אסקפיזם זה כאן

רוצים לברוח קצת מבהלת הקורונה והבחירות המיותרות? תעשו לנפש שלכם טובה ענקית והיכנסו לראות סרט בטכנולוגיית ה-ScreenX של יס פלאנט חיפה. דבר כזה עוד לא ראיתי

יס פלאנט
צילום באדיבות יס פלאנט

זה נראה כאילו שבמאה שנים האחרונות כל כלי מדיה חשוד בחיסול זה שלפניו. אמרו שהקלנוע יחסל את התיאטרון, אחר כך שהטלויזיה תשמיד את הקולנוע, היום זה יותר בכיוון של 'הדיגיטל והיוטיוב מספידים את הטלויזיה והקולונוע' שלא לדבר על אמצעי התקשורת הכתובים.
אז זהו, שזה לא ממש קורה. בעיני זה בלבול מוח. כל כלי התקשורת והבידור להמונים עדיין כאן וממש. בתור עיתונאית מקצועי כבר הוספד ואני שמחה לדווח שאני מועסקת היטב, ככל הידוע לי.

אולם באנו לדבר כאן קצת על סרטים, קולנוע ובידור על המסכים. אני לא רוצה לדכא יותר מידי- לא שזה יהיה קשה בימים אלו – אבל משבר הקורונה והבחירות, כבר הגביהו את עצביי לשיאים חדשים. נשבר לי לקרוא על זה, לחשוב על זה, לקבל הודעות לעיתונות, סמסים מביבי וחבריו ובכלל, אני עוד מתקשה להאמין שאנחנו עוברים את הבחירות האלו בפעם השלישית. ולגבי הקורונה, Don't even go there.

לאחרונה היקום שומע את תחנוני ולפני כשבועיים הוזמנתי למסיבת עיתונאים שמציגה את אולם ה-Screen X החדש במתחם YesPLANET חיפה (בלב המפרץ אם נדייק). רשת בתי הקולנוע השקיעה באולם 1,250,000 שקלים והוא השלישי שכזה בישראל אחרי האולם בראשון לציון ובבאר שבע. שוב עקפנו את תל אביב, יהיי.

החוויה של ScreenX  צילום: יס פלאנט
החוויה של ScreenX צילום: יס פלאנט

זה מסוג הדברים שצריך לראות ולחוות כדי להבין, אבל אנסה להעביר בכתב, הסרטים בטכנולוגיה הזו מוקרנים ב-270 מעלות הצפייה פנורמית ובאולם יש 220 מקומות ישיבה. מעבר למסך קולנוע "הרגיל" אתם מרגישים כאילו מוקפים בחווית קולנוע אדירה כי בסך הכל הטכנולוגיה הזו כוללת שלושה מסכים , וכך הסרט נראה מכל צידי האולם. שוב, זה יותר מרשים בויזואליה. קוראים לזה טכנולוגית 4DX ואני עוד לא ראיתי כמותה. הפורמט הזה מתיישב מעולה על סרטי פעולה, אבל יש לי תחושה שזה יכול להעניק חוויה מאוד חזקה בכל מיני סוגי סרטים או מדיה. הדבר הראשון שעולה לי דווקא זה האירוויזיון בישראל, אבל היות ואנחנו כבר ב-2020 אני בטוחה שגם סרטי אנימציה או סרטים עם נופים מרהיבים יוכלו להיראות מצוין אם לא מדהים באולם החדש.

לדברי ליעד קרימברג מנהלת השיווק של יס פלאנט, העבודה על הקמת הפורמט ביס פלאנט חיפה נמשכה מספר שבועות במהלכם הותקנו חיפויי קירות מיוחדים על קירות האולם מימין ומשמאל ובנוסף ארבעה מקרנים, שניים מכל צד כך שמתקבלת תמונת מסך מקיפה על כל הקירות. הכי גירוי חושים שאפשר. המקרנים מנוהלים ע"י שרתים מיוחדים המסונכרנים למערכת ההקרנה הראשית של האולם ומזרימים את תוכן ההקרנה בתיאום. התוכן שמשודר בצידי המסך לא מחליף את אירועי הסרט שמתרחשים במסך הראשי אלא מהווים תוספת לתמונה הכוללת.

צריך לציין גם את הישיבה הנוחה והמרווחת באולם. מבחינתי, ככה צריך להיראות בילוי בשנת 2020, בשבילזה שווה לסגור את המסכים האחרים, אלו שמטפטפים לכם חדשות או אינטרנט ולצאת מהבית, לצאת מהשגרה.

יס פלאנט
צילום באדיבות יס פלאנט