אני והסלפי שלי

האם זה כיף לצלם סלפי? האם אני אוהב את עצמי בתצלום שלי? האמנם חשוב כל כך מה חושבים אחרים על הסלפי שלי? ואם לא יעשו לי like? על השאלות האלה ועל עוד רבות אחרות תוכלו לענות לבד ויחד עם הילדים בתערוכה אינטראקטיבת חדשה לכל המשפחה במוזיאון תל אביב לאומנות

GIL_1215

.
כמו בכל שנה, גם בחנוכה הזה הגענו למוזיאון תל אביב לפתיחה של התערוכה האינטראקטיבית החדשה – אני והסלפי שלי. בניגוד לכל תערוכה שבה אנחנו באים לראות מוצגים, תמונות, פסלים ומיצגים, הפעם אנחנו היינו במרכז התערוכה. התערוכה השתנתה כל הזמן לפי האנשים שביקרו בה והצטלמו במצלמות השונות, שפזורות בחלל התערוכה.
promo_long
.
מיד בכניסה נפגשנו עם מספר מראות, שדימו מצלמה ואיפשרו לנו לראות את עצמנו בכל מיני אופנים: גבוהים, רזים, שמנים, הפוכים – נזכרתי בחדר המראות, שהיה פעם בלונה פארק.
.

GIL_1213

.
משם עברנו להשתעשע עם כמה מוצגים, שבכל אחד מהם מצלמה אחת או יותר. על המסכים שמולנו היה כפתור, שהזמין אותנו ללחוץ עליו ולראות את עצמנו. בכל מיצג התוצאה היתה אחרת. פעם מצאנו את עצמנו מופיעים  בו זמנית מכל הכיוונים על מספר מסכים במקביל, פעם תמונה שלנו על מסך אחד גדול ופעם תמונה שלנו לצד תמונות של מבקרים נוספים יחד עם תצלומים של ציורים מפורסמים. נהננו ללחוץ שוב ושוב על הכפתור, לעשות פרצופים למצלמה ולחפש את התמונה שלנו שחזרה והופיעה מידי פעם על המסך.
.

 GIL_1225

.

מה עוד בתערוכה?

  • עמדות צילום, שהופכות את התמונה שלנו לפאזל, שצריך למצוא בין חלקי פרצופים אחרים.
  • דיוקנים מוכרים, שהופכים לפאזל וצריך לסדר אותם על גבי מסכי מגע.
  • עמדת ציור דיוקן עצמי – בהסתכלות על הפנים שלנו מול מראה.
  • קיר שקוף שעליו מוטבעים סמלים ואביזרים שונים, כמו כתר, שפם, פפיון, משקפי שמש ופאה ואנחנו יכולים בתמונה להפוך בכל פעם למישהו אחר.
  • בקיר – שעליו אפשר להוסיף כתובות גרפיטי שלנו בכתב ידנו.
  • מסך פלאפון, שאפשר להכניס לתוכו את הראש שלנו, להוסיף אימוג'ים ולהצטלם איתם.
  • להשתלב בתמונה של צייר ידוע – כחובבת היצירות של רוי ליכטנשיין, בחרתי להצטרף לתמונת דיוקן עצמי שלו.

.

GIL_1242

. 

העיר של האוֹפְבִּיטִים

בקצה החדר ניצב מודל של העיר של האופביטים. מיהם? רובוטים ממציאים קטנים, שחיו בכוכב מרוחק והתפרסמו בהמצאות המבריקות שלהם. תקלה מסתורית בפס הייצור שלהם, שיבשה את היכולת של חלק מהם והם פיתחו אישיות של ממש. ממציא האופביטס, רועי ברזני, מדמה אותנו לביטבוטים וטוען, שגם אנחנו כמוהם, לא מפסיקים כל הזמן לעסוק בנראות שלנו. הביטבוטים בנו מגדל, ששואף להגיע לשמיים, כדי שכולם יחשפו אליהם, בדיוק כפי שאנחנו מפיצים את תמונות הסלפי שלנו, כדי שהם יגיעו לכל עבר. לא לביטבוטים ולא לנו יש שליטה על הסלפי שלנו מהרגע בו אנחנו משתפים אותו עם אחרים.
.

offbits

.
ביגבוט, שפחד שהביטבוטים המקולקלים יתפסו לו את השלטון, פירק אותם לחלקים ולכן קרא להם אופביטים.

 סדנת אוֹפְבִּיטִים

אנחנו הצטרפנו לסדנא בעקבות המודל, שבה כל אחד מאיתנו בנה את הרובוט שלו מאוסף של חלקים.
על השולחן חיכו לנו קופסאות עם חלקים קטנים, שעל כל אחד נכתב לאיזה איבר גוף הם מתאימים.
.

GIL_1280

.
קיבלנו הנחיות והתחלנו לחבר את החלקים.
.

סדנה

.
בסיום העבודה הצטלמנו סלפי במצלמת פולוארויד עם האופביט שבנינו. כל אחד קיבל קופסה עם קוד, שמתאים לאופביט שלו, כדי שנוכל להמשיך להשתעשע איתם בבית דרך האתר שלהם.
.

GIL_1301

.

איפה, מתי, כמה ?

מוזיאון תל אביב לאמנות, שד’ שאול המלך 27, תל אביב,  טל: 03-6077020
הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 חינם ולמבוגרים – 48 ש”ח, אלא אם כן יש לכם כרטיס מאסטרקרד פלטיניום, המקנה כרטיס זוגי חינם למבוגרים. הטבה אחרת היא למחזיקי כרטיס ישראכרט אחר דרך מסלול תרבות (הרישום באתר ישראכרט).
שעות פתיחה: יום א’ – סגור; ב’, ד’ – 16:00-10:00; ג’, ה’ – 22:00-10:00; שישי – 14:00-10:00; שבת – 16:00-10:00