אמת או חובה בעידן הסמארטפון – לא בטוח שתרצו לנסות את זה בבית

הסרט האיטלקי החדש 'זרים מושלמים' מציע לנו להיפטר מכל המסכות אותן אנחנו עוטים ביום יום ולגלות לקרובים לנו את הסודות הכי כמוסים והכי שמורים שלנו.
הייתם מצטרפים לניסוי?

למי מאתנו אין חיים סודיים? שיקום!

כמה זוגות היו נפרדים אם היו שומעים את כל השיחות ורואים את כל ההודעות בטלפון של בן או בת הזוג?

וכמה אנחנו באמת יודעים על האנשים הכי קרובים לנו?

הסרט האיטלקי המצוין "זרים מושלמים" (Perfetti Sconosciuti ) , של הבמאי פאולו ג'נובזה , מנסה לתת תשובות לשאלות המרתקות הללו.

זרים מושלמים 2

זרים מושלמים 1

רובו של הסרט מתרחש בתוך דירתם היפה של אווה ורוקו, פסיכולוגית ומנתח פלסטי, המארחים לארוחת ערב כמה זוגות חברים טובים.

בחסות ליקוי הירח שמתרחש בחוץ ומשרה אפלה מסביב, הופך מפגש ארוחת הערב למשחק מסוכן, כשהחברים נענים לאתגר להניח את הטלפונים על השולחן, בידיעה שמכאן ואילך כל הודעה ושיחה יהיו גלויים לכל. מה שמתפתח הוא מעין משחק "אמת או חובה" מודרני של עידן הסמארטפונים והרשתות החברתיות. עד מהרה העניינים מסתבכים, כשהנוכחים מגלים כמה מעט הם באמת יודעים איש על רעהו. הסרט מנסה להראות, וגם מצליח, כיצד החיים הסודיים של כולנו עוברים היום דרך הטלפון הנייד. הטלפון נמצא איתנו תמיד ובכל מקום ומכיל בתוכו את כל המידע עלינו. כמו שנאמר בסרט, זה הפך ל"קופסה השחורה" שלנו.

מדובר בסרט אינטליגנטי ומהיר שמצריך ריכוז מרבי מכיוון שברובו הוא מתנהל כשיחה מתמשכת בין הדמויות השונות. ובאיטלקית. אבל תודו, כאשר השיחה מתובלת ביין איטלקי משובח, פסטה וטירמיסו… הרבה יותר קל ונעים להיות מרוכזים.

זרים מושלמים 3

ההשראה של פאולו ג'נובזה ליצירת הסרט, הגיעה בין היתר מן המשפט של גבריאל גרסיה מרקס "לכולנו יש חיים ציבוריים, חיים פרטיים וחיים סודיים". והחיים הסודיים של כל החברים מתגלים פה ובגדול.

במהלך המשחק, כל אחת מן הדמויות תודה בהדרגה בסוד חשוב, ותהיה שותפה לתהליך דומה אצל האחרים. זה יביא לגילוי, שלמרות שהם מכירים אחד את השני שנים רבות, הם למעשה זרים מושלמים.

לקראת סוף הסרט, מתרחש טוויסט מפתיע בעלילה, כזה שגורם לצופים לצאת מהאולם כשהם עדיין מנסים להבין מה בעצם קרה פה ולהמשיך לדבר על הסרט ועל השאלות שהוא מעלה. ואני בטוחה שבדיוק כמו שקרה אצלנו, כל הזוגות שיצאו מהסרט, שאלו את עצמם את אותן שאלות מטרידות בדרך הביתה.

"זרים מושלמים", סרט מקורי, מרתק ומעורר מחשבה שנע במיומנות רבה בין קומדיה שנונה, מצחיקה ומלאת הפתעות, לבין דרמה חודרת שנוגעת באמיתות כואבות ביחסים שבינינו לבין האנשים הכי קרובים לנו.

צוות השחקנים בסרט עושה עבודה מצויינת ומגלם דמויות שלמות ואמיתיות באופן משכנע ואותנטי:

פפה: ג'יוזפה בטיסטון  Giuseppe Battiston קרלוטה: אנה פוג'ליטה   Anna Foglietta רוקו: מרקו ג'יליאני Marco Giallini קוזימו : אדוארדו לאו Edoardo Leo ללה: ולריו מסטאנדריאה  Valerio Mastandrea סופיה: בנדטה פורקרולי   Benedetta Porcaroli ביאנקה: אלבה רורוואכר  Alba Rohrwacher אווה: קסיה סמוטניאק Kasia Smutniak

הסרט זכה בפרסי קולנוע רבים באיטליה ובכל רחבי אירופה וכמו כן, היה לבחירת הקהל האיטלקי לשנת 2016.

החל מה 16 בפברואר בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ.