בגדי חג לילדים ובונוס לאמהות

לכל אחד ואחת זכרונות הילדות שלהם, חלקם יחודיים, חלקם משותפים לאנשים ממקומות שונים, משפחות שונות ותרבויות שונות. אחד מאותם זכרונות המשותפים לי ולרבות מחברותיי הוא חווית קניית הבגדים החדשים לחגים ובעיקר לפסח.

השילוב של התקופה בה גדלתי והיותי ילדה רביעית, יצר מצב שקניית בגדים חדשים לא היה עניין שבשגרה. לא חסר לי דבר, אבל לרוב הולבשתי בבגדי אחותי או בת דודתי הגדולות ממני. לכן, כשהגיעו החגים וידעתי שאקבל בגדים חדשים שנקנים במיוחד עבורי, ההתרגשות היתה גדולה. (שאלת פסיכולוגיה בגרוש- הקטנים במשפחה גדלים והופכים אוהבי קניות יותר מאחיהם הבוגרים? או לחילופין, נמנעים מקנייה בחנויות יד שניה?)

שנים אחרי שעזבתי את בית הוריי והתחלתי לפרנס את עצמי המשכתי במסורת קניית בגדים חדשים לעצמי כל חג. כשנולדו הילדים, העברתי את המסורת אליהם. נכון, אני קונה לא מעט גם בימים שבשגרה, אבל בימי חג אני מרשה לעצמי לחרוג מהתקציב הדל יחסית שאני מקדישה לבגדי יומיום. עם זאת, בגדי החג שאני קונה לבנים בד"כ לא מאוד "חגיגיים", אני משתדלת שיהיו אלו בגדים שיוכלו לשמש אותם לא מעט גם לאחר שנחנכו בליל הסדר ומכאן יצדיקו את מחירם.

אני אמא לבנים, כשמניתי לעצמי את היתרונות באמהות לבנים אחד מהם היה שסביר שהם לא יביעו דעתם בנוגע למה ללבוש. טעות. הקטן שלי, שטרם מלאו לו שלוש וחצי, הולך מזה כשלושה חודשים לגן עם ג'ינס. רק ג'ינס, לא טרננינג ואפילו לא מכנסי כותנה. זה נעשה לחלוטין ביוזמתו ואני, שקוראת כתבות בלאישה בתור לגניקולוג ועוקבת אחר מדורי ההורות, מקשיבה לעצות וזורמת. חשבתי שאחרי שבועיים הוא יישבר, אבל לא. הילד החלטי (וירש גן או שניים מאמא). ובכל זאת, אני חייבת להודות שלו במקום להתפס לג'ינס היה מחליט ללבוש מידי יום פיג'מה, סביר שהייתי הרבה פחות סבלנית.

בנים אני אוהבת להלביש בבגדי גברים מוקטנים (לא מהסוג של נגיד בנק ישראל, כן? יותר בכיוון הגברים של גאפ). מכנסי כותנה או ג'ינס, חולצות פסים או חולצות טריקו עם הדפס מדליק, חולצות משבצות מכופתרות וסניקרס צבעוניים. כמובן שגם הנוחות משחקת תפקיד, ולכן אני מאוד משתדלת בגילאים הצעירים שהמכנסיים יצוידו בגומי. פטנט הגומי הנסתר, הניתן להצרה והרחבה במכנסי בד וג'ינסים, הוא רעיון גאוני בעיני, ומכנסי הבד והג'ינס של H&M שנתפרים עם גומי רחב במותניים וללא כפתור וריץ-רץ', הם האהובים עליי (ועליהם) ביותר.

המכנסיים הכי שימושיים בארון של הבנים, H&M- מימין, 99 ש"ח, משמאל, 59 ש"ח

דווקא לגבי בנות התפיסה שלי שונה. אני פחות אוהבת בגדי ילדות שנראים כמו דגם מוקטן של בגדי נשים, בגדי ילדות נדרשים לתשומת לב מיוחדת בהתאמה לגיל ולגוף ובפועל לא אחת הם סובלים מעיצוב יתר. אני אישית מעדיפה בנות במכנסיים, כיוון שאין לי בת אני לא נדרשת לעמוד מולה כשהיא מתעקשת על שמלה ומסתפקת בלהרכיב בדמיוני את המלתחה שלה, לו הייתה.

