באמת שאני לא יודעת מה אני רוצה ליום ההולדת!

מי אתה? מליונר שנותן לי יד חופשית ולא אכפת לך מכלום העיקר שיצא יפה? זוג צעיר עם תקציב קטנטן וחלומות גדולים ומאתגרים? אולי אתה בכלל מבקש בית בירח? ובכלל מה הקשר ליום ההולדת שלי??

Photo by Suzy Hazelwood from Pexels
Photo by Suzy Hazelwood from Pexels
Photo by Suzy Hazelwood from Pexels

במסגרת קורס דיגיטליות בעסקים קבלנו משימה לכתוב מכתב ללקוח החלומות שלי. בתחום שאני עוסקת בו – אדריכלות ועיצוב פנים, אנחנו כל היום חולמים. חלומות קטנים וחלומות גדולים בכל צבע וצורה עד שנדמה שלמעשה אני כל היום חולמת. לכן, לשנייה היה נדמה לי ש"מה הבעיה" יש לי מליון חלומות, אני רק צריכה לברור אחד ו"לפרפקט" אותו …אבל ככל שגלגלי המוח שלי החלו לנתח את השאלה הבנתי שהתשובה מאתגרת ביותר ולמעשה השאלה אינה מהו פרויקט החלום שלי אלא מיהו לקוח החלומות שלי ועוד אחר כך להעז ולכתוב לו מכתב.

כשיש לי יום הולדת ושואלים אותי איזו מתנה אני רוצה ממש קשה לי לענות. אם יש משהו שאני רוצה, אני לא מחכה ליום הולדת! אני דואגת להשיג אותו…אותו הדבר עם חלומות – כשיש לי חלום אני דואגת להגשים אותו. אבל המשימה הזו מאתגרת במיוחד, אני צריכה לזקק מיהו לקוח החולומות שלי – אחד יחיד ומיוחד כזה שאחרי שאעבוד איתו ארגיש תחושת סיפוק המתעלה על כל עבודה אחרת.

Photo by Cris Trung on Unsplash

Photo by Cris Trung on Unsplash

בשביל לחלום גדול, אני חייבת לעצום עיניים, שלא יהיו מולי דברים שיחברו אותי "לקרקע" כדי שאצליח לעוף הכי גבוה והכי רחוק שאפשר. אני עוצמת עיניים ומתחילה לדמיין. בהתחלה אני רואה הרבה לבן (מזכיר לי איך שגן העדן נראה בסרטים) מצטרפים לתמונה אנשים המטיילים בחלל הפתוח. לאט לאט אני מוסיפה את הקירות, אח"כ צובעת ומחפה אותם ופתאום משתלבים לי גם הרהיטים ופרטי הנוי עד שאני מקבלת תמונה ברורה ומושלמת. אבל שוב חלמתי פרוייקט. מי אתה אותו לקוח חלומות חמקמק? אני עוצמת את העיניים, ואני רואה אותם מחייכים, מדברים, צוחקים, אוכלים, עובדים ואני מחפשת את הכוכב שזוהר יותר מהאחרים.

פתאום משהו מתחיל להתבהר. אחד הדברים שאני הכי אוהבת לעשות הוא חללים ציבוריים ומשרדים. אבל לא סוכנות ביטוח סטנדרטית או בנק. אני הכי אוהבת את הפרוייקטים הפחות בנאליים. פרוייקטים של חברות ש"מעזות", שאוהבות צבע ושמאמינות שמקום העבודה צריך להיות חוויה ומקום שכיף לקום ולהגיע אליו, מלא בצבע והומור.

אז ברק רגב (- מנכ"ל גוגל ישראל), אם הפוסט הזה במקרה (או שלא במקרה) מגיע אלייך, אני רוצה לספר לך שהמשרדים שלכם בארץ ובעולם מהווים לי השראה! מהווים דוגמא שאפשר גם אחרת. והחלום שלי לעוף איתכם על משרדים חדשים ברוח היצירתית והחוויתית. ואם אין בתכנון איזה קומפלקס חדש בארצנו הקטנטונת, ככה בקטנה, תזרוק בבקשה בשבילי איזו עצם לסונדאר פיצ'אי.

 

Photo by Helena Lopes from Pexels
Photo by Helena Lopes from Pexels