בדק בית – מתי נכון להזמין את הבדיקה

בחורה עם מחשב נייד

כל בית שאנו מתכננים לרכוש או לקנות הוא בעל היסטוריה משלו. כאשר אדם כל שהוא מעוניין למכור לכם נכס הוא עשוי שלא להיות ישר אתכם ולהסתיר מכם מידע אשר קשור בנכס המיועד. אמנם זה אך טבעי שעל מנת למכור נסתיר מידע לא רלוונטי או זניח אך לעיתים מדובר על אינפורמציה חשובה שעשויה להעמיד את כל העסקה בסכנה.

משמעות הבדיקה

בדק בית הינה בדיקה שנוצרה על מנת לפתור לכם את כל הספקות בנוגע לנכס שאתם מעוניינים לקנות. הבדיקה הינה פרטנית וחולשת על כל התחומים החשובים שקשורים למצב הנכס, פגיעות שונות, ליקויי בניה ועוד דברים רבים וחשובים שעשויים לעלות לכם כסף רב בהמשך.

מדוע צריך לבצע את הבדיקה?

ניתן, כמובן, להשתמש בשתי העניים שלנו ולנסות להבין לבד אם מדובר על נכס תקין, אך עינינו לא תמיד מצליחות להבחין בכול. ישנן שיטות רבות שבעזרתן ניתן להסוות פגמים בבניין, כך שלא תחשדו אפילו שקיים נזק חמור שעלול לסכן את הדיירים העתידיים:

  • צביעה היא דרך מצוינת להסוואה של סדקים בקירות או כתמי עובש. כמובן שההסוואה לא תחזיק יותר מידי זמן אך זה כבר עלול להיות מאוחר מידי.
  • כל מי שקנה פעם בית עם מרתף או מחסן או אפילו עליית גג מכיר את הסכנות שעלולות לעמוד בפתח. כאשר אתם מגיעים לראות נכס לקניה בדקו היטב את המקומות הללו. ריח של עובש זה דבר שקשה לפספס אך ניתן להסוות אותו באמצעים מסוימים.
  • מצב הצנרת הוא קריטי שכן כל תיקון כזה עשוי להיות יקר מאוד. כדאי מאוד לשים לב למה שמתרחש מתחת לכיורים, בקירות ובמרצפות ולנסות לראות אם התבצע של תיקון כל שהוא לאחרונה. אם צבע המרצפות שונה במקום מסוים אז זו סיבה לחשוד שהיה פיצוץ.
  • מערכות החשמל עלולות להיות ישנות מאוד ולגרום לקצרים חוזרים ונשנים. כדאי להעיף מבט מעמיק בארון החשמל ולסקור את השקעים בבית. אם יש סימנים של שריפה אז יתכן שמערכת החשמל לא במיטבה.

מי מבצע בדק בית

ישנן חברות שונות אשר מציעות שירותי בדק בית. כאשר אתם מתעניינים בנכס ברצינות אז מוטב לפנות לאחת מהחברות שעוסקות בתחום ולהפיק דוח כולל על הנכס הנדון. ככל שמדובר על חברה מקצועית אז היא עשויה להציל אתכם מקניה של נכס במצב רעוע או בלתי תקין. כך תוכלו לשקול את צעדיכם ולהחליט כיצד לפעות בנוגע לעסקה זו או אחרת. חשוב להתייעץ עם מומחים ולא להשאיר זאת לידי הגורל.