אפליקציה או המלצה מחברה?

המלצה עושה הרגשה נעימה יותר בהתחלה אבל, בשני המקרים, כשמחפשים דייט או מעצב לבית צריך תמונות ברורות, חיבור בטלפון והכי חשוב פגישה במציאות

 

אני דיגטלית, תנו לי לנסות כל אפליקציה, עד שזה מגיע להיכרויות

2010  הייתה השנה עם המהפך הכי גדול שעברתי, בשנה אחת הפכתי מנשואה לגרושה, משכירה לעצמאית והתחלתי את המסע שלי לאהוב את עצמי. גברים אז, היו מחוץ למשוואה, לקח לי זמן להחלים ובעיקר להאמין בהם אבל, אל דאגה הם הצטרפו שהרגשתי שאני יכולה.

הם היגעו אליי בעיקר דרך המלצות של חברות קרובות. הכרתי אנשים טובים, היו לי קשרים נפלאים יותר ונפלאים פחות, ומכל אחד מהם למדתי משהו על עצמי, והתקדמתי.

שנים התנגדתי להצטרף לעולם האפליקציה, בטענה שלא יוצא משם כלום.  אבל, היה רגע אחד לפני שלושה חודשים ששינה לי את קו המחשבה, חברה ממש טובה ניסתה להכיר לי מישהו,  ביקשה שאפגש איתו, בפגישה הראשונה הרגשתי שלא זורם לי, וסיפרתי לה, היא הפצירה בי לנסות שוב ואני הסכמתי. התחושה שמישהו מפציר בך לנסות רק בשל העובדה שהוא הכיר לך, גרמה לי לחשוב פעמיים אם ארצה שוב שיכירו לי והחלטתי שאני אהיה "הבוס של עצמי" ואולי לשם שינוי אני אבחר ולא יבחרו לי.

אז, פתחתי כרטיס באפליקציה, והשמים לא נפלו והתחלתי לעבוד בזה. 

את רוב זמני העברתי בשיטוט בתמונות ובקריאת נתונים יבשים, גילתי שהרבה גברים לא שמים תמונת פנים,  אחד שם תמונת צואר בלבד,  גבר שני שם תמונה של השעון היוקרתי שלו, והשלישי שם תמונה של קוביות הבטן שלו.  עכשיו, מה אני אמורה לעשות עם התמונות האלה ? איך באמת אני יכולה להבין מי נמצא שם ? בעייני התמונות האלה מסתירות משהו, מרגישות לי חוסר אמינות ובטח לא גורמות לי להחליק ימינה.

ואז עלתה בי המחשבה שאם אני בתור מעצבת ומלבישה בתים הייתי בוחרת לשים חלקי תמונות של עיצוב ולא מציגה את כל הדירה שעיצבתי, האם אנשים  היו מתקשרים אליי על סמך תמונות חלקיות ? אם היית מפרסמת רק את התמונות האלה למשל…

 

צילום- ריקי בירנבוים
צילום- ריקי בירנבוים

 

 

צילום - ריקי בירינבוים
צילום – ריקי בירינבוים

 

אולי הייתם חושבים שזה כסא נחמד והרגליים של השולחן מיוחדות וכן יש לי טעם אבל, חסר פה מידע ולא ניתן להבין על סמך שני התמונות, מה נעשה בחלל

נשאר לי זיכרון חקוק מגיל 8 כשהאדריכל שתכנן להוריי את הדירה, ביקש להגיע עם לקוחות פוטנציאלים,  בכדי שיכלו להתרשם מהעבודה שלו, ואנחנו הבנות ישבנו בסלון מחייכות בבושה  והקליינטים הפוטנציאלים זכו לראות בית אמיתי שגרים בו אנשים, ולא תמונה מלוטשת. אז, נכון שאין כמו המציאות אבל, בעידן שלנו בו קצב החיים מטורף, הרגלי הקנייה השתנו ואנו צורכים כמעט הכול דרך הדיגיטל ולכן, הנוכחות שלנו מחייבת מציאות ורצוי שנתיידד איתה, כל שנשאר לנו הוא, למצוא את הזמן הכי טוב עבורנו ובשקט שלנו לבחור עם מי לצאת, ועם מי לעצב את הבית.

עוד גילתי על עצמי בתהליך חיפוש באפליקציה, שיש לי המון סבלנות ושאני אוהבת מעט מלל והרבה תמונות ברורות, לדבר בטלפון, ואם יש חיבור להיפגש ואם הפגישה הראשונית מתמהמת כנראה שאחד הצדדים לא ממש סגור וצריך לשחרר. עוד הבטחתי לעצמי דקה לפני שצללתי לנבכי האפליקציה, להיות קשובה לעצמי, ובעיקר לא להתייאש וגם אם בפגישה לא מצאתי שזה "האחד" הכי חשוב, לסיים את הפגישה בחיוך, כי כל אחד יכול להיות שגריר שלך אם לא בתחום הזוגי אז בתחום העסקי.

ואגב, זה בדיוק מה שקורה עם לקוחות, יש שיחות טלפון שמסתיימות ללא פגישה ויש שיחות טלפון שמסתיימות בפגישה וחתימת חוזה עוד באותו היום ולא משנה איך הם היגעו אליי, הכי חשוב לסיים עם חיוך.

אז, אפליקציה או המלצה מחברה? נכון שהמלצה עושה הרגשה נעימה יותר בהתחלה אבל, בשני המקרים צריך תמונות ברורות, חיבור בטלפון והכי חשוב פגישה במציאות עם חיוך.

ועכשיו,  בטח סקרנים לראות תמונות מלאות של הדירה אז, למה אתם מחכים…ממש בלחיצה על הלינק  תמונות של כל הדירה

שלכם,

ורד בן סימון

מעצבת ומלבישה בתים, מעבירה סיורי בוטיק בת"א