בגדו בי – לשתף או לא לשתף???

בחורה עם מחשב נייד

כיועצת זוגית אני נפגשת לא אחת עם זוגות שמגיעים אלי עקב אירוע של בגידה.

אירוע של בגידה הוא אירוע טראומטי מאוד לשני הצדדים גם לבוגד וגם לנבגד. אל תחשבו שלבוגד יותר קל, אלא אם כן הוא יוצר את הבגידה מתוך כוונה לארגן לעצמו דרך מילוט מהזוגיות והבגידה היא תירוץ לשם כך.

אני עוסקת במאמר זה במקרים בהם הבגידה היא זעקה לעזרה וסטירת לחי מצלצלת לבן / בת הזוג כדי להראות שמשהו לא בסדר בזוגיות מתוך רצון (לא מודע) לתקן אותה.

כשאנחנו לא שמים לב לתמרורי האזהרה כשהם עדיין קטנים, מתעלמים מהם, ממשיכים להזניח, חושבים שהזוגיות מובנת מאליה, מפסיקים להשקיע ומזלזלים בסטירות הקטנות, הסטירות הולכות ומתעצמות במידה כזאת שכבר אי אפשר להתעלם מהן.

"הכתובת היתה על הקיר" יגידו לי 2 בני הזוג אבל בחרנו להתעלם מהם ועכשיו כולם משלמים את המחיר והמחיר כואב בצורה שקשה בכלל לנסות ולתאר.

מי זה כולם? הבוגד, הנבגד, המאהב/ת, הילדים, מעגלי התמיכה שלנו שכואב להם בגלל שכואב לנו וגם המשפחה של המאהב/ת .

יש מיתוס כזה שהבוגד הוא הרשע בעוד הנבגד הוא הקורבן. אני לא רואה זאת בצורה כזאת.

לכל אחד יש סף מסוים בו הוא מניף את הדגל האדום ואומר "פוס, שברו את הכלים ולא משחקים".

בבגידה האחריות היא על שני הצדדים. גם הזנחת הזוגיות מצידו של בן הזוג הנבגד היא תרומתו לעצם הבגידה ותמיד יש לקחת זאת בחשבון.

אני לא מנסה להמעיט מהאחריות של הצד הבוגד לתרומתו לקושי, אבל הבגידה מחייבת להציף את הקשיים מעל פני השטח במקום להמשיך להתעלם ולצבור את הלכלוך מתחת לשטיח כפי שעשו עד עכשיו.

מגיעה מסה קריטית שממנה המציאות מתפוצצת בפרצוף, כמו פיצוץ אטומי ללא שליטה.

אם לא מטפלים ברכב שלנו ולא מטפלים בבעיות שנוצרות ובבלאי בסופו של דבר הוא יתקלקל.

אם לא מנקים את הבית שלנו ומתחזקים אותו על בסיס יומי / שבוע, בסופו של דבר אנחנו נחיה בתוך הטינופת שלנו.

אבל משום מה את הזוגיות אנחנו לא מתחזקים ולא משקיעים בה מספיק תשומת לב ואז מתפלאים איך המצב גרוע עד כדי כך ואיך בן / בת הזוג נתן לנו סטירה כל כך מצלצלת כשבעצם לא עשינו שום דבר.

זה בדיוק העניין – לא עשינו שום דבר, לא תחזקנו, לא השתדלנו, לא התייחסנו בכבוד, לא ניסינו…

בגידה היא סוג של מוות ואני לא מגזימה. זה כואב ברמות שקשה בכלל לתאר. בגידה היא מכה מתחת לחגורה שכבר אי אפשר לעבור עליה לסדר היום.

בגידה יוצרת רגשות אשמה וייסורי מצפון מחד ומאידך האשמה של הצד הנבגד.

בגידה מציפה את הקושי לרמה כל כך כואבת שחובה לטפל בה ואי אפשר להתעלם ממנה.

לרוב הצד הבוגד המום מעצמו, מהפגיעה לה גרם במו ידיו לעצמו, לבן הזוג ולילדים. לפעמים הצד הבוגד לא מבין איך יכול היה למצוא את עצמו נוהג בניגוד מוחלט לערכיו ומרגיש שנשאב בעל כורחו לסיטואציה הזאת ובמו ידיו מטיל פצצה שמרסקת את חייו ואת חיי…

להמשך הקריאה ללחוץ כאן


צילה שנהר – יועצת זוגית, אישית ומגשרת.

ייעוץ קצר, ממוקד ופרקטי, פגישה ראשונה חינם.

קליניקה בצפון וכן בכל הארץ ובחו"ל באמצעות הסקייפ.

050-6402526

צילה שנהר - יועצת זוגית ואישית
יועצת זוגית, אישית ומגשרת. יועצת בשיטת המרתון - יעוץ קצר, ממוקד ובעל מטרות ברורות. פגישת יעוץ ראשונה חינם. מיעצת גם און ליין באמצעות האינטרנט בכל הארץ ולישראלים בחו"ל. אשמח לסייע 050-6402526