אף פעם לא היתי רזה

בחורה עם מחשב נייד

 אף פעם לא היתי רזה גם אם עכשיו שאני מסתכלת לאחור ברור לי שהיתי רזה .

זה לא קשור למידות הגוף זה קשור למה שיש לי בראש. אני זוכרת בדיוק מתי התחלתי עליתי מ 59 ל 60 ק"ג . זה היה בחופש הגדול בין ט' לי' , רקדתי בלהקת מחול ונסענו לספרד . זוכרת את הצ'ורוס וזוכרת שגם אז לא הרשיתי לעצמי לאכול מהם יותר מידי. זוכרת שרכשתי בגד ים ורוד מהמם עם שרוך מקדימה ואמרתי לעצמי שארזה בשבילו קילו שמעולם לא רזיתי .

במדידה לפני צילומים

עליתי לתיכון, כבר אז התחילו לי הפרעות אכילה אבל תכלס מעולם לא הודיתי בזה , בינינו אף אחד גם לא שאל, מי ידע אז מה זה בעיות אכילה? לארוחת צהריים תמיד הינו אוכלות בבית ערימת שניצל מטוגן עם קטשופ, אוכל בריאות זו מילה שעוד לא ממש היתה בז'רגון היומיומי. בזמנו לא היה מבחר של עוגיות שוקו ציפס כמו היום אז הייתי לוקחת חבילת פתי בר, חבילת שוקולד מריר ועושה לי שוקו ציפס בבטן . היתי מחרישה חבילת פרר רושה וטוחנת אותם אחד אחרי השני בלי שום יכולת להפסיק. אני חושבת שכבר אז היתי מקיאה מידי פעם אבל ממש קצת רק בערבובים מסויימים , אז זה לא נחשב, נכון?

הגעתי לצבא , לחיל האוויר, גן עדן, כל בוקר המאמא היתה מכינה לטייסים ארוחת בוקר ואני היתי מתגנבת ודוחפת לגוף כמה מאפי קינמון מתקתקים כאלו . בשבתות שנשארתי והיו לא מעט כאלו הינו מכינים ספגטי עם רוטב עגבניות , לא מתעכל לי בכלל ותמיד אכלתי קצת יותר מידי , אז היתי חייבת להוציא את העודף , כן , אני מניחה שקוראים לזה בולימייה אבל אני רק אכלתי קצת יותר מידי . תכלס בצבא הגעתי למשקל השיא שלי יש לי תמונות שאני נראית ממש כמו בובולינה, אבל היו לי את כל הסיבות המקלות , אחות שסבלה מסרטן שאליה היתי יוצאת מהצבא , משמרות, ותכלס סחבתי את זה כבר כמה שנים.

אחרי הצבא אמריקה הגיעה לישראל, אחותי נפטרה , הורי נסעו לחו"ל ודומינוס פיצה נחתו בארץ , הכיף שלי היה להזמין דומינוס גדול עם פפרוני. עד כאן נשמע בסדר , נכון? אבל לסיים מגש גדול לבד נשמע לכן הגיוני? אז זהו שגם הגוף שלי חשב ככה ( זוכרות את הספגטי בצבא??) ולא היתה ברירה אלא ללכת לשירותים ולנסות להוציא לפחות חלק. יש לי עוד וידוי , להקיא בצק זה הדבר הכי הכי קשה שיש, אל תנסו את זה בבית .

נרשמתי למכללה למנהל , היתי דיילת באל על , החיים המשיכו , התחלתי לעשות ספורט באופן מסודר , לדעת מה טוב לי ומה פחות , להיות מאוזנת עם עצמי ועם החיים שלי , טוב נו , לא כל הזמן אבל תמיד עם הפנים קדימה. דרכי המקצועית הפכה להיות מגוונת ומעניינת וכבר 20 שנה שאני מאוזנת.

כבר תקופה ארוכה שאני מנהלת שיתופי פעולה בעמותת גדולים מהחיים ולאחרונה לקחתי על עצמי תפקיד נוסף כמנהלת פיתוח עיסקי של אופטימל לייף.

כבר חודשיים אני פוגשת המון אנשים שרוצים לרדת במשקל. אני מאוד מאוד מתחברת ומנסה להבין מה המנגנון של כל אחד, יש כל כך הרבה סיבות לעלייה במשקל וחוסר איזון שאני מקווה להמשיך ולכתוב על זה כי זו בעיה שפוגשת כל כך הרבה אנשים ופתאום חשבתי שהשיתוף יכול לעזור.

שרון אילון
שמי שרון אילון, אוטוטו בת 45, אמא לשלושה ילדים , קארין בת 12, דניאל בת 9, ודן בן 6. לפני 15 שנים השתתפתי בתוכנית הריאלטי הראשונה בישראל "קחי אותי שרון" והשאר... היסטוריה. התוכנית ההיא בהחלט הזיזה חיים: חשיפה מטורפת, הכרויות חדשות, שותפות בניהול מסעדה, הפקת אירועים, הנחית תוכנית טלוויזיה ועוד. 12 שנים עמוסות בזוגיות, שלושה ילדים, מנכ"לית עמותת "לב אוהב",לימודים אימון במכון אדלר,תוכנית טלוויזיה בנושא הורות וייזמויות חברתיות רבות . הדלק שלי זו העשייה החברתית והיא זו שמניעה אותי לכל מה שאני עושה . אני מאמינה בעשיית טוב לזולת וזה חלק מה DNA שלי אותו אני גם מעבירה הלאה . אני מוקפת אנשים טובים שעושים למען החברה הישראלית תורמים ונרתמים ומאמינה בחיבור בין גוף ונפש, בין שקט נפשי ליכולת לעשות, בבחירות ובדרך כי חיים רק פעם אחת ואת החיים צריך לחיות במלואם