אתגר החברות

2 סרטים חדשים בקולנוע: "כבר מתגעגעת" סרט חזק ועוצמתי, שאסור לפספס ו"ג'וי" שהוא התגלמות החלום האמריקאי

כבר מתגעגעת

חשבתי פעמיים לפני שהשבתי בחיוב על ההזמנה לצפות בסרט החדש בכיכובן של דרו ברימור וטוני קולט. הנושא קשה וטעון – ההתמודדות עם מחלת הסרטן, אבל אחרי צפיה בטריילר, הבנתי שלמרות שבטוח יזלגו לי הרבה דמעות, מדובר בסרט אחר. הסתבר שלא טעיתי. אי אפשר להוריד את העיניים מהמסך. הסרט קצבי וזורם ומשלב הומור לצד רגעיים דרמטיים ועצובים ומציב זה לצד זה את הניגודים בחיים, בדיוק כמו האופי של 2 גיבורות הסרט: מילי (טוני קולט) וג'ס (דרו ברימור). מילי, בעלת קריירה מצליחה, נשואה ואם לשני ילדים נפלאים. ג'ס, עובדת בגינה קהילתית, גרה בבית-סירה עם בן זוגה ומנסה נואשות להכנס להיריון.

.

MYA_01065 (Large)

.

מילי וג'ס הן החברות הכי טובות כבר מבית הספר היסודי דווקא בגלל הניגודים וההבדלים ביניהן. הן עושות הכל יחד, צמודות זו לזו וחולקות את כל הרגעים הטובים והקשים, כמו: סודות, בילויים, בגדים וחברים. יום אחד מילי מגלה שהיא חולה בסרטן השד. אחרי שבוע שהיא מסתובבת עם הבשורה לבדה ולא מדברת עליה אפילו עם בעלה, היא משתפת את ג'ס בסוד הדברים. ג'ס מיד נחלצת לעזרתה ותומכת בה. דוחקת לספר לבעלה ובהמשך לשתף את הילדים. בכל תקופת הטיפולים מילי חיה כמו ברכבת הרים עם עליות ומורדות וג'ס שם בשבילה. במקביל ג'ס מנסה להכנס להיריון ונתקלת בקשיים אחד אחרי השני וכשסוף סוף היא מצליחה להכנס להיריון, היא לא מסוגלת לשתף את מילי באושרה, כי היא מרגישה שהיא לא יכולה להראות למילי רגעים מאושרים שלה.

.

MYA_04238 (Large)

.

מילי מתאוששת וחוזרת לעבודה, אבל נתקלת בקשיים מצד בעלה. היא מסתגרת וברגע השיא מחליטה לפרוק עול. היא סוחבת איתה את ג'ס. הכל מתנהל לפי התוכנית של מילי, עד שג'ס מגלה את סיבת הנסיעה שלהן. היא עוזבת בכעס, לא לפני שהיא מגלה למילי שהיא בהיריון וגם נפצעת, שלא בידיעתה של מילי. ג'ס חוזרת בכעס הביתה ומנתקת את הקשר עם מילי. גם מילי חוזרת הביתה, אבל לא מדברת עם הסובבים אותה. בינתיים מצבה הולך ומתדרדר, עד שהיא מבינה, שהיא זקוקה לג'ס והיא חייבת למצוא דרך לדבר איתה. היא מבינה שהיא לא רוצה לאבד את החברה הטובה שלה, היא רוצה להיות לצידה גם ברגעים הטובים של ג'ס וגם ברגעים הקשים שלה.

איך מילי וג'ס חוזרות זו לחיים של זו ואיך נגמר הסיפור? ממליצה בחום לרוץ לבית הקולנוע הקרוב החל מה-31.12.15 ולגלות בעצמכם. זו לא עוד דרמה או סיפור בין 2 חברות, אלא סרט עם המון עוצמות, שנותן בוקס בבטן ומשלב מתוק עם מר, שמח עם עצוב.

סקרנים? הטריילר בשבילכם

[youtube vjYtR2mw2q4 nolink]
promo_long

ג'וי

באתי עם הרבה ציפיות לסרט, בגלל שחקנים שאני אוהבת: רוברט דה נירו, בראדלי קופר וג'ניפר לורנס. הסרט נפתח עם הצגת 4 דורות במשפחה ומתמקד בג'וי, גיבורת הסרט. ההתחלה היתה לי קצת מוזרה, מגמגמת וארוכה מידי, אבל אז צברה תאוצה ונהניתי מהמשחק. הסוף היה צפוי, מעין סיפור סינדרלה אמריקאי, על ילדה להורים גרושים, שלקחה על עצמה את הטיפול בהורים שלה וזנחה את החלומות שלה לטובתם. גם כשהיא התחתנה והביאה לעולם 2 ילדים, היא תמיד דאגה לאחרים. אפילו לגרוש שלה שהמשיך להתגורר אצלה בבית.

.

JOY (6) (Large)

.

.

יום אחד היא מחליטה לשים את עצמה במרכז וכנגד כל הסיכויים מייסדת אימפריה בעזרת החברה הטובה שלה והגרוש שלה. היא זוכה להצלחה בזכות התעוזה שלה והנחישות שלה. היא שמה לעצמה מטרה והיא מוכנה לעשות הכל על מנת להגשים אותה.

בבתי הקולנוע החל מה-24.12.15