אם אתה חכם, וותר על הכבוד והאגו…

כולם מדברים על כבוד, אגו…מה זה בכלל? איך זה בא לידי ביטוי בחיי היום יום? האם זה מפריע, משפיע על החיים שלנו? ושאלת השאלות: מה נרוויח או נפסיד ברגע שנוותר, או שלא נוותר עליו.

בחורה עם מחשב נייד

ego 444

כולם מדברים על כבוד, אגו. מה זה בכלל? איך זה בא לידי ביטוי בחיי היום יום? האם זה מפריע, משפיע על החיים שלנו? ושאלת השאלות: מה נרוויח או נפסיד ברגע שנוותר, או שלא נוותר עליו? 

הלכה למעשה- מה קורה פה בעצם?

ברגע שאדם רוצה שדברים יתנהלו לפי דרכו , וזה לא קורה-מיד נכנס הוא לוויברציות וגורם לעצמו סבל ועצבות. גודל הסבל כגודל האגו! אדם זה חדור אמונה שהוא כל כך חשוב, שכל דבר שהוא יגיד- ראוי הוא להערכה ולכבוד המגיעים לו.

מה מניע אדם זה לחשוב שהוא צודק? ההיגיון!

הכלי ההגיוני שהאדם מפעיל, הוא תוצאה של אגו. זה פועל יוצא של האדם לשלוט בסובבים אותו. לעיתים כלי זה אינו מאפשר לו להתפתח ולהגיע לתובנות. הוא נשאר תקוע בהיגיון הסובייקטיבי שלו. על מנת להתגבר, עליו " להגות" ולהתפתח בכיוונים שונים. לשים את ההיגיון בצד ולהתחבר לאינטואיציה שבו גם אם היא לא הגיונית. הבעיה של אנשי האגו שהם מונעים ע"י אמונות ודעות קדומות.

מהי הסיבה שאדם נשאר תקוע?

אחת הסיבות שאדם נשאר תקוע נובעת מכך שהוא לא מסוגל להעביר על עצמו ביקורת בצורה אובייקטיבית. זה גורם לו לחוש שהוא לא טועה. הוא לא יודע לקבל את האמת ממי שאומר אותה. לקבל אמת מאדם אחר אומר, שהוא יותר חכם ממך ויותר טוב ממך! ועל זה – אנשי האגו לא מוכנים לוותר!

מה עושה החכם?

הוא מקבל את האמת הנאמרת עליו בשביל עצמו. הוא מרוויח מעצם קבלת דעה של מישהו אחר. הוא מוכן להרפות מדברים, אמונות ודעות קדומות. על ידי כך הוא מרוויח יותר. נהנה מהחיים, מסופק ויותר נעים לשהות בחברתו. החכם יודע לוותר על האגו והכבוד ע"י למידה מהאחר. על זה נאמר: " מכל מלמדיי השכלתי"

ומהו דבר הנומרולוגיה בנושא?

שימו לב, אנשים שבמפת הלידה שלהם מופיעים המספרים : 1, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 28=10=1 , 29=11=2 …כל אנשי מספר אחד ( והפעם אכתוב על הפן המעכב בלבד) מאד רגישים למאבקי כוח, חסרי בטחון ועובדים עם אגו. הם מאד מרוכזים בעצמם ולעיתים מרגישים בודדים. עשויים להיות דיי אגואיסטים והמטרה שלהם היא לכבוש יעדים.

אנא אל תקבלו זאת כשחור לבן!

אבחנה מדויקת ניתן לעשות עפ"י כל המרכיבים של מפת הלידה. ישנם מספרים שממתנים את השפעת האגו ואף לעיתים מבטלים אותה כמו למשל מספר 12 המורכב מ- 1+2=3…ועוד כהנה וכהנה..

והכלים הקבליים – כיצד באים לידי ביטוי?

שורש נשמה מספר חמש- מזל אריה-נשמות המלכים. הוא אומר " אני מופיע!" אדם זה בעל עוצמה ( טוב..היה מלך בגלגול קודם!) עליו ללמוד שאהבה היא לא לעבוד עם אגו ולהיות יותר צנוע. כמו כן בא להעביר מסר שאהבה היא התלהבות ורוחב לב.  שורה תחתונה: השיעור שלו בחיים אלה לא לעבוד עם אגו, ולהיות קשוב לאחרים.

ומה אתכם חברים יקרים, רוצים להיות מאושרים, רגועים ונעימים לסביבה? שימו את האגו בצד. שחררו. תנו לו שיחפש את החברים שלו:)

 

 

ציונה אבירם – נומרולוגית קבלית

מנטורית בתחום הזוגיות, משפחה ומערכות יחסים

מחברת הספר: סודות מחדרי הלב