ארוחת עשר לימי החורף

כריכים קלים לבית הספר לימי החורף – סלט טונה, סלט ביצים ופסטרמה בטעם קטשופ

בחורה עם מחשב נייד

חורף, גשם וקר בחוץ וזו הזדמנות מצויינת לפנק את הילדים עם ארוחת עשר של כיף. אז מה נשים להם בתיק ? לחמניה, פרי והפתעה.

לחמניה מחיטה מלאה

אצלנו ההעדפה לכריך עשוי לחמניה מחיטה מלאה. אני משתדלת לגוון את המילוי של הלחמניה. בימי הקיץ החמים אני חוששת להכין כריכים עם מיונז ו/או עם פסטרמה, שמא יתקלקלו בחום, אבל כשקר בחוץ אין חשש למלא את הלחמניה בממרח שמכיל מיונז ו/או פסטרמה. הנה כמה דוגמאות לכריכים כאלה :
1. סלט טונה – הסלט האהוב על הבנות שלי. טונה עם תירס, זיתים ומיונז (למי שלא אוהב מיונז, אפשר להחליף בשמן זית). מעל אני שמה פלחי עגבניה והחגיגה מושלמת.
2. סלט ביצים – מועכים ביצים קשות במועך תפוחי אדמה או לחלופים מגררים על פומפיה גסה, מוסיפים מיונז (למי שלא אוהב מיונז, אפשר להחליף בשמן זית), מלח ופלפל והפינוק מוכן. מעל – שוב פלחי עגבניה.
3. פסטרמה (אני מקפידה לקנות פסטרמה דלת שומן (1% בלבד) ומנתח שלם) – לכריך עם פסטרמה יש כמה אפשרויות. למרוח את הלחמניה במיונז, או בחומוס, או בטחינה, לשים מעל פסטרמה ומעליה פלחי מלפפון ירוק או עגבניה וממש מעל פלחי מלפפון חמוץ או קצת זיתים. לאחרונה קיבלתי לטעימה פסטרמה חדשה, שזוגלובק השיקה במיוחד עבור ילדים, פסטרמה בטעם קטשופ. אני מצידי שמחתי לראות שגם הפסטרמה הזו עשויה מנתח שלם, דלת שומן (1% בלבד) ואפילו ללא תוספת מונסודיום גלוטמט והבנות – שמחו לטעם חדש של פסטרמה ולעוד גיוון בלחמניה. (ניתן לרכוש במעדנייה ולא במקרר).

פירות חורף

הבנות שלי מוצאות כל יום בילקוט, קופסה עם פירות חתוכים, ממיטב פירות העונה, כל יום פרי אחר : תות חתוך, קיווי פרוס או פלחי קלמנטינה או פרי הדר אחר (יש עכשיו קלמנטינות גדולות ועסיסיות) וכדי להשלים את הפינוק – אני אפילו מוסיפה מזלג קטן.

הפתעה בקופסה

לאחרונה קצת מאסתי בחטיפי האנרגיה השונים, אז ט"ו בשבט הממשמש ובא הזכיר לי, שאפשר לשים בתיק גם קופסה קטנה ובה פירות יבשים (טבעיים – לא עם תוספת סוכר) ואפשר לשלב עם מספר אגוזים ו/או שקדים.

בתאבון !

תשאלו את אמא של גם בפייסבוק, שם תוכלו לקבל טיפים יומיים