את לקוחה מועדפת – מגיעה לך מתנה – באמת ??

כשמצלצל הטלפון ומישהו אלמוני בקול עליז ומאושר מבשר לי ש"מגיעה לך מתנה" – אני הופכת בשלוש שניות למי ששואלת : וכמה עולה לי מתנת החינם הזו ? עוד חמש שניות של הלם ואלם והשיחה מסתיימת בדומייה – אפילו בלי מתנה…..

בחורה עם מחשב נייד

טוב בסדר, אני מודה !! לא ממש מבינה את ההבדל בין בלקברי, אייפוד, אי-פון וכל שאר המכשירים המתוחכמים האלה. לא שייכת לדור ה 3.5  והחבר'ה –  אני לא הולכת ברחוב וגולשת לראות חדשות או איזה תוכנית אחרת שמאפשר הדור הזה, העולם שייך לצעירים ואני כנראה כבר ממש לא !!!
זה מתחיל בשיחת טלפון שנשמעת עליזה עד מאושרת " גבירתי , את יודעת שמגיע לך טלפון חינם" ? לא, לא ידעתי ואני גם עצבנית נורא כי לא מעירים אותי בשעות הזויות כאלה. אז שתדעי לך ממשיכה באושר מוקד הלקוחות או שירות או שימור (הפכתם ענף של קופסאות שימורים .) שאת זכאית למכשיר חינם וחוץ מזה….אנחנו מסתכלים על  חתך ההתנהלות שלך במחצית השנה הראשונה והתוכנית שאת נמצאת בה היא ממש לא טובה .
חידשתם את שיטת חיוב השיחות אני שואלת בחשדנות ? לא היא אומרת לי עדיין באושר אין קץ, ואני כבר על כוס קפה, קצת יותר מאופסת אומרת לה : תגידי, מה נזכרת עכשיו להיות טובה אליי ולהעניק לי מתנה ולדאוג לגובה המדאיג של חשבון הסלולר שלי? מה קרה לכם? אתם חולים??
תראי, את לקוחה וותיקה וטובה ממשיכה זותי המאושרת שעדיין לא הפסיקה את חוג האושר – ואנחנו החלטנו לצ'פר את הלקוחות ה"טובים" שלנו. תשמעי היא אומרת לי, הדור החדש (עלה לארץ דור חדש ואף אחד לא מספר לי כלום?) מאפשר לך לשחק, לשמוע מוסיקה, לראות חדשות, לנשום, לשרוק, לצרוח, להקשיב לשיחות חסויות – בקיצור העולם פתוח לפנייך. אפילו את "האח הגדול" – את יכולה לראות בלי לשבת מול הטל' – הרי סיכמנו כבר שאפשר לראות טל' במכשיר הבלקברי או האייפון או האייפוד – באחד המכשירים או בכולם אפשר לראות את כל ה-איי'. מדינה נהדרת, תושבים מקסימים הולכים ברחוב עם המכשירים האלה, צופים בטלוויזיה, מדברים בטלפון, עושים קניות לפי מתכונים מהמאסטר שף, קוראים אי מייל או יושבים ליד שולחן בית הקפה ומכינים את הפרזנטציה החדשה לפי נתונים שמעבדת לשכת סטטיסטיקה ומעבירה ישירות אלייך.
אני לא מצליחה אפילו לנשום בין משפטי האושר ולומר לה שאני בנאדם צנוע ולא מכירה אפילו חצי מהפונקציות שהיא דברה עליהן. נכון, אני יודעת שחלק ממי שקורא את הפוסט עכשיו אומר שאני מאותגרת טכנית – מודה באשמה !! אבל…יש לי נימוק. אני לא צריכה בלקברי או משהו דומה או את כל ה-איי' למיניהם. אני אדם מאד בסיסי שזקוק למכשיר טלפון סלולרי אחד (לא צריך עוד אחד מתנה), שלי ברוך השם פועל בסדר. אז בואו לא נשדרג מכשיר.
אני בכלל – אדם שלא אוהב מתנות (יש לי המון סטיות….) שלא הזמנתי. מתנות שהזמנתי (ואני ממש לא מתביישת בקטיגוריה הזו של מתנות מוזמנות) – אני תמיד שמחה לקבל כי אני יודעת שזה לא שיייך ל אין  ארוחות  חינם.
אושר ?  (סליחה שאני קוראת לך כך – אין לי שם אחר שהזדהית בו…) אולי נתעסק בחשבון הסלולר שלי במקום מכשירים שאני לא רוצה. טוב? אושר עוד בנסיון שכנוע כמעט כושל אחרון , ואני נושמת עמוק ומסבירה אני מקווה בפעם האחרונה: מאמי (אולי בשפת מאמי יילך יותר טוב) -הסלולר הישן, הוותיק והעתיק משרת אותי נאמנה : אני יכולה לחייג איתו, לענות לשיחות ואפילו לשמוע הודעות קוליות ולהשתמש בו כשעון מעורר, אז תגידי לי אושר – מה אני צריכה יותר מזה?
