ארבעה אבות/ אמיר זיו

אהבה, קנאה ויחסים של אבות וילדים, הם המתכון של אמיר זיו לדרמה טרגית בין דורית. מוזמנים להיכנס ולקרוא.

20180707_164411~2 (003)

"ארבעה אבות" הוא רומן הבנוי משלוש עלילות דרמטיות שונות, השזורות זו בזו, למרות שהן מתרחשות בתקופות זמן שונות ומשלבות בתוכן כמה דורות.
העלילה הראשונה בנויה מהתכתבויות בין פקיד עירייה לתושב המתלונן על חריגות של בנייה של שכנתו. דבר הנשמע כדבר שבשגרה. לא?
אבל בספרו של אמיר זיו, התכתבות זו טומנת בתוכה סיפור דרמטי הרבה יותר מסתם סכסוך בין שכנים.
הפקיד היעיל המטפל בפנייתו של התושב מגיע לבדוק את השטח. ואכן מגלה חריגת בנייה. אבל, הוא מגלה גם את השכנה היפייפיה עליה התלונן השכן. בין הפקיד לשכנה מתפתח רומן, המצליח להתסיס עוד יותר את השכן המתלונן ומגביר את רצף התכתובות בין השניים.
מה גרם לכך?
במהלך התכתובות הקורא מגלה, כי השכן עצמו היה מאוהב באותה השכנה הצעירה, שלא החזירה לו אהבה, אבל החזירה אהבה לבנו (שנאלץ לעזוב בשל קנאתו של האב) ולפקיד הנשוי.
כיצד יגמר סיפור זה?

עלילה נוספת מתרחשת במרחק של שנים מעלילה זו, כאשר ווטרינר צעיר מגלה שאשתו מפרסמת שירים רומנטיים בשמה של בתו בעיתון נוער. מדוע שתעשה זאת? הוא כבר זמן מה חש, שהיא משקרת לו על דברים, אך לא הבין את הסיבה לכך…
הסיבה מתגלה ביום מותה של אשתו, כאשר הבעל מבין שהוא נבגד על ידי אשתו במשך שנים ובהמשך אף מגלה, שהוא לא אביה הביולוגי של הילדה שהוא חשב לשלו.
מי שדואג לשפוך אור על חייה הסודיים של אשתו הוא דווקא השכן. הפעם מדובר על בנו של השכן מהעלילה הקודמת, שכמו אביו ירש את ייצר המציצנות.
מה קרה בעקבות גילוי זה של האב?

העלילה השלישית היא סיפורה של הבת, לאחר מות אמה. היא מגוללת בבלוג שנים אחר כך, את כל מה שתרחש בחייה מאותו היום הנוראי. גם כאן דמותו של השכן היא זו העוזרת לה לגלות את כל הפרטים החסרים…
מה תגלה הבת על הוריה?

בספרו של אמיר זיו, האהבה, הקנאה ומערכת היחסים בין אבות לילדיהם, הם המוטיב שחוזר לכל אורך הספר. הדרמות המצליחות להתעורר בעקבות הרגשות העזים האלו, יוצרות גיבורים טראגיים.
הנשים, שהן מושא האהבה, הן כלל לא הדמויות הראשיות. העלילה נשזרת סביב דמותן, אך הן כלל וכלל לא הגיבורות הספרותיות. אפשר אף לומר, שהדמויות שלהן חלשות.
מוזמנים לקרוא על ארבעת האבות של אמיר זיו.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)