אצטדיוני הספורט המרכזיים בנתניה

בחורה עם מחשב נייד

נתניה היא עיר במחוז הצפון ובמחוז המרכז של ישראל , והיא עיר הבירה של הסובבים אזור השפלה . הוא נמצא במרחק של 30 ק"מ מצפון לתל אביב, ו-56 ק"מ מדרום לחיפה, בין נחל פולג למכון וינגייט בדרום לבין נחל אביחיל. נתניה נקראה על שמו של נתנו שטראוס של מייסיס, בולט אמריקאי יהודי סוחר ונדבן במאה ה -20.

14 ק"מ שלה (8.7 מייל) של החופים הפכו את העיר נופש תיירותי פופולרי. בנוסף, העיר ידועה באוכלוסייתה המהגרתית. אחוז ניכר מאוכלוסיית העיר מורכב מעולים מברית המועצות לשעבר, מצרפת ומאתיופיה. העיר היא ביתם של אוכלוסייה גדולה במיוחד של עולים דוברי אנגלית מאנגליה, ארצות הברית, קנדה, דרום אפריקה, אוסטרליה וניו זילנד.

האיצטדיונים המרכזיים בנתניה הם 13,610 מושבים בנתניה. בנתניה שלוש קבוצות כדורגל, בעיקר מכבי נתניה, שהיריבה המקומית העיקרית שלה היא בית"ר נס טוברוק. השלישי הוא מכבי השרון נתניה, למרות שהצוות הוגבל לכדורגל הרביעי בליגה ב ' .

אליצור נתניה מייצגת את העיר בשכבה הראשונה של הכדורסל הישראלי. בכדוריד, העיר מיוצגת על ידי הפועל נתניה בשכבה השנייה של הכדורסל הישראלי. בייסבול, העיר היתה מיוצגת על ידי נמרים נתניה של ליגת הבייסבול הישראלית.

במסגרת תוכנית "נתניה – עיר ספורט" הוקם איצטדיון הכדורגל של חוף הים , והוא מארח כיום את אליפות ישראל ואת משחקי "טורניר היהלומים" הבינלאומיים.

בשנת 2016 היו בה 210,834 תושבים, והפיכתה לעיר השביעית בגודלה בישראל. כ-150 אלף איש מתגוררים במועצות האזוריות והאזוריות, הנמצאות במרחק של כ -10 ק"מ מנתניה, המשמשת כמרכז אזורי עבורם. ראש העיר הוא מרים פיירברג.

האצטדיון מארח משחקי ספורט רבים, בניהם מכבי נתניה נגד בית"ר ירושלים, ונתניה היא גם בית מצנחי רחיפה בישראל. צוקים מתונים בתוספת רוח נוקשה לספק סביבה אידיאלית עבור מצנחי רחיפה בטוח בטוח ומהנה. דאונים נראים לעתים קרובות שיוט גבוה מעל החוף, רק לאורך קו הצוק.