אלנטריס- מהדורת העשור/ ברנדון סנדרסון

אלנטריס היתה בירת ארלון. היא היתה יפהפייה פעם. היא כונתה עיר האלים: מקום של כוח, זוהר וקסם. ותושביה היו מפוארים ממנה. אך, הנצח הגיע לקיצו לפני עשר שנים…

אלנטריס

אלנטריס היתה בירת ארלון. היא היתה יפהפייה פעם. היא כונתה עיר האלים: מקום של כוח, זוהר וקסם. ותושביה היו מפוארים ממנה. הם היו בני- אלמוות, או קרובים לכך. אנשים זרמו לאלנטריס מכל רחבי אופלון, על מנת לזכות ברפואות, במזון ובידע אלנטריים.
כל אחד היה יכול להפוך לאלנטרי. זה נקרא השאוד. השינוי.

אך, הנצח הגיע לקיצו לפני עשר שנים…
הארץ עצמה הזדעזעה ונשברה, ובקע עצום הופיע בדרום- ארלון כולה רעדה. עם החורבן, ירדה אלנטריס מגדולתה. האלנטרים הפכו מבריות מבהיקות, לבנות שיער, ליצורים מוכתמים וקירחים- כאילו סבלו מהריקבון המתקדם של מחלה נוראה. אלנטריס הפסיקה לזהור, והאפילה.

ראודן היה נסיך ארלון. הוא היה יפה תואר ואהוב על הבריות. ראודן היה מאורס לסריני, הנסיכה מטאוד. אך, לפני שהשניים הספיקו להינשא, הכה בו השאוד.
ראודן הפך באחת לאלנטרי, יצור מקולל. הוא הוגלה בחשאי לאלנטריס על ידי אביו ולתושבי ארלון נמסר שהוא נפטר.

סריני, המחליטה להפתיע את ארוסה, מגיע לארלון ומגלה שהיא הפכה לאלמנה עוד לפני שהספיקה לממש את נישואיה. היא אפילו לא הספיקה לראותו פעם אחת…
מה רבה היתה אכזבתה.

סריני, היא אשה חכמה ועוצמתית. כשהיא מגלה שכהן בכיר של מדינת פיורדן מגיע לארלון, במטרה להמיר את דתם של כל תושביה, ולהכפיף אותם לכהונת פיורדן, היא נחושה בדעתה לעשות הכל כדי לסכל את תוכניותיו ולהציל את העיר.

היא לוקחת על עצמה את עול האלמנה ובאומץ רב נכנסת לאלנטריס להאכיל את תושביה האומללים.
שם היא פוגשת בראודן, אשר הפך לאחד ממנהיגיה החשובים. אך, היא לא יודעת שהוא ארוסה. הוא מכונה באלנטריס "רוח".

ראודן, נאבק לגלות את הסוד של אלנטריס. מה גרם לנפילתה? מה גרם ליצורים החיים בה להיות לכודים בין חיים למוות, עם כאב בלתי נסבל?
הוא מאמין בכל ליבו, שאם יגלה את הסוד, הוא יצליח להציל את העיר ואת תושביה האומללים.
במקביל הוא עוזר לאלנטרים הלכודים בעיר, הוא מעניק להם תחושת חיוניות ותקווה.

האם סריני וראודן יצליחו במשימותיהם? האם הם יצילו את ראודן ואלנטריס?
ולא פחות חשוב, האם השניים יזכו להתאחד בברית הנישואים?

סופר הפנטזיה, ברנדון סנדרסון, הוא אחד הכוכבים בעולם ספרות הפנטזיה. "אלנטריס" היה ספרו הראשון שיצא לאור ותורגם לעברית לראשונה לפני עשר שנים. המהדורה החגיגית, שיוצאת כעת בהוצאת "אופוס", עברה עריכה מחודשת ומובאות בה מפות חדשות ועוד תוספות למהדורה המקורית.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)