בדרכי שלי/מיכל יוגב

יום ראשון, שבע וחצי בבוקר, אני בדרך למשרד, ישיבה ראשונה בתפקיד החדש והכל כך מאתגר. נושמת עמוק, משננת כל הדרך לעצמי שאני מגשימה חלום, שהשגתי את מה שרציתי ומשתדלת לחייך. ויש לי פרפרים בבטן…
מגיעה, נכנסת מחויכת, ראש מורם, אבל בפנים סערת רגשות גדולה. כולם מסביבי גברים, חמורי סבר, מבוגרים ממני בהרבה, מנוסים ממני.
הישיבה עברה בצורה סבירה, בעיקר עברה. אבל השנים שאחריה היו נהדרות, מלמדות, מחכימות, מאתגרות, מבגרות ובעצם הביאו אותי למקום בו אני נמצאת היום. מקום מאד שלם, אני בטוחה בעצמי, מובילה צוות גדול בהנאה, תוך רגישות והוכרת תודה.
בכל יום בקריירה שלי, בפרט מאז שמוניתי לתפקיד ניהולי בכיר, אני מתמודדת עם היותי אישה בעולם של הגברים. עולם המלא בקודים שלהם, בשפה הייחודית להם, הבדיחות הפנימיות והחשש, שלא לומר הפחד, מדריסת רגל של אישה בטריטוריה שסימנו כשלהם. זאת התמודדות יומיומית, יש לה צדדים חיוביים וכאלה שהם פחות חיוביים. ואני יודעת שיש גם נשים רבות שמאוימות מנוכחות נשית חזקה. וגם זה קושי לא מבוטל, לעתים אף קשה יותר מהתמודדות עם גברים.
עבדתי קשה בכדי להגיע לאן שהגעתי, היו לא מעט רגעים של ייאוש אבל לכל אורך הדרך ראיתי לפניי מטרה ולא ויתרתי. לא פעם התמודדתי עם זלזול מהסובבים אותי. זלזול שהתחלף מהר מאד בכבוד, הערכה ובסוג של הבנה.

מיכל יוגב

לאורך כל הדרך -הלא פשוטה – הזאת היו, ועדיין יש, עצות שהן נר לרגליי:

  1. אל תשכחי להשתמש בתכונות הבולטות שלך, האינטואיציה, המקצועיות, הרגישות, יכולת ההכלה, שימת הלב לפרטים, והכל תוך ניווט רגיש ומדויק. ועם כל זאת, פעלי לשיפור תמידי, גם שלך כאדם וגם כמנהלת.
  2. לעולם, אל תאבדי אמונה בעצמך ותמיד תשאפי קדימה. אמונה בדרך, סימון מטרה ברורה ועמידה איתנה הם תנאים מוכחים להצלחה.
  3. תשתדלי להעביר את משנתך הסדורה, ניסיון חייך וניסיונך המקצועי לבאים אחרייך. תני לאחרות הזדמנות כמו זאת שאת קיבלת.
  4. שלבי בין שני עולמות התוכן המרכיבים את חייך: משפחה ועבודה -הדבר היחיד הדומה ביניהם ששניהם מאוד תובעניים. משפחתי היא הדבר החשוב לי בעולם ולכל אורך הדרך משולבת בעולם העבודה שלי. בעיניי, הסיפוק אותו אני שואבת מהעבודה מאפשר לי להיות אימא ובת זוג טובה יותר.
  5. ואולי הכלל החשוב מכולם, בד בבד עם הצורך להתפשר במקומות מסוימים ולהתגמש, לא להתפשר בשום מקרה על השלמות והערכים שלך כאישה וכאדם.

 

וקצת לפני הסוף, מילה למנהל/ת שעומדת בפניהם התלבטות לגבי קידום/גיוס עובדת, כדי להיות חלק אינטגרלי מהצלחה של כל חברה, תזכרו (ומחקרים, סקרים ותוצאות עסקיות יגבו אותי בזה) – ניהול נשי מוסיף ערך רב!!!!

 

נשות חברת החשמל
יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!