אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים (ד"ר סוס)

כל חלומותיי , נרטיב לרגליי, הצילו אותי לא פעם בחיים, היום אני מתרגשת לצאת לדרך חדשה, לפרויקט מימון ההמונים של הספר שלי ״במ׳א שלך- בריאות מותאמת אישית״

מאז שאני זוכרת את עצמי, החלום להציל את העולם קינן בי. למצוא תרופה למחלה כלשהי, כל מחלה, העיקר שתהיה קשה: סרטן, איידס, צהבת – לא הייתי בררנית. הייתי בטוחה שאם אצליח להקל על סבלם של אחרים אהיה מאושרת.

הייתי ילדה שגדלה במשפחה בסיכון. כשסבלתי הייתי עוצמת את עייני ויודעת שיום אחד כשאגדל אהיה מישהי שתשאיר חותם על העולם. חתיכת חלום לילדה עם נקודת פתיחה כמו שלי.

שמחה לבשר לכם שבאוניברסיטת תל אביב רשמתי שני פטנטים במחלת הסרטן (בעזרת מגנון חדש של בקרת ביטוי הגנים הסרטניים מצאתי אפשרות להנמיך את פעילותם האגרסיבית).עשיתי עבודת פוסט דוקטורט נוסף במדעי המוח במכון וייצמן,

עד שגיסתי חלתה בסרטן השד, והתחלתי ללוות אותה לטיפולי הכימותרפיה, לצערי הבנתי שהטיפול הקליני אינו מתקדם בכלל, הייתי בהלם שבעולם המודרני המרחק בין המדע לבין הטיפול האישי בחולה הלך וגדל.

חזרתי למעבדה והתחלתי לחפש באינטרנט הרצאות על רפואה מותאמת אישית – טיפול שנתפר לפי הבנת הגנים הספציפיים של המטופל. לקח עוד זמן רב עד שהבנתי שאני יכולה לקצר את המרחק בין המדע המתקדם לבין הטיפול הרפואי הספציפי שהמטופל זוכה בו. עזבתי את האקדמיה והמצאתי את עצמי מחדש, היום אני מנהלת מחקרים קלינים מעולמות הרפואה המשלימה בבתי חולים קונבנציונליים, מרצה לרופאים על הוכחות מדעיות שיש לרפואה זו, ומספקת ייעוץ של רפואה מותאמת אישית במחלות כרוניות.

את כל חוויותיי, סיפורי מקרה וממצאים מדעיים חדשים כרכתי בספר חדש ״הבמ׳א שלך- בריאות מותאמת אישית״.

Roller Coaster, rail way curve and spin heart shape as panorama background לפני יומיים יצאתי לדרך חדשה, החלטתי להוציא את ספרי לאור, בפלטפורמת מימון המונים jumpstarter. ההחלטה לבחור בסוג כזה של פלטפורמה לא היתה קלה בכלל, הגיתי במחשבה הזו מהיום שהתיישבתי לכתוב. היה לי ברור שזו דרך של רכבת הרים רגשית, לשמחתי הכסף התחיל להתאסף וקיבלתי תגובות מפרגנות לרוב , הוזמנתי להתראיין בטלויזייה, ההתרגשות בשיאה, אבל הלב מפרפר. כל האנשים שאמרו לי שלא אצליח שבו לחיי, כל הקולות הלא מפרגנים. כשיקרה הדבר אל תפחד, אל תזיע, תמשיך ותלך ותראה שתגיע.  אם יוצאים, מגיעים למקומות נפלאים! חוץ מ… אם אתה לא. לפעמים אתה לא. מצטער לספר האמת היא פשוטה, נתקלים, נכשלים, לפעמים גם אתה.

החלום לכתוב ספר מלווה אותי שנים, כעת הוא קורם עור וגידים! כשהחלטתי לעזוב את האקדמיה השליחות שלי הייתה העברת הידע הרב שיש לי בנושא, אז התחלתי לעשות הרצאות לקהל הרחב וההרצאות החלו לשגשג וככל שפגשתי אנשים הבנתי שהם צמאים לידע מהימן. כעת לאחר שהספר כבר נכתב, אני רוצה שתהיו שותפים ליציאתו לאור, בתהליך מרגש של גיוס מימון המון, שיתרום גם להעלאת המודעות לנושאים החשובים שבספר היכולים לשפר את איכות חייו של כל אחד ואחת.

במ"א הם ראשי תיבות של "בריאות מותאמת אישית". כפי שאף אדם אינו זהה לאחר בעולם, ולכל אחד מאיתנו יש את טביעת האצבע המיוחדת לו, כך בשורת הרפואה שאני מביאה. כל אדם והטיפול הרפואי המתאים לו באופן אישי. יותר מזה, אני מאמינה שכל אחד צריך להיות מעורב בטיפול הרפואי שלו ולהיות אחראי לאיכות חייו.

הספר כתוב בשפה ברורה לקהל הרחב על  תהליכים גופניים-בריאותיים נפוצים מחיי היומיום. בעזרתו, תקבלו כלים לקחת אחריות על בריאותכם, על ה- WELL BEING שלכם, ואף למנוע מחלות!

אז מה יש בספר: על אושר ודיכאון; הקשר המפתיע בין המעי למוח; הבנות חדשות לגבי טיפול בסרטן, ברפואה מותאמת אישית; הסבר על אימונותרפיה; בריאות האישה – פוריות, לידה, היריון וגיל המעבר; מחלות מוח (כמו פרקינסון); אפיגנטיקה (ביטוי גנטי להשפעת הסביבה באופן חומרי ומנטאלי); הוכחות מדעיות שיש לרפואה משלימה וגוף נפש.  

אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים…

אתמול צילצל הטלפון ממספר לא מוכר מאחורי היה העורך של תוכנית ״הערב החדש״ בערוץ החדש כאן, הוא הציע לי להגיע בצהריים לראיון עם אראל סגל,רגע, עוד לא התכוננתי , לא הייתי מוכנה בכלל, אבל הזדמנויות לא מפספסים.

[youtube saWbxe_ec-I]

אם תרצו להיות חלק מהפצת הבשורה שאני מביאה לעולם, אתם יכולים להקליק על הלינק, ממש פה למטה, לבחור לכם מתנה ולתמוך בהוצאת הספר שאני מאמינה שיוכל לשנות את חייהם של אנשים רבים.

https://www.jumpstarter.co.il/projects/1340

תודה רבה.

ד״ר ליאת אדרי PhD

קרדיט לתמונת השער פרי מנדלבוים, depositphotos.

ד״ר ליאת אדרי
אני מדענית מומחית בבילוגיה רפואית. בעלת תואר שלישי בנוירוביוכימיה, פוסטדקטורט בביולוגיה תאית והתפתחותית בבית ספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב. פוסטדוקטורט נוסף ממדעי המוח במכון וייצמן ובקיצור דוקטור לביולוגיה רפואית. אני מרצה על בריאות ממגוון היבטים מדעיים, לשם פיתוח מודעות להתנהלות בריאה המשלבת תזונה, מדעי המוח, מדעי הרפואה, מדעי ההתנהגות ובודהיזם. מנהלת מחקרים קלינים ברפואה משלימה ועושה דיקור סיני כשצריך. לצד הידע הרב והמגוון, יש לי יכולת ונסיון רב בהנגשת שפה מדעית גבוהה בקיצור מדעי החיים הבריאים.