עיצוב חדש לאתר פורטל צפרות

שנה חדשה, עיצוב חדש. כל אחד בתחילת השנה החדשה רוצה להתחדש, לשנות ואולי לבחור עיצוב חדש במראה האישי או עיצוב הבית. מתי בפעם האחרונה הסתכלתם על בגדים בחנות הראווה ואמרתם וואו אני רוצה גם? ככפי שההתחדשות נדרשת בתחום עיצוב הבית או האופנה כך גם בתחום הטכנולוגיה.

חברות הטלפונים מובילות את מגמת השינוי

חברות הטלפונים הסלולרים מובילות בתחום ההתחדשות ומציעים כל שנה מכשירי סלולר חדשים ומתקדמים יותר. בשנים האחרונות הקצב אף הואץ ובמקום הצגת מכשירים חדשים פעם בשנה הם החלו להציג מכשירים חדשים פעמיים בשנה לקהל יעד שונה ובמחירים משתנים. חברת סאמסונג  הכריזה על S20 החדש ויחד איתו החלה לשווק טלפונים עם מסכים מתקפלים ומסכים גדולים במיוחד.

מתיחת פנים לאתרים

וכאשר המכשור הסלולרי שבו אנחנו משתנים עובר שינויים כך גם האתרים עוברים מתיחת פנים ולעיתים מתיחת הפנים אינה מספקת ובונים אתרים חדשים. חברת החדשות 12 השיקה אתר חדש בשם N12, מערכת בניית האתרים WIX מאפשרת בניית אתרים במהירות ובקלות כך שכל אחד יכול להקים אתר חדש לאחר אפיון ומחשבה על אופי האתר שצפוי לקום. הדגש המרכזי בבניית אתר חדש הוא התאמתו לגרסת המובייל ומהירות הטעינה שלו.

לכן, אחד הדברים שאני אוהב באופן אישי לראות זה את תהליך השינוי שעובר אתר חדש. לקחתי לדוגמא את האתר פורטל צפרות. זהו אתר ייחודי במינו בישראל המציע מידע אינפורמטיבי על משפחות הציפורים שחיות ועוברות בישראל. ניתן לקבל מידע בזמן אמת על נדידת ציפורים, לצפות בתצפיות מהשטח ודיווחים של צפרים, לצפות במצלמות קינון העוקבות אחר נשרים מקננים בישראל, להזמין את הגולשים לאירועי צפרות חודשיים וכמובן לעלות את המודעות של שמירת הטבע הארץ ישראלי. האתר היה בעבר בגרסת דסקטופ בלבד ולאחרונה התחדש באתר חדש המותאם למובייל.

קצת מידע על פורטל צפרות

מרכז הצפרות פועל למען שימור מגוון מיני העופות בישראל באמצעות שימור בתי הגידול החשובים לקיומם, מודעות וחינוך. פורטל צפרות מרכז בחובו מספר מרכזי צפרות בישראל : התחנה לחקר ציפורי ירושלים, מרכז הצפרות בעמק החולה, מרכז צפרות מים ומרכז צפרות בתל אביב.

מרכז הצפרות הישראלי כולל מספר תחומי פעילות – שמירת הטבע, חינוך ומודעות, מחקר, שיתופי פעולה וגם תיירות טבע. בניית האתר החדש הופכת את המידע המקצועי הרב הקיים באתר לנגיש יותר לחובבי הטבע בכלל וחובבי הציפורים בפרט.

מובייל מול דסקופ באתר הישן

מראה האתר_גרסת מובייל

האתר הקודם של פורטל צפרות כלל גרסת דסקטופ בלבד ולכן האוביקטים של התמונות היו קטנות. הטקסט לא היה קריא ופתיחת הסרטונים הייתה מסורבלת מה שגרם לתהליך פתיחת הסרטונים להיות מייגעת ומעייפת. תפריט הראשי של האתר כלל פתיחת עמודים מעטה, הפוטר של האתר כלל רצף של קישורים שבגרסת המובייל היה קשה מאוד ללחוץ עליהם.

בגרסת המובייל כשהייתם נכנסים לעמוד מגדיר ציפורים היה קשה מאוד להתרשם מהמגוון האדיר של ציפורי ישראל בשל תמונות קטנות בגרסת המובייל ותוכן שהוא לא נוח לקריאה.

גרסת הדסקטופ לעומת זאת נוחה לקריאה, מציעה צבעוניות רבה, תמונות גדולות ומידע אינפורמטיבי בלחיצת כפתור פשוטה כולל שיטוט במפות ועדכון תצפיות. האפשרות של מעבר בין עמודי האתר קלה ונוחה לתפעול. תוכלו לשמוע את קולות הציפורים או לצפות בסרטונים במהירות רבה דרך יוטיוב.

שקף-2

האתר החדש – רענון משמעותי וקפיצה גדולה לצפרים בישראל

האתר החדש של פורטל צפרות עלה לפני מספר ימים וגם מקבל פידבקים חיובים מהגולשים הנכנסים אליו. אומנם האתר החדש שומר על עיצוב זהה של האתר הקודם מבחינת צבע אך הוא עבר מתיחת פנים ניכרת שצעירו אותו בכמה שנים טובות. כבר בעמוד הבית רואים אלמנטים גדולים. תמונות ברורות שגם קליקיבליות והצבעוניות מדהימה לעין.

התפריט הראשי נפתח במהירות ומכיל מספר רב של קישורים אשר מאפשרים תנועה נוחה ופשוטה בין עמודי האתר. התצפיות בציפורים שהיו מרכזיים כל כך באתר הישן קיבלו מקום מרכזי בפרונט של האתר עם פס ירוק עיצובי שמוסיף לנראות האתר. עמוד הבלוגים מוצג עם תמונות ריבועיות הכוללות כותרות מודגשות, תגיות צבעוניות וגם מלל קצר על מה שניתן לקרוא בבלוג. טעינת עמודי הבלוגים הוא מהיר מאוד וזמן הטעינה קצר מהרגיל.

עמוד אירועי הצפרות עבר מתיחת פנים ניכרת כאשר ריבועי התמונות הוגדלו ב- 30 אחוזים וכל גודל האובייקט קליקיבילי לעומת הגרסה הקודמת.

עמוד הנדידה – המאמרים בנושא נדידה כוללים תמונות שגודלם הוכפל, הכותרות מופיעות על התמונות עצמן והנוחות של קריאת התוכן מוצלחת במיוחד גם בגרסת הדסקטופ וגם המובייל.

שקף-3

לסיכום הבדיקה, מגיע שאפו לבוני האתר של פורטל צפרות, הם עשו עבודה טובה שכללה ניתוח, העברת עמודים ושמירת העיצוב כדי לא לזעזע יותר מידי את עיני הגולשים הוותיקים באתר. עם זאת, ישנם המלצות לשיפור האתר מבחינת התאמת האתר לגרסת המובייל וזמן הטעינה של התמונות בגרסת המובייל אשר יכולים לגרוע מנוחות השימוש באתר וחבל.

להלן מראה האתר החדש המותאם למובייל. כניסה לאתר החדש.

שקף_4