בארי לוזר 6 – שונא את קייטנת הפיראטים!/ ג'ים סמית – ספרות ילדים

קייטנת הפיראטים היא לזאטוטים, וכמה לא מגנוב זה כשאבא של בארי הכריח אותו ללכת גם השנה לשם… אבל, אל דאגה כשבארי בשטח לא יהיה משעמם 🙂

בארי לוזר

הספר "בארי לוזר 6 – שונא את קייטנת הפיראטים!", הוא הספר השישי בסדרה הפופולארית, שכתב ואייר ג'ים סמית. בארי לוזר, גיבור הסדרה, הוא ילד שמנסה להוכיח שהוא לגמרי מגניב או כפי שהוא נוהג לומר "מגנוב", למרות שם משפחתו הפחות מגניב- לוזר.

זהו ספר המתאים לראשית קריאה, בגלל האותיות גדולות והמנוקדות, אשר מלוות באיורים משעשעים ובשפה הומוריסטית וקלילה, אשר הילד יכול להתחבר אליה. כך שהספר הופך להיות עבור הילד "מגנוב" לגמרי 🙂

בספר זה, בארי שמח שהוא לא הולך השנה לקייטנת הפיראטים, כי היא קייטנה לזאטוטים. זו הקייטנה שהוא וחבריו באנקי וננסי, נהגו ללכת כשהם עצמם היו זאטוטים, אבל השנה הם כבר גדולים מידי בשבילה.
אבל, השמחה היתה מוקדמת מידי… עקיצה באפה של דודתו מילדרד, גרמה לכך שאמו הלכה לטפל בה ואביו לא הצליח לשמור עליו ועל אחיו הקטן של בארי. לכן, האב החליט לשלוח גם השנה את בארי לקייטנת הפיראטים! 🙁 

קייטנת הפיראטים מתקיימת על אימוגדן- שזה אי שנמצא באמצע אגם מוגדן. את הקייטנה ניהל איש זקן בשם ברט ספחת, שמתחפש לפיראט ומקשקש על איזה מטמון בלי הפסקה. הוא אומר שאיפשהו על האי קבורה תיבת מטמון, אבל בכל הפעמים שבארי וחבריו היו שם, אף פעם לא מצאו אותה.
ומה עושים בקייטנת הפיראטים?
יושבים סביב מדורה ושרים שירים על עצים, צביעת פנים של פיראטים, בניית רפסודה של פיראטים, שכיבה מתח לדגל הפיראטים הענקי של ברט ספחת בזמן שהוא מנופף בו מעל הילדים, והקשבה לצ'יזבטים סופר- מפחידים שברט סיפר לפני שהם הלכו לישון באוהלים שלהם.

אבל, הפעם ברט כבר לא היה, הוא נפטר ובמקומו היתה משהי שכל עניינה היה למכור את המקום לאיש עשיר שרצה לבנות בתי נופש יוקרתיים על האי והם לא עשו כלום. והיה משעמם… מאוד משעמם…
אבל, כשבארי בשטח, לא יכול להיות באמת משעמם 🙂


הוא נזכר במטמון שברט סיפר עליו. אבל איך ימצאו אותו?
הוא חשב והגיע למסקנה, שהסיבה שבגללה אף פעם לא מצאו שום מטמון היא כי ברט אמר שהוא אף פעם לא זוכר איפה הוא שם את מפת המטמון!
מסקנה- צריך לחפש את המפה במחנה!
בארי והזאטוטים נרתמו למשימה והלכו לחפש את המפה והמטמון.

האם ימצאו את המטמון? האם יצליחו להציל את האי מבניית בתי נופש עליו?

מאחלת לכם קריאה מגנובה לגמרי!!!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)