אש בשדה קוצים/ארז אהרוני

אש בשדה קוצים/ארז אהרוני

Wildfire/Erez Aharoni

עריכה: אמנון ז'קונט.

הוצאה: כנרת, זמורה-ביתן, דביר, 2011

319 עמ', כולל תודות.

חייו של עופר אנגל השתנו כבר כשהיה נער, כאשר אביו התאבד בבית מלון.

עופר רצה לדעת למה אביו התאבד, אך אימו לא אמרה דבר. מילים על שוחד ועל עסקאות שעשה אביו, נאמרו בשבעה על ידי אנשים שעבדו עם אביו.

עופר וגלי למדו באותו בית ספר עד שחייהם השתנו. עופר נהיה הגבר בבית בעקבות זאת שאביו התאבד, וגלי עברה לכרמיאל בעקבות זאת שאבא שלה נעלם, עזב את הבית. בין עופר לגלי הייתה אהבה.

עופר אנגל מתמחה במשרד עורכי דין גלר, שניידר ושות', נשלח מטעם המשרד לבלות עם עד מומחה כדי שייקח את העד, ג'ייקוב רודטי לראות איך נראית עיר ללא הפסקה, בתל אביב.

עופר וג'ייקוב מבלים בלילה במועדון פרדייז ליד הבורסה, ג'ייקוב מציע לו לטעום ויסקי מתוך הבקבוק האישי שלו שהוא שומר בכיס הפנימי של הז'קט, רודטי אומר לו שזה לא אלכוהול אלא תרופה. עופר לוגם ומחזיר את הבקבוק לרודטי.

יום אחרי עופר מגיע למלון כדי לאסוף את רודטי, אך רודטי לא עונה, בלית ברירה הוא מגיע לחדר בה שוהה ג'ייקוב, אך החדרנית לא נותנת לו להיכנס לחדר רק לאחר שהוא משחד אותה הוא נכנס לחדר ומגלה שהעד מת.

עופר מובא לאבו-כביר להעביר את הלילה, והוא לא לבד בתא המעצר.

גלי שבירו, עורכת דין ויושבת ראש העמותה "ריאות ירוקות", נואמת במרתף ברחוב אחד העם לאנשים שהגיעו למרות השעה המאוחרת בנושא שיעור התחלואה ביישובים ליד איזור התעשייה יבנה, כאשר האצבע המאשימה מופנית למפעל וירומדיקל שמייצר מוצרים ביולוגיים.

הספונסר של העמותה הוא איגור חרסובסקי, הוא תרם לעמותה מאה אלף דולר ומשלם את כל ההוצאות של בית משפט.

השקט מופר כאשר דלת המרתף שנפרצה ואדם שפניו מכוסים בכובע גרב מתחיל לירות. האלמוני נעלם וגלי מגלה את איגור שרוע על הרצפה, חורים נפערו בחולצתו.

דוקטור אריה פרידמן, מנהל מפעל וירומדיקל, מקבל טלפון ממנכ"ל משרד הבריאות שבו הוא אומר לו שבגופו של תייר זר שמת בתל אביב התגלו נגיפים אשר מזכירים את כל המרכיבים של אבעבועות שחורות ושצריך להתכונן לרע מכל.

יואב צורי, חברו הטוב של עופר פוגש אותו בבית החולים בחלוקו הירוק ושואל אותו אם הוא שתה הרבה מהבקבוק של רודטי, כדי לדעת כמה זמן יש לעופר לחיות.

מכיוון שעופר שתה כמות קטנה מהבקבוק, יואב אומר לו שיש לו שבוע לחיות.

לעופר יש שבוע לחיות, אך האם הוא ימצא את התרופה בזמן? ומי הפליל אותו?

תמונת הכריכה של הספר מראה את סימן האזהרה הבינלאומי של סכנה ביולוגית.

מאוד נהניתי לקרוא את הספר. אני אוהבת ספרי מתח.

מומלץ בחום רב!!!

"לא אכפת לי מי מת. אתה לא זז מהחדר הזה בלי רשות. אתה מסוכן לבריאות הציבור…" (עמ' 71).

אש בשדה קוצים