בדיקת פוליגרף לראיון עבודה? אני מתלבטת

כבר כמה שנים שאני עוברת מסטרט אפ לסטרט אפ וחשבתי שכבר עברתי הרבה, אבל בדיקת פוליגרף כדי לקבל עבודה? לאן הגענו!!! אם יש מישהו בקהל שעבר בדיקת פוליגרף כחלק מקבלה למקום עבודה בבקשה צרו עמי קשר, גם לי יש כמה שאלות..

בחורה עם מחשב נייד

זה עדיין לא קרה לי. מי שמכיר אותי יודע שבכל מה שקשור לעבודה שלי אני די פנאטית. אף פעם לא למדתי באופן מסודר אבל אני יודעת לתכנת ומשלימה פערים אונליין או דרך העבודה. בגלל זה לא ממש חשבתי שתהיה בעיה להתקבל לסטרטאפ שממש מושך אותי (יש להם רעיון טוב ומהסיבות הברורות אני לא נותנת שום פרט), אבל אחרי שעברתי את כל המבחנים, פטרתי חידות מטופשות שהזכירו לי את הימים של הפסיכומטרי, פתאום הבוס שואל אותי אם אכפת לי לעבור בדיקת פוליגרף. כמעט ונפלתי מהכיסא. אני עברתי כבר כמה עבודות רציניות בחיים שלי – עוד מהצבא אני עושה את הבחינות אישיות וכל השיט הזה, אבל פוליגרף, נו באמת – לא הגזמנו?

אז שאלתי מה הוא הולך לשאול בבחינה הזאת, כי ממש רציתי את העבודה, והוא הסביר שהכי חשוב לו שנשמור על סודיות ושאנשים יהיו חלק אמיתי מהפרוייקט ובשביל זה הוא מעדיף לראות את התשובות שלנו תחת זכוכית מגדלת. "אתה חושב ששיקרתי בראיון?" שאלתי והצלבתי את הרגליים. כי שקרן מי שאומר שהוא לא משקר בראיונות. ואז בשיא הנונשלנטיות הוא אומר לי "אני לא יודע, בשביל זה הבדיקת פוליגרף. אם תעברי אותה העבודה שלך ובסכום שציינת". עכשיו באמת רציתי לעוף מהכיסא. כי ביקשתי סכום מטורף והייתי בטוחה שהוא יוריד אותי. הבעיה היא שלא ממש אמרתי את כל האמת בראיון. קצת הוספתי לי שנים (בהיי טק צעיר מדי זה גם בעיה) ולא ממש הייתי מדוייקת לגבי כמה עבודות החלפתי.. אבל מה אם זה יעלה? הבן אדם הזה די מקושר ואני מפחדת שהוא ישאל את אותן שאלות שהיו בראיון. חוצמזה, מעניין אותי לדעת אם יש אפשרות לא לענות על השאלות. פשוט כל כך הלחיצה אותי ההצעה שלו ששכחתי לשאול. אם נגיד הוא שואל אותי משהו שלא בא לי לשתף אותו. כמו משהו על החיים הפרטיים שלי. זה שאני לא עונה זה אומר משהו..

אני אהיה כנה אתכם. אני ממש מתלבטת: מצד אחד זה תחום מעניין ושמעתי שחושבים שיש להם צ'אנס עם הדבר הזה. מצד שני אני לא רוצה לצאת פראיירית וזה נשמע קצת הזוי. אז אם יש מישהו שביקשו ממנו לעבוד בדיקת פוליגרף כחלק מקבלה לעבודה, או בכלל מישהו או מישהי שעברו בדיקת פוליגרף בחיים שלהם, בבקשה תשאירו לי הודעה דחוף. יש לי שבוע לחשוב אם אני עושה את זה. סומכת עליכם

דנה שמעוני
ככל שאנחנו גדלים, מתבגרים ומתפתחים, החיים מציבים בפנינו אתגרים חדשים. המסע שלי בחיים האלה מגוון ומלא צבעים, וכל שלב, כל גל, כל שביל חדש מזמן לי שיעור, אותו אני רוצה לחלוק אתכם, הגולשים.