אמאל׳ה הבת שלי רוצה להסיר שיער

הילדה הקטנה שלי עם הקוקו, השמלה והבובה הופכת לנערה, שנראית פתאום אפילו כמו אישה. וכל מה שאני רוצה לומר זה ׳תישארי תינוקת, רק עוד קצת׳

בחורה עם מחשב נייד

doritveet

הבת שלי הייתה תמיד הכי נמוכה בכיתה, הכי קטנטנה והכי מתוקה. כשכל הבנות הפכו לנערות, שלי נשארה קטנטנה שבסתר משחקת עם בובות.

כשכל הבנות בחטיבה קיבלו כבר מחזור, הסירו שיער ונראו נשיות, הקטנטונת שלי נשאלה אם עולה לכיתה ד' והתפלאו שהיא תיכף בצבא.

ואז פתאום, באיחור קל של מליון שנה גם לה זה קרה, תפסה תאוצה ופתאום גבהה ולהפתעתי ל"קטנטונת" שלי התחיל לצמוח שיער (או לפחות התחילה לשים לב לצמיחת השיער).

ואז התחילה בבקשה קטנה: "אמא, אולי כדאי לסדר את הגבות.." ו-“אמא, חברה אמרה, שכדאי לפני הקיץ שגם אני אוריד שיערות ברגליים".

בהתחלה אמרתי "עזבי , אל תתחילי עם זה”, אבל אם לומר את האמת,  גבות לא היו, כי אם גבה אחת מחוברת.

והרגליים, אם להיות עדינה, "התייערו". כן, רגליה היפות והעדינות של ביתי התמלאו בשיערות. פתאום הבנתי מדוע היא הולכת עם מכנסיים ארוכים גם בימי קיץ חמים.

לשחרר, לשחרר כך אומר לי הקול, והנה גם אני משחררת את הבת הקטנה שלי, שעדיין צופה בסרטים מצוירים וחולמת לשחק עם נמרים ושולחת אותה לידיה האכזריות של הקוסמטיקאית, שלא מרחמת על אף שערה, ובטח לא מרחמת עלי, והופכת  לי את הילדה הקטנה עם הקוקו, השמלה והבובה – לנערה, שנראית פתאום אפילו כמו אישה. ואני מביטה מהצד, ואפילו עם דמעה,  מחבקת את התינוקת שלי שכל כך גדלה ונושמת אותה ואפילו הריח השתנה, ריח של אישה מטופחת שדואגת למראה שלה ולעצמה.

וכשחזרנו הביתה,  בזמן הארוחה מסתכל עליה האבא, אותו אחד שאפילו אם אגלח את כל הראש לא ישים לב שמשהו השתנה, וכך הוא אומר לי: "תראי איך הילדה גדלה"  ואני עונה "זהו, שהיא כבר לא ילדה …"

ורק תדעי נערה אישה – בשבילי את עדיין תינוקת ואיפור לא בא בחשבון, אולי לק בציפורניים, נו טוב, גם ליפ גלוס בשפתיים…

 doritveet2 copy

הפוסט נכתב בשיתוף veet. לסקירה על מכשיר הגילוח לאיזורים אינטימיים לחצי כאן

דורית יצחק
בוגרת תואר ראשון Bsc בביולוגיה (אונ' תל אביב) ולימודי רפואה סינית בקמפוס ברושים שבאוניברסיטת תל אביב בעלת קליניקה לרפואה סינית דיקור, צמחי מרפא ותזונה ברמת אביב.