אלף לילה ולילה- ספר צביעה

אמנם לא ילדה ולא בת שש עשרה ,אבל עדיין נהנת לצבוע 😉
בואו להצטרף לטרנד הצביעה שכבש את העולם…

2015-07-19 07 43 53

אתן בטח שואלות את עצמכן, למה להשקיע זמן ואנרגיות בצביעה. הרי זו פעולה, שמיוחסת לילדים ואין בה תועלת.
הרי מה נעשה? נתלה את הציורים על המקרר?

אך, דוקא יש בה תועלת- צביעת הציורים היא סוג של ריפוי בעיסוק, המקנה לנו שלווה ורגיעה. דבר שהוא לא פחות חשוב מללכת להרגע בשיעור יוגה או על שפת הים או כל פעולה שמרגיעה אתכן.

אני רואה בספר צביעה זה, חלק מטרנד הצביעה של המנדלות, אשר כבש את העולם.
ומהי מנדלה?
המנדלה משמשת כאמצעי התערבות טיפולי וכלי אבחוני בתחום הטיפול באמנות. מקורה הוא בתחומי האמנות הפלסטית, הארכיטקטורה והצילום. את השימוש הראשוני במנדלה ככלי טיפולי מייחסים לקרל גוסטב יונג (אבי הפסיכולוגיה האנליטית), שהתנסה ביצירתה בעצמו כחלק מתהליך טיפול עצמי, מתוך תפיסה שהמנדלה היא חלק מקבוצת סמלים וארכיטיפים מהם ניזון הלא מודע האישי והקולקטיבי שנמצאים בבסיס הקיום הנפשי האנושי.

20150723_215658 (2)

הכול התחיל בצרפת בשנת 2012 כשספר הצביעה למבוגרים 100 Coloriages ראה אור בהוצאת Hachette. עד מהרה הפך הספר הבודד לסדרה שמכרה בצרפת בלבד מעל שני מיליון עותקים ועוד כמיליון עותקים בתרגומיה ל- 18 שפות.

הטרנד הגיע לישראל עם שלושה ספרים מובילים מהסדרה שהתחילה את התופעה בצרפת:"כל צבעי השקט – בודהיזם", "כל צבעי השקט – גנים", וכמובן, "כל צבעי השקט – אלף לילה ולילה".

כל צבעי השקט – אלף לילה ולילה, הינו אחד מסדרת ספרי הצביעה שהגיע אלינו מצרפת.
מאה האיורים בספר הם מחווה לאמנויות האסלאם – להרמוניה וליופי שיוצרים ערבסקות, סלסולי פרחים, ומוטיבים אוריינטליים מעודנים.

הצטיידתי בעפרונות צבעוניים והתחלתי לצבוע….
2015-07-19 07 38 47

XOXO
אחת שיודעת 😉

20150719_215425 (2)

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)