נסיון אחרון שכמעט מתחיל לעצבן אותי : כן, אבל מ'כפת לך לקבל מתנה? אושר אני כמעט לוחשת כמו נחש לפני שהוא מכיש – אני לא רוצה מתנות !! לא אוהבת מתנות כאלה !! תעזבי אותי ותעזבי עניין !!  אושר הפכה לסטנדרט.
אם כבר כל כך דאגתם לי והסברתם לי כמה אני לקוחה טובה – הזכרת ככה בשקט שגם מסלול הכסף הוא לא משהו שווה ויש על מה לדבר….את רואה אושר? כשמיישרים קו – גם אני הופכת לאדם מאושר. יש תוכנית רדיו שקוראים לה "בוא נדבר" – אז יאללה……בואי נדבר. על החשבון.
סיפרת לי שעשיתם תצוגה / פילוח / חתך / גרף / סטטיסטיקה וכו' והבחנתם שאני נמצאת במסלול שלא מתאים לצרכים ולמאפייני השימוש שלי, נכון ? (ככה אמרת, נשבעת לך – אני לא הייתי ממציאה משפט כזה….) – ישר על המקום זה נשמע לי מרנין, אבל את זוכרת שצלצלת עוד הייתי עם קפה, וזה שלב של בוקר שאני לא כל כך מבינה חשבון ועכשיו עם התפתחות מערכת הקשרים הטלפונית ביננו אפשר לדבר מספרים אושר. טוב?
הגענו למסקנה משותפת שאני נמצאת בחרא של מסלול ומשלמת ימבה כסף – יש לי הצעה אני מספרת לאושר. אולי, אולי עבור כל הזמן שגביתם ממני יותר מדי כסף – תשחררו אותי מתשלומים נגיד למשהו כמו חצי שנה, מה דעתך אושר? לא, את אומרת – אין דבר כזה. מאמי מנסה להסביר לי שזה לא שלא הייתי צריכה לשלם אלא זה לא הייה אופטימלי. טוב, נראה לי שהיא כבר מתחילה לשעמם אותי ברצינות ואני מחליטה את עניין החשבון לסגור יותר מהר.
צ'מעי אני אומרת לאושר : גיליתם כמה דקות אוויר (אפשר לחשוב שמשחקים ים/אוויר/יבשה) אני צורכת בממוצע – נכון? מצויין…צעד אחד קדימה. יש מבצע על הצעד הזה? כן אומרת אושר ונשמעת מדוכאת להפליא שגזלתי ממנה במעט את היכולת להביע עליזות ואושר. צר בעלי חייים אני חושבת, אי אפשר לגמול בנאדם בבת-אחת, ואף אחד לא מת מקצת אושר…יאללה – שתתבטא.
או….זהו- זמן האוויר שלך מקנה לך מבצע של X דקות במחיר מוזל של איזשהו מספר בריבוע חלקי 19 בשלישית לחלק לסדרה הנדסית כפול ח"י.  הנחה משמעותית – את צודקת אני אומרת לאושר. כל הכבוד ואני מודה על השירות ועל היוזמה. אבל שתדעי לך אומרת אושר / עליזה – כשמגיעים למספר כזה של דקות ולוקחים את ההנחה הכספית לזמן האוויר הזה מקבלים 250 SMS חינם. אני משתמשת בקושי ב 20 כאלה מה את רוצה שאני אעשה עם השאר? שאני ארקוד אתם טנגו? אין מה לעשות אומרת בעצב אושר….אין מה לעשות. פעם ראשונה ששמעתי בצבוץ של תוגה בקולה של אושר. על מצפוני שגרמתי עצב לאושר.
אלוהים -ישו-אללה-בודהא….כולם: אני לא רציתי כלום. רק קפה של בוקר ותראו מה קרה. מגיע לי אחוזי נכות מחברת הסלולר. נכות רגשית. כדי לסגור ולסכם ולארוז במתנה של חברת הסלולר: את חשבון הסלולר – שדרגנו וכמובן התחייבנו לעוד כמה חודשים (איך לא? חתונה קתולית כבר אמרנו??) . לגבי הבלקברי, וכל ה-איי' למיניהם – לא נראה לי שאי פעם בגלגול הזה של החיים יש איזשהו סוג של סיכוי שאני אבין מהם, מה הם עושים, למה, וכמה אנשים הולכים ברחוב ורואים את החדשות או מאסטר שף או משחקים איזה משחק ילדים?
אני חושבת שבאותם רגעים שניסיתי להסביר שאני לא רוצה את החבר'ה  החדשים מהליגה הזו הבנתי שאושר תמשיך להיות אדם מאושר ש"מחלק מתנות"  ואני אמשיך עם הסלולר שלי. ככה אני – משתמשת במה שנוח לי – ולא במה שחדש.
אני אדם פשוט ונוח . למה? פשוט ככה.