אני אשדודית גאה

זה לא פשוט לצאת מהארון, אבל הנה, זו נחלת הכלל: אני צילה ואני אוהבת את אשדוד!

 

שתדעו לכם, האהבה הזו נבנתה לאט לאט, לא תמיד אהבתי אותה. אפילו קצת שנאתי אותה פעם. אבל ככה זה אהבה ושנאה, מפריד ביניכם גבול דק מאוד.

בדיעבד כשאני חושבת על זה, כל התסכול על העיר התחיל בגיל ממש צעיר והיום אני גם יודעת בדיוק למה. נולדתי, גדלתי, התבגרתי והתחנכתי באשדוד, העיר החמישית בגודלה בישראל, אבל הגודל לא קובע, אלא האיכות ובתור נערה שחינכו אותה לצריכת תרבות הרגשתי שאין לי את מה שאני רוצה וצריכה כאן בעיר. תמיד הייתי צריכה לצאת מחוץ בשביל לספק את צרכיי. יש לי טעם מאוד אקלקטי במוזיקה, דבר שהקשה עליי. טרטורים באוטובוסים לירושלים, תל אביב, ראשון לציון, קיסריה. ממש מרדף אחרי המוזיקאים האהובים עלי. היום אין לי צורך בזה, יש לי כאן הכל.

כמו כן, אני חובבת קולינריה מושבעת. לא בכדי אני שמנמנה, אני באמת אוהבת לאכול ובהחלט יכולה למצוא את עצמי מבלה בארוחת ערב עם חברים או דייט שווה באחת המסעדות. אם פעם יצאתי למסעדות קונספט מחוץ לעיר, היום יש לי הכל מתחת לאף. הקולינריה האשדודית משגשגת ואני גאה. נולדו פה פסטיבלים שלא יביישו שום עיר בירה בעולם, לדוגמא: פסטיבל תור הזהב, אשדודדאנס, פסטיבל עמים וטעמים, פסטיבל המרק, והפסטיבל האהוב עליי שאי אפשר לפספס אותו בשום פנים ואופן, מדיטרנה שהתקיים בחודש שעבר מזה השנה ה-7.

 

פאד צ'ה עוף, כנפיים בטמפורה ופאד תאי בקר
פאד צ'ה עוף, כנפיים בטמפורה ופאד תאי בקר

 

בתור בעלת עסק קטן בעיר  חשוב לי מאוד לפרגן לעסקים קטנים, במיוחד לעסקים המנוהלים על ידי נשים, זה מבורך. מי שמכירה אותי ועוקבת אחריי יודעת שאני חובבת קיץ מושבעת (איזו מין שמנמנה בלאי שלא חובבת חורף?) ושהייתי בתאילנד כבר ארבע פעמים (והיד עוד נטויה, אינשאללה). יש לי מצבים שבא לי לעשות הפסקה מהכל ופשוט לברוח לאיזה מקום שישמש לי אסקיפיזם של שעתיים שלוש מהחיים וייתן לי הרגשה שתעשה לי טוב על הלב. אוכל כבר אמרנו? אז אני רוצה להכיר לכם את מסעדת רונג'אן. זוהי מסעדה תאילנדית אותנטית שנוסדה מלפני כ-7 שנים בעיר אשדוד. את המסעדה מנהלים אבי ורונג'אן אביטל. תכלס?? כמה שאני אוהבת את אבי ואת רוחב ליבו, רונג'אן היא הכוהנת האמיתית של המסעדה. האוכל, הטעמים האותנטיים מזכירים לי את מדינת החיוכים שאני כל כך אוהבת. הצבעים, הפשטות, המוזיקה התאית המתנגנת ברקע, הנוף המשקיף לחוף ימה היפיפה של העיר, הדקלים, הטיילת היפה. מרגיש לי כאילו טסתי לפוקט לשעתיים וחזרתי. קסם. במסעדה תוכלו למצוא גם משקאות מתאילנד כמו אויישי שזה תה ירוק קר, וכמובן גם את הבירות האהובות: סינגהה, לאו וצ'אנג. כמו כן, תוכלו למצוא גם מספר מדפים עם מצרכים אסייתיים לבישול ביתי, בכדי שתמיד תוכלו לנסות בבית, לבד או כתעסוקה עם הילדים לחופש הגדול. והכי הכי חשוב, החום, האהבה והחיוך של אבי ורונג'אן. ממליצה לכם לתת קפיצה לאחת המסעדות האהובות עליי בעיר, מסעדת "רונג'אן", נורדאו 24, אשדוד, חוף מיעמי. ממליצה ליצור קשר בפייסבוק ולשריין מקום מראש. תהנו!

אני עם אבי ורונג'אן
אני עם אבי ורונג'אן

שיהיה לכולם קיץ בריא וכייפי ושהחופש הגדול יעבור עליכם בשלום ובקלות

צילה

מוצרי בישול ביתיים
מוצרי בישול ביתיים
שיפודי שרימפס ואננס בגריל
שיפודי שרימפס ואננס בגריל
אני וחברתי נעמה פרבר התל אביבית
אני וחברתי נעמה פרבר התל אביבית