אלמנות / לינדה לה פלאנט

ספר פשע על שלוש נשים שהתאלמנו והחליטו לבצע שוד שבעליהן תכננו.

בחורה עם מחשב נייד

51297170_1170307926471696_9031490541795147776_n

 

ז'אנר: רומן פשע

477 עמודים | הוצאה: דני ספרים הוצאה לאור | תרגום: נועה מרום צדוק | שנת הוצאה בארץ 2018

אתחיל בזה שאת הספר נטשתי לקראת עמוד 200 ואז החלטתי לחזור אליו.

עולמן של שלוש נשים חרב עליהן ביום שבעליהן נספים בתאונה במהלך שוד שתכננו לבצע. הן שבורות, המומות ובעיקר, מרוששות. שתיים מהן בכל אופן. דולי מגלה את התוכנית של בעלה הארי לביצוע שוד נוסף. הכסף גדול. התוכנית מפורטת והיומנים מכילים את כל המידע לו תזדקק במידה ותחליט לבצע את התוכנית. שאישה תבצע שוד?? כן! דולי מחליטה שיש ללכת על זה ומגייסת את לינדה ואת שירלי, שתי האלמנות הנוספות, למשימה. הן מתחילות לעבור על התוכנית וחיש מהר מגלות שיש צורך בעוד אדם לביצוע מושלם. ופה טמונה הבעיה העיקרית שעוררה תהיות בהן. הרי רק שלוש גופות התגלו. מי היה הרביעי?

על הדמויות:
דולי היא הבוסית. היא זו שמושכת בחוטים, מקבלת את ההחלטות, מממנת את הפעולות והמשגיחה על האימונים והביצועים.

שירלי היא מלכת יופי לשעבר, לא מבריקה בלשון המעטה ודי פחדנית.

לינדה היא אישה שמתקשה להתקיים מבחינה כלכלית, פלרטטנית חסרת תקנה, בעלת פתיל קצר וסובלת מרגשי נחיתות.

בלה היא האישה המושלמת. מאופקת, חכמה, חדורת מטרה ובה במידה, היא מאוד אנושית.

על הגברים לא אפרט כי כמעט כולם עיצבנו אותי.

הסיפור מסופר בגוף שלישי. הכתיבה יפה וזורמת. אהבתי את הדרמה שסובבת כל אחת מהדמויות. אהבתי את חוש ההרפתקנות ואת האומץ בביצוע שוד כזה. אהבתי את הסולידריות שהפגינו אחת כלפי השניה גם כשהתחשק להן להתפרץ ולבטל את הכל. אבל יש לי בעיה בכל זאת עם הספר הזה. אולי כי באתי עם ציפייה לספר מותח התבדיתי. פה הדרמה גוברת על האלמנטים של הפשע. האקשן היה מועט מדי לטעמי והדגש הושם על מה שמתחולל בנפשותיהן של הנשים בסיפור. לדעתי זה יותר סיפור דרמה והתמודדות עם אובדן ועם הצורך בליקוט השברים כדי להמשיך הלאה ולהתרומם מהשפל הרגשי והכלכלי. בהיבט הזה, הספר היה טוב. מבחינת מתח/פשע, לא נרשמה התרגשות אצלי. הסוף שלו חמוד, קיטשי ודי צפוי כך שאפילו לא זכיתי לקבל סוף מרהיב. התרגום היה טוב מאוד לטעמי. לסיכום, ספר חביב ותו לא. קריאה מהנה

#מתח_גבוה

לרכישת עותק דיגיטלי באתר אינדיבוק:

https://indiebook.co.il/shop/אלמנות

 

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי
הסקירות של איה

ayaib
שמי איה ואני תולעת ספרים, מורה לאנגלית לשעבר ומשפטנית טריה. בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת כדי לשתף אתכם במחשבותיי ובתחושותיי לגביהם. מקווה שתהנו.