באושר ועושר כאילו- נשיקה ירוקה/ שרה מלינובסקי- ספרות ילדים

אבי היתה ילדה רגילה, עד שיום אחד כשהיתה במרתף ביתה עם אחיה היא נבלעה בתוך המראה יחד איתו. במרתף ביתם של אבי וג’ונה יש מראת קסמים. ובשעת חצות, כשהם דופקים עליה שלוש פעמים, היא שואבת אום פנימה ולוקחת אותם לסיפור אגדה. והפעם השניים נשאבו לתוך אגדת ‘הנסיך הצפרדע’.

באושר ועושר בכאילו 8

אבי היתה ילדה רגילה, עד שיום אחד כשהיתה במרתף ביתה עם אחיה היא נבלעה בתוך המראה יחד איתו…
במרתף ביתם של אבי וג’ונה יש מראת קסמים. ובשעת חצות, כשהם דופקים עליה שלוש פעמים, היא שואבת אותם פנימה ולוקחת אותם לסיפור אגדה. בהתחלה המראה נהפכת סגולה, אחר כך היא מתחילה ללחוש ולהתערבל ואז היא שואבת אותם לתוך אגדה.
עד היום היא שגרה אותם לאגדות של שלגיה, סינדרלה, בת הים הקטנה, היפהפיה הנרדמת, רפונזל, מלכת השלג והיפה והחיה. וברוב האגדות יש מישהו, פיה בדרך כלל, עם כוחות קסם שיכול להפוך אנשים לכל מיני דברים.

מוזמנים להיכנס ולקרוא על הפעם שנכנסו לאגדה של היפה והחיה- http://saloona.co.il/corny/?p=3218

ברנדון, ילד מבית הספר, לאחרונה התחיל להציק לכל הילדים וגם לאבי. היא היתה שמחה אם היא יכלה, להפוך אותו, כמו באחת האגדות, לחיה או עכברוש או אולי בכלל לנמלה (שהיא יכולה לדרוך עליה).
מה יקרה כשהיא תכנס לאגדה? מה היא תלמד לעשות כדי להתמודד מול ברנדון הבריון?

מאחר והזיכרונות של הפיה רוז היו "תקועים" לג'ונה בראש וזה ממש הפריע לו להתרכז, הם החליטו ללכת לדבר עם הפיה רוז. אבל, מסתבר שבשביל לדבר איתה צריך להיכנס קודם לאגדה.
אבי בקשה מאחיה שימתין לה רגע, שהיא תביא את השעון על מנת שיוכלו להישאב לאגדה, אך בטרם הספיקה לחזור הוא כבר נשאב פנימה עם הכלב "נסיך".

מאחר ואבי היתה חייבת ללכת בעקבותיהם היא נשאבה גם כן פנימה. בתקווה שהיא תצליח להגיע איתם לאותה האגדה באותו הזמן…

אבי מצאה את עצמה לבדה בתוך באר. בלי ג'ונה ובלי נסיך.
זה הענין בלהישאב לתוך האגדות. אי אפשר לדעת לאן יגיעו. הם לא יודעים באיזה אגדה ינחתו ואיפה בתוך האגדה.
למזלה לאחר שקראה לו מספר פעמים ג'ונה ענה. הוא היה מעל הבאר עם נסיך.
אבי בקשה מהם ללכת לחפש משהו שאיתו יוכלו לחלצה, והשניים השאירו אותה שם לבדה. לפתע נשמע קול, השואל אותה אם היא צריכה את עזרתו. בהתחלה, היא חשבה שזה ג'ונה שמנסה לעבוד עליה. אבל, הוא כבר לא היה שם. ואז היא הבינה שזאת הצפרדע, שדברה איתה. הצפרדע שהיתה בעצם נסיך.
אם היא בתוך באר, עם צפרדע מדבר, הטוען שהוא נסיך- יש לזה רק משמעות אחת. שהם נמצאים באגדה על "הנסיך הצפרדע"!

הצפרדע התגלה כנסיך פרדריק, מי שהיה יורש העצר של ממלכתו, עד שפיה מרושעת הפכה אותו לצפרדע. אחותו, סופי, שחושקת בכתר לעצמה, שלמה לפיה הרעה שתעשה זאת.
הצפרדע ביקש את עזרתה של אבי, אך היא סירבה, מאחר והיא ידעה שמי שאמור להחזיר אותו לצורתו הרגילה בדרך לשם.
באגדה המקורית, הנסיכה מפילה בטעות את כדור הזהב עמו שיחקה לתוך הבאר, היכן שהצפרדע נמצאת. הצפרדע מבטיח להחזיר לה את הכדור אם היא תבטיח להיות חברתו ובת הלויה שלו. היא מבטיחה. הוא מחזיר לה את הכדור, אבל אז היא מסרבת לקיים את הבטחתה בגלל שהוא צפרדע. הצפרדע מגיע אל הארמון שלה ומזכיר לה את הבטחתה. המלך, אביה של הנסיכה, מכריח אותה לקיים את ההבטחה והיא נאלצת לקחת את הצפרדע אל חדרה, אבל זה ממש לא מוצא חן בעיניה. היא מתעצבנת ומשליכה את הצפרדע על הקיר והוא הופך לנסיך יפה תואר.

כשהנסיכה מגיעה ומפילה לבסוף את הכדור, הכדור לא מגיע לבאר. הכלב "נסיך" תפס אותו בפיו…שוב הם הורסים את האגדה אליה נכנסו …
ואם לא די בכך, הנסיכה שאמורה לנשק את הצפרדע פרדירק ולהפוך אותו בחזרה לנסיך, מתגלה כמרושעת. ג'ונה ואבי מחליטים לנסות ובעצמם להפוך את הצפרדע לנסיך.

בעקבות השינוי שחל באגדה, אבי, ג'ונה ונסיך יוצאים להרפתקה חדשה. המטרה היא להפוך בחזרה את הצפרדע לנסיך, אבל צריך לפני זה לצאת מהבאר, לנסות כל מיני אפשרויות שונות כמו להטיח את הצפרדע, לנשק אותו, לשים אותו על הכרית של הנסיכה ועוד.
האם יצליחו? ומה יקרה אם וכאשר, פרדריק יהפוך שוב לנסיך?

לספר יש פאן חינוכי- בעקבות זאת שאבי נכנסה לאגדה של "הנסיך הצפרדע" היא למדה שלא תמיד מי שמתנהג ברשעות, הוא באמת כזה. לפעמים הפגיעות היא זו הגורמת להתנהגות הזו.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)