אני ואני ועוד פעם אני!

רחל הזנפלד

 

עוד לא  הספקנו לשכוח את שיר הסלפי מפסטיגל 2014 שהעלה את קצפם של ההורים והדגים יותר מכל שבפסטיגל אי אפשר להיות ציניים ( לדעתי זו הייתה כוונת השיר) והנה השנה מוזיאון תל אביב לאמנות  יצר תערוכה, גם היא לילדים ובמרכזה הסלפי או תרבות הסלפי אני והסלפי שלי.

רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

 

מרחב הילדים במוזיאון הוא דבר נפלא, התערוכות בו הם גם הפעלה ובתערוכת הסלפי בתי ואני איך לא? עשינו מלא סלפיים. אני אישית אהבתי בעיקר את המראות בכניסה  שהופכות אותך לנמוכה ושמנה, הפוכה ועוד , לדעתי זה עובד גם על הילדים של היום.  יש המון אפשרויות להצטלם בתערוכה הזו ולראות את עצמך, כי כמו שאומר השיר אני מת על עצמי – ואני ממש לא חושבת שזה  דבר רע!

רחל הזנפלד על תערוכת הסלפי במוזיאון תל אביב

בתמונה עלמה מצולמת בתוך קופסת מראות שבה אתה מאבד את האורטיינציה ומחפש איפה נמצאת בעצם המצלמה, יש אפשרות לצלם את עצמך בתוך תמונה ידועה שפניך משתקפים במקום הדמות המקורית,  רעיון נחמד עם משמעות עמוקה שאולי מגיעה גם לילדים בתת מודע, יש גם אפשרות להפוך את פניך למשחק הזזה ועוד ועוד.

רחל הזנפלד משנה את כללי המשחק

אם יש לכם אפשרות להגיעלתערוכה הזו לא בשבת, אין לי ספק שתהנו יותר כי פשוט לא תצטרכו לעמוד בתורות ליד כל מוצג, זה ממש מעצבן, בעיקר שישנם הורים שמביאים לשם ממש תינוקות שבקושי מבינים מה הקטע? אני חושבת שזה בהחלט מתאים לגילאי 6-12.

IMG_0158

התערוכה כלולה בכניסה למוזיאון, כך שאפשר אח"כ גם ללכת לאחת הגלריה ולהעזר בדפי ההפעלה הנהדרים שיש לגבי התמונות, עלמה ואני בחרנו הפעם להתמקד בתמונה של פייר בונאר  אוחת ערב (קומה 2) וכמובן לרוץ מצד לצד בתמונת הכניסה של אגם ( אני לא יכולה להכנס למוזיאון תל אביב בלי לעשות את זה והדבקתי גם את הילדים שלי)

אומרים שהשבת הקרובה תהיה קרה אז התערוכה הזו בהחלט יכולה לסגור לכם  את הפינה של מה עושים עם הילדים, רק תגיעו מוקדם!

מוזיאון תל אביב לאמנות: שד' שאול המלך 27, תל אביב, טל: 03-6077020

אולם הלן י' האפט וי' דוד האפט (מפלס תחתון), הבניין הראשי

ראשון סגור; שני, רביעי ושבת: 10:00 – 18:00; שלישי וחמישי: 10:00 – 21:00; שישי: 10:00 – 14:00

www.tamuseum.com