אצלנו בטיפת חלב

בחורה עם מחשב נייד

אצלנו בטיפת חלב פתחו קורס לאמהות ותינוקים. הנושא לא חשוב, כי בין כה תמיד מגיעות לדבר על שינה.

אחות טיפת חלב ביקשה שכל אימא תציג את עצמה ואת החבילה, ותספר איך נבחר השם שלה.

אצלמו בטיפת חלב, מתברר, הרבה אמהות בחרו לפי נומרולוגיה. או לפי העדפה. או צליל. או אנא עארף סיבה לגיטימית אחרת.

אצלנו בטיפת חלב סיפרה אימא שלבתה קוראים אדל על שם בתו של רבי נחמן, וברקע נשמע קולה של אימא אחרת שתיקנה אותה שמדובר בבתו של הבעש"ט והתחרטה מהתיקון תוך כדי.

אצלנו בטיפת חלב אימא אחת התחילה להגיד שהתינוק שלה נקרא על שם סבא שלה, ומהר מאוד עברה לספר שהיא בכלל לא בחרה את השם ושהוא נקבע מראש על ידי ההורים של בן זוגה הרבה לפני שהוא היה בן זוגה ושהיא עוד לא יכולה לקרוא לתינוק שלה בשמו כי היא לא מתחברת לשם. היא רצתה לקצר אז היא לא סיפרה על ההרגשה שלא משנה מי היה התינוק שהיה נולד – הוא היה מקבל את השם הזה, בין אם הוא היה שלה או לא. ועל מדרש השם שהיא בדתה כדי שהילד יסתובב בעתיד עם סיפור נורמלי, לדעתה, ולא ינציח שלא בטובתו את המניפולציה שעשו על אבא שלו. ולא סיפרה שבמקום לזכות בהערכה על ההקרבה של שם בכורה היא גילתה שמהצד השני, הכופה, בונים עוד תלי תלים של נרטיבים על השם הזה שאין בינם ובינה שום כלום. ושהיא לא יכולה לקרוא לו אלא בכינוי העוברי המטופש שלו ובעוד כמה כינויים מרשרשים שהוא כרגע מקבל בסבילותו התינוקית אבל לא לנצח יקבל.

אצלנו בטיפת חלב כולן היו מבינות ותומכות, ושאלו מיד איך היא מעדיפה שיקראו לילד ואיך היא קוראת לו ואילו אסוציאציות חיוביות השם ה"רשמי" שלו מעלה בהן.

אצלנו בטיפת חלב יתקיים עוד מפגש בקורס בקרוב, וכולן תעמדנה פנים שהן זוכרות את השם של התינוק כי הוא דומה לשם של אחות טיפת חלב ולא כי אימא שלו הדפוקה לא יכולה להגיד את השם שלו.

אחת מאיתנו
הבלוג הסודי של הבלוגריות בסלונה, שבו ניתן לכתוב בעילום שם את כל מה שלא נעים לכתוב בבלוג הרגיל