סקס, ליידיז

צריך לזכור לעשות סקס גם בגיל המעבר, שכן המשפט "If you don’t use it you lose it" צריך לעמוד מולנו כתמרור אזהרה. חזרתי עם תובנות וטיפים לסקס משובח גם אחרי גיל 45

IF

אמש הגעתי למפגש השני בבית הספר לגיל המעבר של אלטמן וסלונה.

התמנלגנו לנו ככה על יד הקפה, חברותיי החדשות ואני, השיחה קלחה חילקנו טיפים ושמחנו להיפגש שוב ואז זרקתי להן לאוויר: טו דו בום, מוכנות לסקס?

שאלתי אותן כמי שבודקת את רמת הפתיחות. חנהל'ה לא התבלבלה ומיד אמרה שחיי הסקס שלה סוערים היא עושה כל היום סידורים, קניות ושופינג.

סקס וגיל המעבר

אילונה מירקין היא אישה יפה ומרשימה את ההרצאה היא בחרה להעביר לנו בדרך של חדר טיפול קבוצתי, באופן אינטימי, לא במצגת וטכנולוגיה.

היא פסיכותרפיסטית וסקסולוגית, וההרצאה שלה נקראת "המיניות שלי ואני יצאנו לדרך".

המיניות שלנו, כך היא מסבירה, מתחילה עוד מרחם אימנו ומתעצבת בשנות הילדות, הבגרות והיחסים הבינאישיים שלנו. גיל המעבר הוא רק עוד שלב נוסף במיניות שלנו, אין בו שום שינוי קטגורי. הוא מושרש על דפוסים שהיו בו קודם.

נשים עוברות תהליך פיסיולוגי בגיל המעבר, האסטרוגן, אשר משפיע על גמישות העור, מפסיק לאט להיות מיוצר, הגוף מפסיק לייצר ביציות וכך גם הטסטוסטורון.

הרקמה הנרתיקית מאבדת מגמישותה ונשים חוות חוסר נינוחות בתקופה זו מה שמשפיע לעיתים על החשק שלהן למגע אינטימי. הערך העצמי אשר בונה את המיניות נפגם, החשק הנשי אשר מושתת על רגש גם הוא נפגם והן מרגישות פחות נחשקות.

סקס

אז מה עושים?

שואלת ההיא בשורה האחורית ונראה שממש מפריע לה: "לא נעים לי בתקופה הזאת. הוא רוצה ולי קשה. אם שעריי ירושלים לא פתוחים", היא אומרת "גם זה לא יפתח."

אילונה מרגיעה ומספרת שזוגיות ואינטימיות לא נוצרים יש מאין. האינטימיות היא תוצר של שנים רבות של זוגיות, הכלה ואהבה. צריך לשתף, להבין להנחות ולקבל.

האש ותמרות העשן שהיו מנת חלקנו בתחילת שנות הארבעים הם כבר לא חלק מהמשחק, אולם לכל תקופה יש את היופי שלה, הזמינות הנינוחות והבשלות של גיל המעבר מאפשרים את אותו משחק מוקדם שלא התאפשר בין הנקה להחתלה ועם הצצות לכיוון דלת חדר השינה. הדבר הטוב שמביא עמו הגיל, זו ההיכרות והחברות, האינטימיות שמתאפשרת. וצריך לזכור לעשות, שכן ככל שעושים יותר כך גם מתמעטות התופעות והמשפט "If you don’t use it you lose it" צריך לעמוד מולנו כתמרור אזהרה. אילונה נותנת טיפים לחיי סקס בריאים: לכו לרקוד – זו היא פעילות ספורטיבית של גוף עם הנאה.

זה הרגע שבתיה מסתכלת עלי במבט שואל, איך ידעת?

כאילו זאת הסיבה שפתחנו קבוצת ריקוד "ניה" שיטת אימון הוליסטית, המחברת גוף לנפש לפני חודשיים וכולן נורא נהנות. רשמתי לי לרשום את זה כאקט שיווקי.

לכו לעשות מסאז', שיאצו, כל מגע הוא סוג של מיניות ועוזר לשחרר מתחושת המבוכה וחוסר הנעימות.

ואני חושבת מיד על הלילה שמחכה לי בעוד שבועיים במלון "שטרקמן-ארנה" עם פינוקי הספא והמסז'ים וחושבת לעצמי עכשיו זה מוכר לי כטיפול, החופש מוצדק.

צרו סיטואציה אירוטית ועשו תרגיל שנקרא "מבט עיניים" וכך תייצרו תקשורת מינית, תלטפו, תרגישו, תנוך האוזן והגב התחתון הם אזורים ארגוניים.

תתנשקו, תאהבו, אל תתנו לזה לברוח מכן, תשתמשו באביזרים שעושים לכם טוב ותזכרו שאיבר המין הגדול ביותר שלנו הוא המוח – תאפשרו לו להתפתח.

היום יום שני, בעוד כשעה אתחיל טיפול וואטסו במים. מיד לאחד מכן אפגש עם שבית יועצת התזונה שלי https://www.facebook.com/razeyshavit/ יש לי שיעור ריקוד "ניה", ריקוד ותנועה המשלבת אמנויות לחימה ותנועה הוליסטית.

הולכת לספר לחברות מה למדנו אתמול, מיד חוזרת.

צילום:גלית סבג