סביר להניח שהמכנסיים והחולצה האלו של H&M, היו בארון שלה- ג'ינס, 59.90, חולצת פסים, 39.90

את רוב המלתחה של הבנים שלי אני קונה ברשתות הגדולות דוגמת פוקס, גולף קידס, H&M, KEDS, מיש-מיש, תמנון וסולוג, ולרוב אני משתדלת לקנות בחנויות העודפים שלהן במידה וקיימות. לבגדי החג אני מוסיפה את הוניגמן, זארה וגאפ, שם המחירים מעט יותר גבוהים. אני לא מוצאת טעם לקנות בגדי ילדים בבוטיקים יעודיים, מניסיוני המחיר לא מצדיק את התמורה. מאידך אני משתדלת ככל שהם גדלים לא לקנות בבזארים מהסוג של "לכל המשפחה", רוב בגדי הילדים שנמכרים שם נתפרים מבדים באיכות ירודה ובעיצובים מיושנים. מודה, אני אוהבת לראות את הבנים לבושים טוב בימי חול, שבת וחג. אסתטיקה זו לא מילה גסה. ומצד שני, הם לא יולבשו בבגדי מעצבים ממותגים ולא קיבלו מוצץ של דיור.

השנה טרם יצאתי לקניות החג, אבל השקעתי לא מעט זמן בחיפוש רעיונות ברשת, הנה לכן כמה פריטים שהייתי שמחה שיהיו בארון של הבנים שלי, ועוד כמה שהייתי שמחה לראות על הבנות של אחותי וחברותיי-

H&M

המקום המועדף עליי לקניית בגדי ילדים, המחירים- סבירים+, האיכות- טובה+, העיצוב- קולע בדיוק לטעמי.

מכנסי כותנה, 59.90 ש"ח, חולצת משבצות קצרה, 49.90 ש"ח

מכנסי כותנה עם גומי- פתרון מצויין לשונאי הכפתורים, 59.90 ש"ח, חולצת ג'ינס, 49.90 ש"ח, שילוב צבעים מנצח.

מכנסיים, 59.90 ש"ח, חולצה, 49.90 ש"ח

מכנסיים, 59.90 ש"ח, חולצה, 49.90 ש"ח

זארה- אין מילים

גינס, 120 ש"ח, חולצה מכופתרת, 100 ש"ח

מכנסיים, 120 ש"ח, חולצה, 120 ש"ח

נעליים- מימין, 140 ש"ח, משמאל, 150 ש"ח

מכנסיים, 140 ש"ח, חולצה, 120 ש"ח

מימין לשמאל- 160 ש"ח, 140 ש"ח

נעליים- מימין 249 ש"ח, משמאל, 150 ש"ח

הוניגמן קידס-

מניסיוני, איכות מצויינת, בגדים שלבש הבכור, היום לובש הצעיר (אחרי ששרדו גם את האמצעי). המחירים- יקרים יחסית לשאר הרשתות הגדולות (משתלם מאוד בקנייה בחנויות העודפים)

ג'ינס, 180 ש"ח, חולצה, 120 ש"ח

ג'ינס שחור, 159 ש"ח, חולצה, 150 ש"ח

חצאית, 80 ש"ח, חולצה, 70 ש"ח

ג'ינס, 170 ש"ח, טוניקה, 120 ש"ח

גאפ-

התמונות מהאתר האמריקאי לכן, אין מחירים ואני לא יכולה להתחייב מה תמצאו בסניפים בארץ, אבל האמינו לי, קשה לצאת מהחנות הזו בידיים ריקות מבגדי ילדים.

תמנון-

הזכרתי לא אחת את תמנון כרשת זולה ומצויינת לקניית בגדי נשים. גם בגדי הילדים שלהם לא רעים, אבל המחירים בגזרת הילדים לא תחרותיים כמו של אופנת המבוגרים. הקנייה בתמנון שווה בעיקר בסוף העונה, כשרוב הפריטים נמכרים 3 ב 100. הקולקציה לא אחידה, אבל לא אחת אפשר למצוא פריטים נהדרים. אם אתם לא מחפשים בגדים מאוד חגיגיים ויחודיים, תוכלו למצוא את מבוקשכם בתמנון.

