אתם יכולים לנשום, האנושות ניצלה

וירוס זומבים קטלני התפשט בדרום הארץ, אז יצאנו יחד 5 בלוגריות, 3 דרומיות ו2 תלאביביות, והצלנו את העולם כולו

IMG-20150703-WA0000

 

הוזמנתי להשתתף במשחק בריחה במציאות.

למי שלא מספיק גיק, או שכמוני – אין לו מספיק זמן, אז משחקי הקווסט של ימי נערותינו עברו שדרוג לאפליקציות כגון escape the room ומשם קצרה הדרך עד שאנשים יבנו חדרים פיזיים ויציעו אותם כמקום בילוי מהנה.

התופעה התחילה בבודפסט, התפשטה בכל רחבי רוסיה והגיע ארצה בעיקר בזכות עולים מאותם מקומות.

בארץ יש כבר כמה וכמה חדרים שכאלה, ואני הגעתי ל"קווסטומניה", שהייחוד שלו הוא בהיותו מתחם בילוי. כך שאפשר להגיע אליו בקבוצה גדולה כאשר חלק נהנים מהבר בחוץ בזמן שחבריהם משחקים בשני החדרים, בקבוצות של עד 5 לחדר, ואחר כך הקבוצות מתחלפות.

נכון לעכשיו יש בקווסטומניה 2 חדרים – מתקפת זומבים בסופרמרקט, ומוסך רצחני, והם עובדים במרץ על חדר שלישי שייפתח בקרוב, ולאחריו מתוכננים כבר 2 חדרים נוספים.

הגענו ביום שישי אחד 5 בלוגריות למרכז תל אביב, אני מכירה את גברת הבלים מימים ימימה, אבל את שאר הבלוגריות הכרתי מכתיבה בלבד, וזו היתה פגישתנו הראשונה, אחרי קפה ומים הוכנסנו אחר כבוד לחדר המעוצב כסופרמרקט ושם עבדנו יחד, חידה אחר חידה, בכדי להציל את האנושות כולה מוירוס הזומבים שתקף את דרום ארצינו.

רמזים לפתרונות נמצאים בכל פינה (למעשה מרוב שהרמזים התחבאו במקומות מוזרים – יצא שדמיינו רמזים שלא היו ולא נבראו…), ואנחנו התקדמנו שלב אחר שלב, עד שהצלנו את העולם כולו.

אתם בטח יכולים להבין שאני לא יכולה לפרט יותר מידי כדי שלא להרוס את הנאתכם, רק אומר שכל החידות פתירות, שצריך לעשות דברים כמו למצוא מהו הקוד שיאפשר את פתיחת הדלת או איזו מחמש המבחנות מכילה את הנוגדן, ושכדאי לשים לב לכל הפרטים והכי חשוב – שצריך לעבוד בשיתוף פעולה.

הפעילות מוגדרת במסגרת זמן של שעה, ומלבד היותה כייפית היא גם חוויה ממש מגבשת, כשיצאנו לא הרגשתי שהכרנו רק לפני פחות משעתיים אלא כאילו בילינו יחד חצי מהחיים שלנו, כמעט ולא דיברנו על הא ועל דא (כי היינו מרוכזות בהצלת האנושות) אבל יצאנו משם חברות, והיה ממש קשה להיפרד.

[youtube Zf052uxFF58]

אני כבר מחכה בקוצר רוח שיפתחו את החדר של אליס בארץ הפלאות והפעם אקח איתי את החצי, מזמן לא עשינו ביחד משהו כייפי שלא כולל ילדים, ולא עולה בדעתי משהו כייפי ומגבש יותר מחדר בריחה שכזה…

 

מומלץ בחום!

 

תוספת – לקח יומיים לאסימון ליפול, ואז הבנתי מאיפה הספר "מאד-ויין" קיבל את ההשראה.