אני חשמלאית מוסמכת וגאה

"אני מתרגשת לעמוד כאן היום, לא רגילה למעמד המרגש הזה , זהו רגע מאוד מיוחד בשבילי ובשביל חברותיי הנוכחות כאן . אנחנו כאן היום לברך ולחגוג את סיום קורס חשמלאיות מוסמכות. לפני כשנתיים ייזמה חברת חשמל פרויקט גיוס נשים לקורס. מתוך מאות נשים ואחר מיונים רבים, נבחרו 18 נשים שנוכחות כאן עימנו – רווקות, נשואות עם ילדים ואימהות חד הוריות – נשים חזקות, אסרטיביות בעלות כוח רצון ואמונה להגשים את עצמן בייעודן". דיקלה פרידלנדר, חשמלאית מוסמכת מברכת בשם בוגרות קורס החשמלאיות בחברת החשמל

בחורה עם מחשב נייד

היום הסתיים רשמית קורס החשמלאיות של חברת החשמל. בטקס, שנערך בנוכחות שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, אלוף, מיל. יפתח רון טל, מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן וחברי הנהלה נוספים, נשאה דיקלה פרידלנדר דברים בשם בוגרות הקורס:

דיקלה פרידלנדר מקבלת ממנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן תעודת סיום קורס
דיקלה פרידלנדר - חשמלאית בחברת החשמל בעבודה

דיקלה פרידלנדר – בוגרת קורס חשמלאיות בחברת החשמל

אני מתרגשת לעמוד כאן היום, לא רגילה למעמד המרגש הזה , זהו רגע מאוד מיוחד בשבילי ובשביל חברותיי  הנוכחות כאן . אנחנו  כאן היום לברך ולחגוג את סיום קורס חשמלאיות מוסמכות. אני מניחה שלנוכחים באולם, זו לא הפעם הראשונה שחוגגים טקס סיום קורס.

אך הפעם, ישנה הרגשה קצת אחרת, שונה, הרגשה חגיגית של רוח חדשה. פתיחת עולם שונה, מקובל יותר, מחבק יותר – גם את הנשים במקצועות הנחשבים "כגבריים"  כמוני וכחברותיי.

לפני כשנתיים ייזמה חברת חשמל, בשיתוף האגף להכשרה טכנולוגית ופיתוח כוח אדם במשרד התמ"ת, פרויקט גיוס נשים לקורס ראשון מסוגו בארץ ייחודי וייעודי לנשים בלבד להכשרת חשמלאיות מוסמכות.

מתוך מאות נשים ואחר מיונים רבים, נבחרו 18 נשים שנוכחות כאן עימנו, רובן ללא רקע וזיקה למקצוע, ביניהן נשים רווקות, נשואות עם ילדים ואימהות חד הוריות. נשים חזקות, אסרטיביות בעלות כוח רצון ואמונה להגשים את עצמן בייעודן.

הקורס התקיים במכללה למנהל במשך תשעה חודשים, חמישה ימי לימוד מלאים בשבוע.

הוכשרנו לעסוק במתקני חשמל בעלי מתח נמוך, לרבות עריכת תוכניות במתקנים בעלי עוצמת זרם תלת פאזי.

הלימודים היו אינטנסיביים וקשיים כשבמהלך הקורס חווינו עליות ומורדות , אולם בזכות מוטיבציה גבוה והרצון להצליח –  הצלחנו לסיים בהישגים גבוהים.

לאחר סיום הקורס והפנמת החומר הלימודי, העיוני והפרקטי, נקלטנו לחברה. הקליטה בחברה הייתה מחבקת ותומכת עם רצון להיענות לבקשותינו הן בפן האישי והן בפן הלוגיסטי עם הצרכים המיוחדים לנו כנשים העובדות בשטח.

כל אחת מאיתנו שובצה בקבוצות עבודה קיימות באתרים שונים לרבות פרויקטי החירום והשיפוצים בתחנות כוח.

נחשפנו לכך שהעבודה אף יותר מאתגרת, מסקרנת ומרתקת ממה שחשבנו. אנו משוכנעות שנדע להפיק את המרב מהידע שרכשנו, שתרם לנו הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית, ושנמשיך ללמוד ולהתפתח בתחום החשמל בחברת החשמל .

כולי תקווה שחברת החשמל תמשיך במגמה של העסקת נשים במקצועות שנתפסים במשק כמקצועות גבריים ובכך נצא כולנו נשכרים.

בשמי ובשם חברותיי בוגרות הקורס, ברצוננו להודות, לאנשים שעמדו מאחורי הפרויקט, על השקעת הזמן והמחשבה בקיום ויישום קורס להכשרת  "חשמלאיות מוסמכות".

תודה מיוחדת לאריה המפל שלאורך כל שלבי הקורס דחף ועודד אותנו להתמדה והצלחה, תודה על הכוח ורצון להגשמה – מעריכות אותך מעומק ליבנו.

אסיים בברכת הצלחה לכולנו עם עתיד ארוך טווח בחברת חשמל.

בוגרות קורס חשמלאיות עם שר האנרגיה והמים סילבן שלום, עם יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, יפתח רון טל, מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן
בוגרות קורס חשמלאיות בחברת החשמל בתחנת הכוח גזר

פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק של חברת החשמל

נשות חברת החשמל
יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל. חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!