אם אוהבים לא שורפים.

מה ניתן עוד לומר על הסכסוך הישראלי – פלסטיני שעדיין לא נאמר? היום, אודי העשן שהסכסוך הזה הפיח, נחרכים סביב הדהוד הזעקה האילמת של אלפי נשים וילדים ביום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים. מי שהדליק את הגפרור לא פגע רק בציבור הישראלי. מי שהדליק את הגפרור שרף את האדמה שהוא טוען שהוא כל כך אוהב. בראיה הפשוטה שלי, שיש בה קצת משמאל, קצת מימין והרבה מהאמצע, אם אוהבים – לא שורפים. גם לא מכים, לא אונסים, לא מחריבים חיים.

בחורה עם מחשב נייד

מה ניתן עוד לומר על הסכסוך הישראלי – פלסטיני שעדיין לא נאמר?

היום, אודי העשן שהסכסוך הזה הפיח, נחרכים סביב הדהוד הזעקה האילמת של אלפי נשים וילדים ביום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים.

נשים ברחבי העולם מתמודדות, או שלא, עם אלימות, אונס, הטרדה מינית בהיקף בלתי נתפס.

בלתי נתפס, כי לרוב, היקף האלימות האמיתי לא מדווח לרשויות ואיננו גלוי לציבור.

ברגעים כאלה, כשריח שריפה באוויר, נדמה לי שגם היקף השנאה בסכסוך הישראלי – פלסטיני, סכסוך שיש לו נקודת התחלה אך סופו לוטה במסך עשן, איננו נתפס.

אבל לא בא לי לדבר פוליטיקה עכשיו.

חיפה היפה מנקה את הפיח מהעיניים.

הר חלוץ מנסה לזקוף את האורנים.

הרי ירושלים כואבים את האדמה החרוכה.

מי שהדליק את הגפרור לא פגע רק בציבור הישראלי. מי שהדליק את הגפרור שרף את האדמה שהוא טוען שהוא כל כך אוהב.

בראיה הפשוטה שלי, שיש בה קצת משמאל, קצת מימין והרבה מהאמצע, אם אוהבים – לא שורפים. גם לא מכים, לא אונסים, לא מחריבים חיים.

אפשר להרבות בניתוחים פסיכולוגים על עברו של הגבר המכה או הטרוריסט או האדם המיואש המדליק גפרור סתם בגלל הרוח.

אבל הבוקר לא בא לי לתת הנחות לאף אחד.

אנחנו נולדים עם יכולת בחירה, וכל אחד יכול לבחור את הדרך שלו.

לאהוב או להכות.

לנטוע או לשרוף.

לבנות בתים או מנהרות.

ממקום מושבי, בעמק איילון, למרגלות הרי ירושלים העשינה, אני מאחלת לכל ילדה, נערה ואישה שאי פעם נפגעה מאלימות, להצליח לקום מתוך אודי העשן הפרטיים שלה ולפרוח.

גולדה מאיר אמרה פעם שהשלום יגיע רק כאשר הצד השני יאהב את הילדים שלו יותר ממה שהוא שונא אותנו. אני מקווה שיום אחד נבער רק מאהבה.

 

שריפה - לב

 

 

אפרת גפן
מרפאה בעיסוק מומחית בהתפתחות הילד, מנחה מוסמכת להורים ומשפחה, מטפלת קוגניטיבית לילדים עם קשיי קשב וריכוז. מרפאה בעיסוק מחוזית בלאומית שירותי בריאות. בעלת מרפאה להתפתחות הילד והמשפחה. בת זוג לדוד ואמא של יותם, נוגה וליבי הנהדרים. 054-4903073