אנחנו יפים

אנחנו – מדינת ישראל לא כזו גרועה. אנחנו גרועים מאוד בהסברה. זה בטוח. אבל אנחנו יפים ויש דברים יפים בנו שאפשר להראות לעולם

בחורה עם מחשב נייד

כמי שלחם חוקה במשך כל החיים הוא המדיה – מכל הכיוונים – אני יכולה להגיד בפה מלא: ישראל עושה עבודה איומה בהסברה. מאז ומתמיד. אנחנו משאירים את הזירה לכו-לם – ואנחנו מגמגמים. תמיד.

אנחנו מגמגמים כשאנחנו צודקים, מגמגמים כשאנחנו טועים, מגמגמים כשאנחנו מצליחים ומגמגמים כשאנחנו נכשלים – נראים בעולם תמיד גרוע. אולי כשקיבלנו פרס נובל לכימיה היה איזה ניצוץ קטן של אור באפילה התקשורתית שישראל מייצרת. אבל זה רק ניצוץ קטן. לא להבה של אור.

ואנחנו לא כאלה גרועים. לא חושבת שהרוסים טובים מאיתנו, גם לא האמריקאים או התאילנדים עם המהומות שלהם, או האיריאנים שוחרי הגרעין, אנחנו לא כאלה איומים.

נכון – אנחנו לא נחמדים לפלשתינאים. עשינו שטות שנשארנו בשטחים – אבל אנחנו לא העם הראשון או האחרון שעושה שטויות כאלה. לא נראה לי שאנחנו אכזריים או קטלניים יותר מאחרים – להיפך. אין הרבה צבאות עם ערכים כמו הצבא שלנו. אנחנו יודעים כי הצבא שלנו הוא האחים שלנו, ההורים שלנו, הילדים שלנו ובני הזוג.  הם לא מפלצות. ואני  חוזרת ומדגישה שלא מצדיקה דברים קשים שהצבא עושה. זה מחיר של השארות בתוך אוכלוסייה שלא רוצה אותנו שם.

די עם פוליטיקה – דיברתי על תקשורת והסברה. אני חוזרת לזה: אנחנו על הפנים.

הגיע לידי סרטון קטן – לא ברור לי מי יצר אותו – אני מהמרת הימור בטוח שזה לא משרד ההסברה או משרד החוץ. כל אלה אימפוטנטים.

ממליצה בחום לכל מי שיקרה לה המדינה הזו להפיץ את הסרטון.

http://www.youtube.com/watch?v=-EQliG9Wsdo

אורית בראון אגמי
בלוגרית פעילה ובועטת. היתה עיתונאית שלושה עשורים. היום מלמדת ילדים ביפו ובשכונת התקווה תקשורת ואקטואליה.