אתנחתא ברחוב קינג ג'ורג' ביום חורפי נעים. המלצה.

אתנחתא ברחוב קינג ג'ורג' ביום חורפי נעים בהוצאה של 100 ש"ח.

 בוחרים יום מעונן חלקית בו שמש חורפית צצה לפרקים. טפטופי גשם חצופים מעניקים את הנופח הרומנטי. נצא לרחוב קינג גו'רג', או כפי שאימי מכנה אותו בשמו העבריהמלך ג'ורג' ונהלך בין המזרח התיכון לאירופה. כל כמה מטרים משתנה האווירה. בין שווארמה לבלינצ'ס, בין בורקס לאקלייר , גן עדן.

מאז ומתמיד עוד מימי נעורי, אהבתי את הרחוב. רחוב שאין בו מאפיינים ברורים, בלגן מעורב עם סדר, יקר ויוקרתי חי בשלום ובשלווה עם הזול והזמין. ישן עם חדש, מפויח ועמוס אך מרחיב הלב ושומר בתוכו מן סוד כמוס ומאז ששופצה שד' בן ציון אפשר גם להתרווח על הדשא ולעצום עין כנגד השמש המלטפת.

נפתח את סיורינו בחנות ביגודית. המלך גורג 35.

4

החנות של ויצ"ו. בחנות ניתן  לרכוש בגדים במחיר סמלי, כאשר כל הכנסות החנות הן קודש להמשך ופיתוח פעילות הסניף למען הקהילה. החנות מסודרת בקפידה. כל הבגדים ניתנו כתרומה.

ספרים בכל השפות, בגדים ואביזרי לבוש לנשים, גברים וילדים. מחולק לחורף וקיץ.

שלל מידות החל מ Petit  ועד XXL, לא ממויינים. העבודה פה רבה.  נשים נחמדות מאוד, עמלות על הסדר והתליה. האווירה נעימה. אפשר לפשפש ולמדוד עד כלות הכוחות.

יצאתי מאושרת עם שני ספרים באנגלית של נורה רוברט ב 10 ש"ח לשניהם יחד. כמובן שבדקתי…. 8 דולר כל אחד עולה עכשו באמזון לא כולל משלוח וחצאית משובצת חורפית עד הברך ב 30 ₪ ( תאומה לזו ראיתי במקום אחר ב 159..).

 6

משם נעשה אתנחתא קלה בקופיקס, שם למונח 5 ש"ח יש משמעות אחרת.

מיץ תפוזים סחוט טרי, 5 ש"ח, כריך אנטיפסטי 5 ש"ח, עוגת גבינה 5 ש"ח,  וכך הלאה.

אם בעוד ספרים מתחשק ,נכנס לחנות המדהימה "הנסיך הקטן". עולם ומלואו יפתח לפניכם בארונות כבדים המתנשאים עד התקרה.

2

רומנים, ספרי תיאטרון, מדע בדיוני, תרגום, מקור, מוסיקה ישנה וטובה ברקע, אמנם יוצאת ממחשב אך המצלול של גרמופון, על הקירות עיתונים ישנים. ובסוף החנות בית קפה/מסעדה , לא פחות משכית חמדה.

3

חנויות יד שנייה מעולות במתחם המלך ג'ורג' הן המחתרת בסמטה אלמונית ואהבה לשנייה בפינת רש"י. בחנויות אלו ניתן למצוא לא רק פרטים ישנים ואיכותיים אלא גם פירטי אספנים נדירים מתקופות קודמות ומעצבי על עם תגיות מקוריות.

1

לאחר שהבנו את נושא הביגוד והספרים חשקה נפשנו במוסיקה וסרטים.

נכנס לאוזן השלישית בפינת שד' בן ציון שהיא מכה לאוהבי הג'אז, הסרטים הישנים ועד סרטים חדשים שמוקרנים זה עתה. כאן תוכלו אף להזמין מחו"ל סרטים ישנים וחדשים שאינם במלאי ולרכוש גם ישנים במחיר סמלי.

במידה ותצפינו קצת לכיוון המלך שלמה תגיעו לחור השחור. חנות מהסוג של פעם- החלפות, מכירה, קניה של תקליטים ודיסקים יד שנייה.

עד כאן המלצות שעושות לי טוב על הלב. ברור שלא כל יום ניתן לקפוץ להמלך ג'ורג'. בערב זה לא אותו הדבר, קצת אפרורי והחנויות נסגרות די מוקדם. ביום שישי קשה להעביר סיכה. אך פעם בכמה זמן שווה הפרגון, לקחת פסק זמן קטן ולהרגיש את החופש בעיר זרה. לתור, למצוא מציאות, ללכת לאיבוד, לחשוב קצת, לסדר את הראש ולמקד את סדרי העדיפויות.

אתנחתא..

סיכום היום:

2 ספרים וחצאית בביגודית + מיץ תפוזים וכריך בקופיקס + סרט DVD באוזן השלישית = 100 ש"ח.

ומצב הרוח? כמו חדשה.  שווה לנפש. קטן לכיס.

על שוק בצלאל בהמשך הרחוב וגן מאיר המשופץ כאי ירוק בסביבה אורבנית, בכתבה הבאה.

לכתבות נוספות על ספרים, אופנה, עיצוב ולא רק-

סגנון והשראה עם רוית

סגנון והשראה עם רוית

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.