ארץ עיר ילדה/אביגיל קנטורוביץ – ספר ביכורים נפלא

פרסום על ביקור לא צפוי מכניס את כליל מילר לסחרור רגשי ומכניס אותנו לעולמה המרתק של הגיבורה. ספר ביכורים שווה להשקיע בו

נמשכתי אל הספר הזה ברגע שקראתי את הפרק הראשון באתר עברית והיה לי ברור שזה הספר הבא שאני הולכת לקרוא בקינדל שלי, למי שלא יודע, עברית מאפשרים לקרוא את הפרק הראשון של כל ספר וזה שירות מצוין!. הריון בסיכון זה משהו שמוכר לי באופן אישי, עברתי את זה פעמיים. למזלי, בעיקר בבית, אך "המחלקה לאם ועובר" בהחלט מוכרת לי. זה מה שמשך אותי לספר הזה ובזה תמו הנושאים המשותפים שלי עם הדמות הראשית. אין לי קשר לשואה בשום דרך, גדלתי במשפחה אוהבת עם עוד שלושה אחים, אני נמצאת בזוגיות טובה ויציבה (נראה לי לפחות), נמצאת ביחסים מאוד קרובים עם חמותי (באמת!) ואת שני ילדיי הבאתי מרצון ובאהבה גדולה.

יחד עם זאת, נשאבתי לתוך הספר בלי יכולת להפסיק! הסיפור מסופר בגוף ראשון (שזה גם משהו שלרוב קשה לי להתחבר אליו אבל כאן זה עובד ובגדול) , אנו נחשפים לעולמה של כליל מילר למחשבות שלה, לסיפורי הילדות שלה, לחששות שלה על הריון שהיא לא בהכרח רצתה ועכשיו היא סובלת מרעלת הריון, מצב מסוכן לאם ולעובר ומחייב השגחה צמודה.   היחסית עם הבעל, הרצון להתקדם בקריירה, במחקר שלה, היחסים עם החמות והיחסים המורכבים עם ההורים שלה עצמה החיים והמתים. ו השיחות הנפלאות שלה עם הצוות הרפואי במחלקה, עם בן הזוג ובעיקר עם הנשים האחרות, כל אחת נמצאת שם מסיבה אחרת, חלק מגיעות ללילה אחד או שניים (כמו שלי יצא להיות) וחלק שוהות במחלקה שבועות ואף חודשים, עוצרות את מרוץ החיים, שלא עוצר בשבילן! הכל למען המטרה, תינוק בריא ואם בריאה. השיחות הללו נפלאות, אביגיל קנטורוביץ מצליחה לשקף בדמיות אלו את החברה הישראלית המגוונת שלנו.

במהלך השהייה שלה במחלקה היא נתקלת במקרה בפרסום על ביקורו של אביה, המנוכר, בישראל לצורך כנס אקדמי, בצירוף מקרים, או יד הגורל, הביקור מתוכנן בדיוק בתאריך הלידה שנקבע לה, מה שהופך את הפגישה לכמעט בלתי אפשרית.  

הפרסום הזו מכניס אותה לסחרור רגשי עמוק, האם היא תצליח לפגוש את אביה או לא? מה קרה בסוף? בשביל זה תצטרכו לקרוא את הספר המיוחד הזה בעצמכם.

 הספר זמין באפליקציות, חניות הספרים ובספריות הציבורית. 

 eretzir_master(1)

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.