אני אהיה שם/ הולי גולדברג סלואן

כשאמילי שרה לסם, משהו בשניהם משתנה. וללא מילים, הם הבינו, שחייהם לעולם לא יחזרו להיות כפי שהיו…

אני אהיה שם

זהו ספר נוער (אבל ממש לא רק לנוער) של הסופרת הנפלאה שכתבה את רב המכר, הנוגע ללב, "החיים חלקי שבע". מי שקרא אותו בטוח שומר לו מקום חם בלב. מבטיחה לכם, שגם ספר זה ישבה אתכם בקסם של התמימות והאהבה.

הכל התחיל כשאביה של אמילי, הכריח אותה לשיר סולו במקהלה בכנסיה. היא ידעה שהיא לא מוכשרת מוזיקלית כאביה, וכבר כשעלתה לבמה התחילה להזיע.
לפתע היא הבחינה בנער, שישב מאחור וממש הקשיב לה. היא הרגישה שהיא שרה לו את השיר "אני אהיה שם".
מיד לאחר ששרה היא יצאה החוצה והקיאה. והוא רץ אחריה. אך בטרם הספיקה להבין מיהו. אימה יצאה החוצה והוא נעלם.
מיהו אותו בחור מסתורי יפה תואר?

כשיום אחד הסתכלה במודעה בעיתון של "לפני ואחרי" של מספרה היא ראתה את תמונתו וכך גילתה את שמו. באותו היום, רצה הגורל, והיא יצאה ברביעייה עם חברתה הטובה ובובי, שניסו לשדך לה,לאכול פנקייקים. לפתע היא ראתה אותו מהחלון. היא לא יכלה להתאפק והיא רצה אליו.
ללא מילים, היא ידעה שהוא נועד לה.

סם, הבחור המסתורי מהכנסייה, הגיע לשם בגלל אהבתו למוזיקה. אבל כששמע את אמילי, ששרה אליו, משהו בו התחיל לפחד.
סם ואחיו ריגל, כבר עשר שנים חיים עם אביהם , המאיים והמעורער. מהרגע שהוא לקח אותם מבית אמם, הם עברו כל הזמן ממקום למקום, בגלל פשעיו של האב. הם לא למדו בבית הספר, הם אכלו שאריות מפחי אשפה וכל אחד מהם שרד על ידי בריחה לעולם הפנימי שלו. סם ברח לעולם המוזיקה ורידל לעולם הציור.
סם למד מחייו עם אביו, כי אם משהו חשוב לך, הוא יילקח ממך. אם תעמוד על שלך, יכו אותך. אם תדבר, ישתיקו אותך. סם ואחיו רידל, למדו רק להיות שם אחד למען השני. אנשים אחרים לעולם לא יוכלו להיות חלק מהמשוואה.

סם ואמילי קבעו להפגש. אמילי הבינה שמשהו מוזר ושונה בסם. לא היה לו טלפון נייד, הוא למד בחינוך ביתי, אבל היא עדיין לא באמת ידעה את המציאות האמיתית שלו. אמילי סיפרה לו סיפורים קטנים על אנשים, חברים, אפילו זרים, שפגשה במהלך היום. היא לחשה סודות גלויים ושמורים מבלי לדעת שבעודו מספר לה פיסות קטנות של חייו, מנע ממנה את הסיפור האמיתי שלו.

אמילי לא ידעה שהבחור גר בבית מתמוטט, ליתר דיוק צריף, באחת השכונות הפחות טובות בעיר.היא לא ידעה שאביו מתפרנס מגניבות ושסם עושה כסף מלעזור לאנשים לפרוק את הזבל שלהם במזבלה.
האם יש לה מושג בכלל מי הבחור הזה?

הוריה של אמילי לא חיבבו את סם. הם הבינו שמשהו לא לגמרי בסדר עם הבחור. אבל, החליטו לנסות לבחון זאת מקרוב ולכן החליטו להזמינו אליהם. מה רבה ההפתעה , כשהם גם התאהבו בו…

לאט לאט סם נקשר יותר ויותר לאמילי ולמשפחתה. ואף הביא אליהם את אחיו רידל. השניים קבלו ממשפחתה של אמילי חום והאהבה, שהם לא ידעו שקיימת.

כל השמחה שחוו איתם התנפצה, בערב בו פרצו לאביה של אמילי לרכב , גנבו לו את כל מה שהיה בפנים והשחיתו לו את המושב. הם הבינו שזה אביהם ושהוא גילה לאן הם הולכים והוא לא אהב זאת…

מאותו רגע הם הלכו ולא בכוונה לחזור… הם הבינו שאביהם ייקח אותם הרחק משם. מה שהם לא ידעו, שזה יהפוך למסע הישרדות עבורם.

האם סם ואמילי יצליחו להתאחד שוב? האם אהבת הנעורים הטהורה תצליח לרפא את הפצעים?

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)