בארבע ידיים / ענבל אלמוזנינו

מותחן פסיכולוגי חושני ואפל, מהפנט ומצמרר. שלוש בנות טובים נחטפות משטח בית הספר ומכאן הכל מתחיל , החקירה, הטוויסטים ומערכת יחסים אחת מורכבת .

19884214_2344668435757786_6062291339212799090_n

שורת מעשי נבלה פוקדים את העיר ניו יורק פשעים שמזעזעים את אמות הסיפים.
חטיפת נערות בנות טובים משטח בית הספר, ככה מתחיל המותחן המבריק הזה, ספרה השלישי (וללא ספק הטוב מכולם) של ענבל אלמוזנינו.

אתחיל בגילוי נאות. את הספר הזה קראתי טרם צאתו לאוויר העולם, וגם היום, ממרום שלוש חזרות עליו, עדיין אינני בטוחה כיצד לסקור אותו. מרגישה שכל מילה שתתאר אותו, תחטא למציאות הטובה הרבה יותר. הספר הזה פשוט סנסציוני, נדיר, פנומנלי.

סוגת המתח היא המועדפת עליי ועל כך אין עוררין. מה שענבל הצליחה לעשות כאן, מעטים סופרי המתח בעולם הצליחו לעשות.
כן כן, אשף הטוויסטים הרלן קובן, אמן המתח לינווד ברקלי ואף גרג הורוביץ שהפך נערץ עליי ממש לאחרונה.
ההתרחשויות הבלתי פוסקות, המתח שנבנה, העלילה המסועפת והטוויסטים בסוף הספר, כל אלו שמורים לטובים שבין סופרי המתח, כן אף הסקנדינביים שבעיניי הם המשובחים ביותר.

סאם רדפילד, עיתונאית חוקרת גדלה בחיק דודה הנאמן רוברט אשר לאחר היעלמותם המסתורית של הוריה, לקח אחריות על גידולה. ביחד עם חברתו לחיים, קתרין, פרופילאית בכירה במשטרת ניו יורק הם גילו בסמנתה ניצוצות של סקרנות לעולם הפשע. חלומם היה שתהפוך לפרופילאית מובחרת כמותם. לה, לעומת זאת, קסם יותר עולם העיתונות, וכך בשילוב מושלם בין השניים, הפכה עיתונאית חוקרת בכירה.

עם הישמע הבשורה המרה אודות מעשי החטיפה הנתעבים, נשלחת סמנתה על ידי דסק החדשות לניו יורק על מנת לסקר את האירועים החריגים.

עם קצת עזרה מידידים (בכל זאת, היכרות רבת השנים עם קתרין ורוברט), היא מצליחה לחדור אל תוככי הצוות האמון על החקירה ומקבלת פריווילגיה שלא ניתנת להרבה אנשים, ליווי צוות החקירה, כולל ביקור בזירות הפשע וסיקור בלעדי של האירועים.

בביקורה הראשון בתחנת המשטרה, פוגשת סאם את העומד בראש החקירה, והוא לא אחר מצ'יף ג'ייקוב טורס. למן הרגע הראשון ובמהלכו של הספר נרקמת מערכת יחסים מורכבת ביותר ביניהם, משהו שבין עבודה משותפת על רקע עבירות קשות לבין תשוקה לוהטת, מאבק מוחות מבריק של שניהם ומלחמות על אגו, חדות, חברות ואהבה סוערת.

ג'ייקוב טורס איננו נמנה על הגברים הטיפוסים מהרומנים הרומנטיים. הוא לא העשיר בן האצולה או דומה . הוא פשוט גבר! יהיר ושחצן אך רגיש להפליא, בעל לב ענק! כזה שכל אחת תרצה.

ענבל אלמוזנינו רקחה במוחה המבריק עלילה מסועפת, מותחת עד כדי מצמררת, ולצידה, ולא פחות חשוב ממנה, סיפור על אהבה ותשוקה, מלחמה ושלום.
מותחן פסיכולוגי הכתוב לעילא ולעילא, המסתיר טפח וחושף טפחיים עד לסוף המותח.

העלילה מהודקת, אין פרט שנזנח, אין קצה שלא נסגר וננעל בבריח.

כקוראת מושבעת של הז'אנר, אני נוטה תמיד לבצע ספקולציות מה יהיה בסוף העלילה? מי עומד מאחורי הפשע? האם אני יכולה להיות הבלש ולגלות את הסוף?

פה המחברת התעלתה על עצמה ומדובר בספר גאוני בכל אמת מידה אפשרית.

אז מה יש לנו כאן?
מותחן פסיכולוגי חושני סוער, חקירות רצח מסועפות ושלל תיאורים שהאמינו לי שלא תוכלו להישאר אדישים אליהם.

זהו ספר ברמה בינלאומית. אין סופרים ישראלים שכותבים כך. ספר זה שראוי שיתורגם (ולא רק לאנגלית).
מדובר במה שלימים יהפוך רב מכר עולמי!

ממליצה בחום רב. רק עשו לעצמכם טובה וקחו כמה נשימות טובות לפני כן, כי לא בטוח שתזכרו לנשום במהלך הקריאה בו.

קריאה מהנה.

Mira Rozenfeld - מעבר לתוכן
אמא ורעייה, אוהבת לקרוא, וכמה שיותר. הז'אנר האהוב עליי הוא מתח אבל קוראת כמעט כל מה שבא ליד (למעט אולי פנטזיה).