"אתה נמצא כאן"

״אתה נמצא כאן״ – מגזין פרינט חד פעמי, מציע הצצה על דברים שקורים לנו כשאנו נפרדים לזמן מה מהשיגרה ומבקרים במקום זר, דרך כתיבה, איור וצילום בנושא מסעות וחו״ל.

בחורה עם מחשב נייד

saar

שדה תעופה. שילוט בשפה זרה. זרם אנשים. תור ארוך משתרך בדרך לעמדות של ביקורת גבולות. חיוך עייף. נהג מונית דובר אנגלית עילגת פורק את המזוודה שלי בכניסה למלון. רגע לפני יציאה ראשונה לרחובות הלא מוכרים אני עוצרת אצל הקונסיירז'. על מפה בשפה לא מוכרת וקצת אותיות באנגלית הוא מסמן עיגול ואומר "את נמצאת כאן".

הנקודה הזו, ממנה אנחנו יוצאים למסע בסביבה שונה מזו בה אנחנו מורגלים, שימשה נקודת מוצא רעיונית לפרוייקט "אתה נמצא כאן" – מגאזין פרינט בעריכת יובל סער וגיא חג'ג – שעוסק בדברים שקורים לנו כשאנו נפרדים לזמן מה מהשיגרה ומבקרים במקום זר. במגאזין, המשלב כתיבה, איור וצילום, משתתפים רשימה ארוכה של כותבים ומאיירים שהתבקשו לחזור לסיפורי מסעות שלהם ולגעת ב"פינה הזעירה והשולית; הכביש הצדדי, הצר והעלום, שהוביל להרפתקה; המקומות הפחות מוכרים, הפחות סטנדרטים; ובעיקר – הסיפור האישי."

contents2

סער, עיתונאי העיצוב של הארץ בשבע השנים האחרונות ובעליו של בלוג פורטפוליו, וחג'ג שעוסק במוסיקה ובעליו של הבלוג עונג שבת, חברו יחד ליצירת הפרוייקט אחרי שכל אחד מהם בילה קיץ בחו"ל. חג'ג העלה תמונות עם טקסטים קצרים באינסטגרם, וסער, שעקב אחריו  ממקום אחר על הכדור, הרגיש שהוא מזדהה לחלוטין עם התכנים ההלו, למרות היותו במקום שונה. עם החזרה לארץ הם נפגשו, והחליטו ליצור מגאזין חד פעמי שמונע מתחושות הגילוי שמלוות כל אחד מאיתנו ברגעי מסע ולהציע ייצוג סימבולי לרגעים המיוחדים שמותירים בנו סימן.

רשימת הכותבים מכילה את אביבית משמרי, ארנה קזין, גיא חג׳ג׳, ורדית גרוס, יגאל סרנה, יוני רז פורטוגלי, כנרת רוזנבלום, נעה ידלין, נעם גלברט, עודד וולקשטיין, עמית לוי ועדי שעיה, עמרי הרצוג, ענבל מלכה, רועי רוטמן, שאול אמסטרדמסקי ; המאיירים המשתתפים: אלון ברייאר, אסף חנוכה, גבריאלה ברוך, טל גרנות, יונתן פופר, ירמי פינקוס, מורן ברק, מרב סלומון, ניב תשבי, עומר הופמן, קרן תגר, שחר בכור, שרי כהן, תומר חנוכה ; על עיצוב הלוגו אחראי חן מכבי.

"הטקסטים במגזין הם לא בהכרח טקסטים רגילים, שמורכבים מפסקאות. לצד טקסטים מגזינים קלאסים מופיעים במגזין יומני מסע אינסטגרמיים, קומיקס, מכתבים, סיפורים ממקומות סודיים ועוד. גם המקומות שבהם עוסק המגזין אינם שגרתיים, ולצד סיפורים מפריז וברלין מספרים הכותבים על חוויות מביקורים בנאפולי, איסלנד, טקסס, דנמרק, ניו זילנד, ונציה ותאילנד."

המגזין יימכר רק בהדסטארט, במספר עותקים מוגבל ובמחיר של 25 ש״ח לגיליון, ואז – בדיוק כמו חופשה טובה – ייעלם.  בעמוד גיוס הכספים כותבים סער וחג'ג: "כל מי שערך, כתב או אייר ב״אתה נמצא כאן״ עשה את זה בשביל הכיף, והכסף שאנחנו מבקשים מכם עכשיו נועד רק כדי לכסות את עלויות ההדפסה והמשלוח בדואר… אם ייאסף מספיק כסף, המגזין שלנו יהפוך להיות המגזין שלכם…"

קמפיין הדסטארט יתחיל ביום חמישי ה-25 בדצמבר ויתנהל משך שלושה שבועות עד ה-15 בינואר 2015.

לעמוד הפרוייקט בהדסטארט:

http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=13369

להצצה למגאזין:

file:///C:/Users/Merav/Downloads/you-are-here.pdf

.

youareherecover