באיזה גיל מומלץ לעשות יישור שיניים

בחורה עם מחשב נייד

בשנים האחרונות ניתן להבחין ביותר ויותר אנשים אשר פונים לביצוע תהליך של יישור שיניים. ילדים ובני נוער רבים עוברים את התהליך בדרך כלל בשנות הנעורים כדי לטפל בבעיה שהתעוררה מהר ככל האפשר, אך לאחרונה גם בוגרים רבים בוחרים בגיל מבוגר לעבור את התהליך כדי להעניק לעצמם מתנה של מראה יפה ואסתטי יותר לפנים בכלל ולחלל הפה בפרט. ההתפתחויות הטכנולוגיות בטיפולי יישור שיניים הביאו לכך שישנם כיום אביזרים רבים המתאימים לבוגרים – ריבועים שקופים או פנימיים שנראים פחות כלפי חוץ ולכן מתאימים לשגרה וליומיום.

עד לפני לא מעט שנים הייתה סברה כי מומלץ לטפל ולבצע יישור שיניים בגיל מוקדם ככל האפשר, אך כמובן שיש להמתין עד לנפילת כל שיני החלב ובקיעת השיניים הקבועות. זו הסיבה שילדים ונערים רבים עברו את התהליך בגילאי 12-15. מכיוון שעם הזמן הצטרפו יותר ויותר בוגרים אל מעגל המטופלים הובן בענף זה שניתן לבצע את הטיפולים גם בגיל מאוחר יותר ולכן הותאם התחום לשגרת היומיום של בוגרים העובדים ועליהם להיות ייצוגיים – ריבועים שקופים ליישור שיניים, פלטות וסדי לילה בלתי נראים ועוד סוגים רבים של יישור שיניים.

כאשר צריכים יישור שיניים אצל רופא מומחה תמיד רצוי לבחור בתמר סמייל

מה הסיבות לביצוע יישור שיניים?

יישור שינייםהסיבה העיקרית לביצוע התהליך של יישור השיניים היא בדרך כלל אסתטית. המראה של שיניים ישרות והפה יכול להשליך על המראה החיצוני של המטופל וכאשר השיניים עקומות, מסתירות זו את זו או שישנה שן רקובה – עלולים מצבים אלה לפגוע במראה של אותו האדם, ללא קשר לגילו. זו הסיבה שכיום בעצם אין הנחיה או המלצה גורפת בנוגע לגיל המומלץ ליישור שיניים מפני שגם אדם בוגר בגילאי ה- 30 או 40 שירגיש שיש בדיו לשפר ולשנות את המראה החיצוני שלו – אי אפשר להתווכח עם תחושותיו ואי אפשר לעמוד בדרכו.

מכיוון שהתחום כולו של יישור שיניים עבר ועובר שינויים רבים כיום הטיפולים קצרים הרבה יותר וגם זולים יותר משהיו בעבר. לכן כמעט שאיש אינו מהסס וברגע שניתנת תשובה של רופא שינים שהוא גם אורתודונט שניתן לפתור בעיה מסוימת ביישור שיניים – התהליך מתחיל מיד.