מכנסיים,100 ש"ח, חולצה, 70 ש"ח

מכנסיים,  90 ש"ח, חולצה 30 ש"ח

מכנסיים, 90 ש"ח, חולצה, 40 ש"ח

שמלות- 60 ש"ח

EPK

אין לי ולו פריט אחד שלהם כיוון שאין סניפים בת"א, ולכן איני יכולה להעיד על האיכות, אבל אהבתי מה שראיתי באתר, המחירים- 50-140 ש"ח.

פוקס-

חלק משמעותי מהבגדים בארון של הילדים נקנה בפוקס. בעיקר בגדי היומיום, גם בשל זמינות החנות בקניון הבית שלי (דיזנגוף סנטר שאין בו היצע גדול של בגדי ילדים), גם בשל המבצעים השווים לחברי המועדון, וגם בגלל שאני מאוד אוהבת את הטי-שירטים שלהם, בעיקר בשנתיים האחרונות. הבגדים "החגיגיים" שסבלו במהלך השנים מעיצוב יתר נרגעו, והיום אפשר למצוא בפוקס מכנסי כותנה וג'ינסים בגזרות בסיסיות בשילוב גומי פנימי, ושמלות מקסימות.

מבחינתי עיצוב יתר כולל את ההדפס על כיס החולצה והפיפיון בדש השמלה, אבל כזו אני, לא אוהבת פרטים מיותרים. בכל מקרה בחנות תמצאו גם חולצות מכופתרות נקיות מכיתובים והדפסים ושמלות חלקות. (צילומים- גיא כושי ויריב פיין)

ג'ינס, 130 ש"ח, חולצה מכופתרת, 100 ש"ח,

חצאית, 120 ש"ח, קרדיגן, 50 ש"ח

ג'ינס, 110 ש"ח, חולצה, 80 ש"ח

שמלות, 100 ש"ח

גולף קידס-

התמונות באתר לא מאפשרות לי להרכיב את התלבושת לבד, אבל הסטייליסט של ההפקה עשה עבודה מצויינת. אין מחירים באתר.

סולוג-

לסולוג יש תדמית מעט מיושנת ולא רבות מחברותיי רוכשות ברשת הותיקה הזו. אני דווקא מוצאת אצלם יופי של פריטים, בעיקר בגזרת מכנסי הבד והג'ינסים וממה שאני רואה מהצד, יש להם שמלות מקסימות לילדות.

חולצות- החל מ 50 ש"ח, שמלות החל מ 100 ש"ח, מכנסיים וג'ינסים, 2 ב 200 ש"ח (צילום- דן לב)

וזה המקום להבהיר– אני לא קשורה בכל דרך שהיא לאף אחת מהרשתות שהוזכרו בפוסט זה או בכל אחד מהפוסטים בבלוג, אלא אם צויין מפורשות אחרת, ולא מקבלת דבר תמורת איזכורן. לעיתים אני מוזמנת להשקות/פתיחות ובמידה וכתבתי על מותג שהוזמנתי לראות אציין זאת מפורשות. בפוסט הנוכחי כל התמונות נלקחו מאתרי האינטרנט של המותגים, למעט התמונות של בגדי סולוג ובגדי פוקס שקיבלתי מהיח"צ שלהם מאחר ולא היה ניתן להוריד תמונות מהאתר, הפניה נעשתה ביוזמתי וצירוף התמונות נעשה כמובן ללא כל תמורה. חשוב לי שתדעו שהבלוג הוא אישי לחלוטין, לא מסחרי ולא פרסומי.

ולאמהות שסיימו לקנות מתנות לילדים, לבעל, לאמא, לחמות לגננת ולמורה ועדיין נשארו בחיים- הזמנה שקיבלתי למכירה ביתית של בגדי מעצבים בכרכור– (אני מכירה את המארחת ובטוחה שיהיה נהדר).

וממני איחולי חג שמח ושקט

הקונה נחמה