אתגרים

עינת אוהבת את הגבעטרון, את נעמי שמר ובכלל מוזיקה מרגיעה בעברית. היא חובבת הצגות, בעיקר מצחיקות, וימי הולדת של חברים. פעם בשבועיים היא לוקחת את קו מספר 17 ונוסעת לביקור של שבת אצל ההורים. את עינת אני פוגשת בימי שישי פעם בשבועיים, כשהיא מגיעה עם שאר החברים שלה מההוסטל לפעילות בעמותת אתגרים. אני בוחרת עבורה קסדה ובודקת שהיא מותאמת לראש שלה כמו שצריך. אנחנו יוצאות לדרך. מוזמנים לצאת מאיזור הנוחות ולבוא להתנדב באתגרים!

בחורה עם מחשב נייד

עינת (שם בדוי) מספרת לי שהיא קמה היום בבוקר ליום לימוני. מה זה יום לימוני? אני שואלת אותה, והיא מסבירה לי שיום לימוני זה יום כזה שהרבה דברים בו הם לימוניים, בצבעים קרים של לימון.
עינת אוהבת את הגבעטרון, את נעמי שמר ובכלל מוזיקה מרגיעה בעברית. היא חובבת הצגות, בעיקר מצחיקות, וימי הולדת של חברים. פעם בשבועיים היא לוקחת את קו מספר 17 ונוסעת לביקור של שבת אצל ההורים. היא מספרת לי שביחד הם אוהבים להקשיב למוזיקה, לראות סרטים דרמטיים בטלוויזיה וללכת למלא טוטו בשישי בצהריים. היא חובבת מוזיקה קלאסית, ואוהבת את המלחינים הגרמנים והרוסיים. כשאני שואלת אותה למה דווקא מלחינים רוסיים, היא מסבירה לי שהסגנון שלהם הוא דרמטי, כמו של סטרווינסקי למשל. המלחין האהוב עליה ועלי הוא יוהאן סבסטיאן באך, ואנחנו מדברות על היצירות שלו. עינת אוהבת במיוחד את הקונצרטים הברנדנבורגים שלו. בימי שלישי היא משתתפת בחוג יצירה, והיא מספרת לי שזה חוג מעולה והמורה מאוד נחמדה. עינת אוהבת חיות, היא אוהבת לעבוד בפינת חי ולטפל בבעלי החיים השונים. כרגע היא מחכה בקוצר רוח לסוף החודש, אז צפויות להגיע תרנגולות חדשות. היא אוהבת את התרנגולות הלבנות, שהצבע שלהן הוא בוהק, כמו פנינה. היא אוהבת להתבונן בהן ולאסוף את הביצים שהטילו כל יום.
את עינת אני פוגשת בימי שישי פעם בשבועיים, כשהיא מגיעה עם שאר החברים שלה מההוסטל לפעילות בעמותת אתגרים. אני בוחרת עבורה קסדה ובודקת שהיא מותאמת לראש שלה כמו שצריך. אני מחזקת לה את שרוכי הנעליים ומסדרת לשתינו את קצה המכנסיים כך שלא ייתפסו בגלגל. עינת מבקשת ממני להבטיח לה שאני לא אסע מהר ושלא ניפול מהאופניים. אני מבטיחה ומזכירה לה שאני רוכבת מנוסה ביותר, ואנחנו יוצאות לדרך. אנחנו רוכבות בקבוצה של אתגרים לאופני טנדם בפארק הירקון בתל-אביב, עד הים. אופני טַנְדֶם הם אופניים מיוחדים, המיועדים לשני רוכבים, היושבים זה מאחורי זה ותורמים יחד את הכוח להנעת האופניים. בדרך אנחנו שרות שירי חגים, בהתאם לחג הרלוונטי שמתקרב, ועינת מקפידה שלא נחזור על אותו שיר פעמיים. היא מספרת לי על הדיסק החדש של אייל גולן ושואלת אותי חידות, כמו : איזה חיה שהשם שלה מתחיל באות ש' עושה קולות נעימים שבקושי שומעים?
אני הולכת בחזרה מההתנדבות, ברקע פארק הירקון על שלל גווני הירוק ומגוון הציפורים, ומשחזרת בראש את השיחות שלי עם עינת. אני יודעת עם כמה אתגרים הבחורה המקסימה הזו מתמודדת בכל יום, ובכל זאת פעם בשבועיים היא עולה על האופניים ורוכבת. בשמש, בחום ואפילו במזג-אויר סוער קלות. אני, פעם בשבועיים יוצאת מאיזור הנוחות שלי ושוכחת לרגע את שיעורי הבית שלי, את כל הסידורים שעוד מחכים לי לסוף-שבוע, ולמה אכפת לי שחברת הסלולר שלי שוב העלתה מחירים. יש לי חברים שאומרים שאין להם זמן לכלום, כל היום הם רצים בית-עבודה, עבודה-בית. מה אני אומרת להם? תשכחו מהכל ובואו להתנדב באתגרים. רק תרוויחו.
הקבוצה נפגשת במשרדי אתגרים בפארק הירקון בתל אביב ליד החניון הגדול ברוקח. הפעילות נמשכת בין השעות 9:30-12:30. הקבוצה זקוקה למתנדבים נוספים. לפרטים ניתן לפנות לגלעד שישמח מאוד לענות ולהסביר בכל נושא, בטלפון מספר: 0542221915, או באימייל
giladalon@gmail.com