אריזות מעוצבות לעסקים

בחורה עם מחשב נייד

אריזות מעוצבות לעסקים חשובות מאוד ולפעמים החשיבות שלהם אפילו מכרעת. למה צריך בכלל את האריזות המעוצבות? לאיזה שימושים הן משמשות? כיצד אפשר למצוא אריזות מעוצבות שיתאימו לנו וכמה הן עולות? יש עוד מגוון רחב של שאלות אך כדי לדעת את התשובות רק תמשיכו לקרוא ותגלו.

למה משמשות אריזות מעוצבות?

ז. לחוביץ אריזות מעוצבות יכולות לשמש למגוון רחב של שימושים החל מאריזה מוצרים, אריזת מוצרי מזון, אריזת מוצרי אלקטרוניקה וכן הלאה. לרוב המוצרים שנארזים יהיו קטנים עד בינוניים אך יש גם אריזות גדולות יותר שיהיו מעוצבות במיוחד שכמו למשדל שואבי אבק, מסכי טלוויזיה וכולי. אמנם המוצר צריך להיות זול ולכן האריזה צריכה להיות משתלמת אך בכל זאת יש צורך להשקיע בעיצוב שלה כי הוא זה שמושך את הלקוח לקנות. האריות הללו יכולות להיות שימושיות מאוד בעיקר לאריזת מוצרים בכל התעשיות החל מתעשיית המזון, הפארמה, החשמל וכן הלאה.

עד כמה חשובות אריזות לעסקים?

אריזות לעסקים חשובת מאוד ולמעשה כל עוד אין אריזות מעוצבות למוצר מסוים יש סיכוי טוב שמוצרים אחרים עם אריזות מעוצבות יותר ייראו מושכים יותר ממנו. כמובן שכאשר לקוח מגיע אל מדפים בחנות הוא משקלל כמה פרמטרים בקנייה שלו והאריזה היא רק אחד מהם, אך בכל זאת יש לה חשיבות רבה. האריזה היא מה שמושך את הלקוח, כך שגם אם הוא לא יבחר את המוצר הזה בסופו של דבר לפחות הוא ייקח אותו מהמדף ויבחן אותו מקרוב. זה נותן למוצר חשיפה רבה ולכן זה חשוב בקידום מכירות. אמנם האריזה המעוצבת היא לא הכל אך היא חלק משמעותי מהרושם הראשוני שנוצר בעיני הלקוח.

אלו סוגי אריזות ניתן לייצר לעסק?

יש מגוון רחב של אריזות כאשר צריך לזכור כי כל אריזה ואריזה יכולה להיות מתאימה למוצר אחר ולכן אין להשוות ביניהן. יכול להיות שהדרישות של עסק מסוים מהאריזות שלו יהיו שונות ויכול להיות שהמוצר עצמו יהיה מורכב יותר. לכן חשוב לזכור כי האריזה תהיה מותאמת למוצר כאשר יש אפשרות לאריזות קשיחות או גמישות יותר, אריזות גדולות או קטנות, אריזות קרטון שמשלבות בתוכן כמה חומרים כמו למשל פלסטיק שקוף כדי שיהיה ניתן לראות מה המוצר שיש בפנים וכן הלאה. כל אריזה ואריזה יכולה לעמוד בכל קריטריון רק חשוב לזכור שזה משפיע גם על מחיר הייצור שלה.

כיצד מייצרים אריזות מעוצבות?

ייצור אריזות מעוצבות מתבצע במפעל קרטונים. מפעל לייצור קרטונים לא תמיד ייצר אריזות בכל סגנון ולכן חשוב לבצע סקר שוק ולבחור את המקום הטוב ביותר, כאשר יש חברות שיעשו עבורכם את כל המשימה כולל עיצוב האריזה וחשיבה על הפרמטרים המתאימים לה. הייצור מתבצע באמצעות מכונות ייעודיות אחרי שהקרטון כבר מגיע בצורה הרצויה שלו ואז מעקמים אותו, חותכים אותו וכמובן גם מדפיסים עליו. כל התהליך הזה מתבצע באופן אוטומטי, שום דבר לא מתבצע באופן ידני כי כך זה מתכון בטוח לקרטון לא מדויק או לא ומשלם, אך תמיד טעויות בייצור יכולות לקרות גם באופן אוטומטי.

כמה עולות אריזות מעוצבות לעסק?

אריזות קרטון מעוצבות יכולות לעלות בין כמה שקלים לכמה עשרות שקלים לאריזה אך בדרך כלל לא יותר מכמה שקלים. אם אריזת קרטון תעלה יותר מעשרה שקלים כנראה שהמוצר עצמו יהיה יקר יותר והאריזה עצמה מושקעת כי זה מחיר מוגזם בהתאם לעלות הייצור. בדרך כלל אריזות קרטון יעלו כמצה שקלים בלבד והעיצוב מן הסתם משפיע על המחיר, אם כי לא באופן דרמטי ודאי לא כאשר מדובר על כמויות גדולות במיוחד.

הפוסט פורסם ראשון בבלוג מדיום בתאריך 26.9.19

https://medium.com/@zlhisrael/%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%96%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%A6%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A2%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%9D-d17ca0314232