בדיקות שונות במרפאת שיניים – מושגים והסברים

יישור שיניים מקצועי ע"י רופאת שיניים מומחית

בדיקות שגרתיות אצל רופא שיניים יכולות למנוע בעיות שונות שיכולות עם הזמן להחמיר. לא פעם אנשים הגיעו עם כאבי שיניים בלתי נסבלים לרופא חירום וגילו כי הם היו מבצעים בדיקה שגרתית הם יכלו למנוע את הסבל.

חשוב לציין כי יש לא מעט בעיות בשיניים שלא תמיד אנו חשים או רואים אותם, במיוחד בעיות בעששת, שהרי היא מתחילה בצורה הדרגתית עד שהיא מגיעה למוך השן ואז יש צורך בטיפולי שורש או בסתימות.

כל בדיקת שיניים שגרתית נועדה כדי לתת למטופל סקירה על מצב שיניו ועל הרופא המטפל להעניק הסבר מלא למטופל. במקרים שבהם לא נמצאה בעיה, הרווחתם, אולם לעיתים רופא השיניים ימצא בעיות ולמליץ על טיפולים מסוימים או על בדיקה חוזרת כדי לראות עם הבעיה מחמירה.

יישור שיניים מקצועי ע"י רופאת שיניים מומחית

סוגי בדיקות שיניים

בדיקה קלינית – בדיקה זאת מאגדת בתוכה בדיקות שונות המתבצעות על ידי זונדה ומראה ובה הרופא מביט על השיניים כלפי חוץ. כמו כן, הרופא בודק את החניכיים, את רקמות הפה, את רצפת הפה, בית הבליעה, השפתיים ועוד. למעשה, בדיקה זאת אינה פולשנית והיא חיצונית בלבד.

בדיקת מפרקי הלסת – בדיקה זאת הינה חשוב לכל אחד, ובעיקר למי שחורק שיניים במודע או בשנתו. בעיות במפרקי הלסתות יכולות להיות רבות והלוקים בהן עלולים לסבול מכאבים או רגישויות בלסתות ובשרירי הלעיסה וגם רעשים של קליקים בעת סגירת ופתיחת הלסת.

בדיקת חניכיים – בדיקה זאת היא החשובה ביותר, כיוון שהחניכיים הם אלה שמחזיקות לנו את השיניים, וכאשר החניכיים רגישות שורשי השן נוטים להיחלש. בעת בדיקת החניכיים ניתן להבחין אם הם נפוחות, מדממות או אדומות. את הבדיקה מבצע  רופא אורטודנט מומחה על ידי זונדה מיוחדת והוא בודק גם את המרווח בין השיניים לחניכיים וקובע אם יש בעיה מסוימת הדורשת התייחסות.

אם כך, בדיקה שגרתית של מצב השיניים יכולה למנוע בעיות רבות, שהרי השיניים נמצאות בפעולה יום יום וכל בעיה או כאב שאנו מזניחים יכול להתפתח ולגרום לבעיה רצינית יותר, לכן בדיקה שגרתית תוכל לחסוך לכם כסף וכאב מיותר.

למידע נוסף ומעמיק יותר הנכם מוזמנים להיכנס למרפאת השיניים של ד"ר תמר סמייל – מומחית יישור שיניים